TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nuk lirojnë zyrat, zbulohet strategjia e PS për të nxjerrë jashtë loje kryebashkiakët e PD

LajmiFundit - 12.07.2019

Gjykata e Pukës ka zhvilluar diten e sotme nje seancë gjyqësore për shpalljen e ligjshmërisë së mandatit si kryetar bashkie të Gjon Gjonajt. Kërkesa e Gjonajt është shqyrtuar nga gjyqtarja Flutura ...

Gjykata shpall të ligjshëm kryetarin e ri të Bashkisë Pukë

BalkanWeb - 12.07.2019

PUKE Gjykata e Pukës ka zhvilluar seancë gjyqësore për shpalljen e ligjshmërisë së mandatit si kryetar bashkie të Gjon Gjonajt. Gazetari Armir Mehja raporton për “Balkanweb” se kërkesa e Gjonajt ...

Plan strategjik për sistemin gjyqësor, Gjonaj: S’ka asnjë forcë për t’i penguar institucionet e reja, debatet politike ...

Gazeta Tema - 11.07.2019

Ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë zhvilluar një takim konstruktiv ku është prezantuar projekt-plani strategjik 2019-2020 për sistemin gjyqësor i cili vjen si derivat dhe ...

Gjyqtarja i tha "Po"/ Një tjetër socialisti i njihet mandati i kryebashkiakut që doli fitues në 30 qershor

SOT - 12.07.2019

Një tjetër kandidati të PS që doli fitues në votimet e 30 qershorit, i njihet nga gjykata mandati i kryebashkiakut. Gjykata e Pukës ka zhvilluar seancë gjyqësore për shpalljen e ligjshmërisë së ...

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit në vend, Gjonaj mbledh zv/ministrat dhe bën publik raportin

SOT - 10.07.2019

Ministria e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur sot Komitetin Koordinativ për Antikorrupsionin, ku ka diskutuar lidhur me raportin e monitorimit të strategjisë ndërsektoriale në 3-mujorin e parë të ...

Etilda Gjonaj: Reforma në drejtësi iu shërben brezave

BalkanWeb - 11.07.2019

Ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë zhvilluar një takim konstruktiv ku është prezantuar projekt-plani strategjik 2019-2020 për sistemin gjyqësor i cili vjen si derivat dhe ...

Gjonaj: Drejtësia s’mund të asgjësohet nga retorika politike, reforma në drejtësi iu shërben brezave

SOT - 11.07.2019

Ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë zhvilluar dje një takim konstruktiv ku është prezantuar projekt-plani strategjik 2019-2020 për sistemin gjyqësor i cili vjen si derivat dhe ...

Plan strategjik për sistemin gjyqësor, Gjonaj: Nuk pengohen institucionet e reja

Medial - 11.07.2019

Ministria e Drejtësisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë zhvilluar një takim konstruktiv ku është prezantuar projekt-plani strategjik 2019-2020 për sistemin gjyqësor i cili vjen si derivat dhe ...

Ministrja Gjonaj: Vënia në funksion e Gjykatës së Lartë prioritet emergjent

ABC News - 11.07.2019

Plan strategjik për sistemin gjyqësor, Gjonaj: S’ka asnjë forcë për t’i penguar institucionet e reja, debatet politike një ditë do harrohen kurse reforma në drejtësi i shërben brezave.

Gjonaj: Drejtësia s'mund të asgjësohet nga retorika politike

Botasot - 11.07.2019

"Debatet politike një ditë do harrohen kurse reforma në drejtësi i shërben brezave". Kështu u shpreh ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në prezantimin e projekt-planit strategjik 2019-2020 për ...