TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Turqia dhe Iraku, marrëveshje mirëbesimi dhe për bashkëpunim ushtarak

Medial - 15.05.2019

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se vendi i tij dhe Iraku kanë nënshkruar marrëveshje mirëbesimi dhe për bashkëpunim ushtarak, pas takimit në Ankara me kryeministrin irakian, Adil ...

Kryeministri i Irakut Adil Abdul-Mahdi vizitë në Turqi

Medial - 14.05.2019

Kryeministri i Irakut Adil Abdul-Mahdi do të arrijë këtë javë për vizitë në Ankara, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas Kabinetit presidencial për marrëdhënie me opinionit Adil Abdul-Mahdi do të ...