TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Veliaj: «farл mendoj pлr koalicionin PS-LSI

Botasot - 20.03.2017

Për Kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, koalicioni mes PS dhe LSI-së duhet të vazhdojë të paktën edhe për një mandat tjetër. Duke folur nga studio e emisionit “Opinion”, kryebashkiaku ...

Rama e shkarkoi Tahirin për shkak të rivalitetit me Veliajn? Si përgjigjet kryebashkiaku i Tiranës

BalkanWeb - 20.03.2017

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, hodhi poshtë zërat për një rivalitet të mundshëm me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Veliaj: Bashkë me Tahirin do sjellim fitoren e PS në Tiranë

Java News - 20.03.2017

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, ka folur edhe për marrëdhënien e tij me ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin dhe mbështetjen që ka Veliaj në PS.

A e aspiron postin e kryeministrit? Erion Veliaj: Ja ç’më ka thënë Edi Rama

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE – Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është ndalur tek disa nga projektet kryesore për kryeqytetin, mes tyre edhe Bulevardi i ri. Gjatë një interviste me gazetaren Ola Bruku, për ...

Pakti social, Rama: Trefishuam ndihmën ekonomike

Top Channel - 20.03.2017

Pakti për mirëqenien sociale do të ketë si qëllim t’u shkojë njerëzve në nevojë më afër, pasi shpërndarja e shërbimeve tregon se një pjesë e mirë e qytetarëve në nevojë kanë vështirësi për të prekur ...

Veliaj: Në Tiranë kemi hapur 105 kantiere pune, ku janë punësuar rreth 10 mijë vetë

Mapo - 20.03.2017

Nënshkruhet Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale, merr pjesë kryebashkiaku Veliaj U nënshkrua sot Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale, i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që ...

Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale, Veliaj: Kemi të hapura sot 105 kantiere, 10 mijë të punësuar shumica prej tyre nga ...

SOT - 20.03.2017

U nënshkrua sot Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që veprojnë në fushën sociale duke synuar ngritjen e një sistemi të integruar përkujdesi ...

E shkarkoi Rama Tahirin për Veliajn? Si përgjigjet kreu i Bashkisë

Durres Lajm - 20.03.2017

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, hodhi poshtë zërat për një rivalitet të mundshëm me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

A iu "pre koka" e Tahirit për shkak të rivalitetit me Veliajn? Ja si përgjigjet kryebashkiaku

Albeu.com - 20.03.2017

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i ftuar sot në emisionin “Opinion” në TV Klan, ka folur edhe për marrëdhënien e tij me ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin dhe mbështetjen që ka Veliaj në ...

Erion Veliaj kryeministër?! Kryebashkiaku: Ja ç’më ka thënë Edi Rama

LajmiFundit - 20.03.2017

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është ndalur tek disa nga projektet kryesore për kryeqytetin, mes tyre edhe Bulevardi i ri. Gjatë një interviste për emisionin “Njerëz në Fokus” në “News 24”, ...

Veliaj: 10 mijë të punësuar...shumica prej tyre nga zyrat e punës

Botasot - 20.03.2017

U nënshkrua sot Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që veprojnë në fushën sociale duke synuar ngritjen e një sistemi të integruar përkujdesi ...

Kryebashkiaku Veliaj në Festivalin “Ritet Panverore” dhe Bio Fest-Krrabë

Top Channel - 19.03.2017

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë disa grupe folklorike nga trevat shqipfolëse, si dhe i Bio-Fest, me punime ...

Rama dublon Tahirin, angazhon edhe Veliajn për organizimin e fushatës në kryeqytet, PS e Tiranës ndahet në dy klane

SOT - 19.03.2017

Saimir Tahiri dhe Erion Veliaj janë dy rivalë të njohur për të marrë drejtimin e Partisë Socialiste, dhe më pas postin e kryeministrit të vendit. Kreu i qeverisë, Edi Rama, nuk lejoi që zgjedhjet për ...

Erion Veliaj ‘turpëron’ bashkëshorten, ja çfarë ka postuar (Foto)

Gazeta Express - 18.03.2017

​Në ceremoninë e përurimit të Pazarit të Ri më 15 mars, Erion Veliaj u shoqërua nga bashkëshortja e tij, Ajola ...

A është posti i kryeministrit objektiv i Veliajt? Kryebashkiaku zbardh mesazhin e Ramës…

Java News - 20.03.2017

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është ndalur tek disa nga projektet kryesore për kryeqytetin, mes tyre edhe Bulevardi i ri. Gjatë një interviste me gazetaren Ola Bruku, për emisionin “Njerëz ...

Veliaj: Kemi të hapura sot 105 kantiere

Top Channel - 20.03.2017

U nënshkrua sot Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale, që bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që veprojnë në fushën sociale, duke synuar ngritjen e një sistemi të integruar përkujdesi ...

Veliaj: Po të jemi bashkë mund të bëjmë gjëra të mrekullueshme

Albeu.com - 19.03.2017

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës , Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë disa grupe folklorike nga trevat shqipfolëse, si dhe i Bio-Fest, me punime ...

Veliaj: Janë hapura 105 kantiere me 10 mijë të punësuar nga zyrat e punës

Java News - 20.03.2017

U nënshkrua sot Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që veprojnë në fushën sociale duke synuar ngritjen e një sistemi të integruar përkujdesi ...

Veliaj: Në 18 qershor vetëm Rama çon përpara punën për një Shqipëri të zhvilluar

Java News - 19.03.2017

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë disa grupe folklorike nga trevat shqipfolëse, si dhe i Bio-Fest, me punime ...

Veliaj: ?Në Tiranë kemi hapur 105 kantiere pune, ku janë punësuar rreth 10 mijë vetë?

Albeu.com - 20.03.2017

Sot është nënshkruar Pakti Kombëtar i Mirëqenies Sociale i cili bën bashkë për herë të parë të gjithë partnerët që veprojnë në fushën sociale duke synuar ngritjen e një sistemi të integruar ...

“Ritet Pranverore” /Veliaj viziton punimet artizanale të mjeshtrave dhe prodhimet bujqësore të Krrabës

SOT - 19.03.2017

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë disa grupe folklorike nga trevat shqipfolëse, si dhe i Bio-Fest, me punime ...

Veliaj në Krrabë: Në 18 qershor bëni zgjidhjen e duhur

Ora news - 19.03.2017

Njësia Administrative Krrab është bërë mikrëpritja e festivalit “Ritet Pranverore” ku bashkohet muzika folklorike, tregjet me prodhime bio dhe punimet artizane.

Festivali “Ritet Panverore”, Veliaj feston me banorët e Krrabës: Projekte për zonën

BalkanWeb - 19.03.2017

TIRANE – Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit “Ritet Panverore”, ku morën pjesë disa grupe folklorike nga trevat shqipfolëse, si dhe i Bio-Fest, me ...