TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediumi nga Gjibraltari raporton për miqësoren në Prishtinë: Vendasit kishin posedimin, por..

Zeri - 10.10.2019

Edhe pse luajti njëren prej ndeshjeve më serioze me ndaj një kundërshtari të komplikuar, Gjibraltari u mposhtë vetëm në fund me rezultat 1:0 nga Kosova.

Kosovë 1-0 Gjibraltar, notat e lojtarëve: Shkëlqyen dy mbrojtësit qendrorë, Florentët dhe Rashkaj

Telegrafi - 10.10.2019

Kosova ka shënuar fitore minimale në ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit 1-0. Të përzgjedhurit e trajnerit Bernard Challandes kanë zhvilluar një ndeshje jo edhe aq të mirë, duke marrë parasysh ...

Federata e Gjibraltarit: Frustruam Kosovën në Prishtinë

Lajmi.net - 10.10.2019

‘Dardanët’ kanë arritur të mposhtin 1:0 Gjibraltarin në miqësore, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Bernard Challandes, por që vuajti shumë për të gjetur golin e fitores.

Challandes tregon cilët lojtarë i kanë pëlqyer

Telegrafi - 10.10.2019

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se është i kënaqur me ndeshjen e treguar, por jo me rezultatin. Ai u ndal duke folur edhe për individët, duke shtuar se ...

Challandes i kënaqur me lojën, jo me rezultatin

Koha.net - 10.10.2019

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes ka thënë se është i kënaqur me paraqitjen, por jo edhe me rezultatin në miqësoren ndaj Gjibraltarit.

Kosova 1:0 Gjibraltari, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 10.10.2019

‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me lojtarët që kanë pasur më pak minuta në ndeshjet e fundit, duke pushuar lojtarë si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Vedat Muriqi.

Reagimi interesant i Federatës së Gjibraltarit: Frustruam Kosovën në Prishtinë

Zeri - 10.10.2019

Në mbrëmjen e sontme është zhvilluar ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë ka triumfuar Përfaqësuesja e Kosovës me rezultat ...

Challandes: Ndeshje e mirë

Top Channel - 10.10.2019

Kosova ka shënuar fitore ndaj Gjibraltarit në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Pas ndeshjes në konferencën për shtyp, është paraqitur përzgjedhësi i Kosovës, ...

Berisha kritika Zhegrovës pas ndeshjes me Gjibraltarit

Albeu.com - 10.10.2019

Bernard Berisha dhe Edon Zhegrova që të dy luajtën pjesën e parë të ndeshjes miqësore ndaj Gjibraltarit që “Dardanët” e fituan me rezultat 1:0. Pas ndeshjes , Bernard Berisha u deklarua duke shprehur ...

Federata e Gjibraltarit përgëzon lojtarët për paraqitjen, e zë në gojë edhe Kosovën

Gazeta Express - 10.10.2019

Federata e Futbollit të Gjibraltarit i ka përgëzuar futbollistët e kësaj Përfaqësueseje për paraqitjen në miqësoren e zhvilluar sonte ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ujkani ka disa fjalë për tifozët pasi mbajti portën e paprekur

Zeri - 10.10.2019

Edhe pse nuk entuziazmoi shumë me lojën në fushë, Kosova ka marrë një fitore të rëndësishme në testin e fundit para ndeshjes që të hënën e zhvillon ndaj Malit të Zi në kuadër të eliminatoreve për ...

E çuditshme ajo çfarë ndodh në Kosova-Gjiblartar, trajneri vendos që pas pjesë së parë ekipi të…

Top Channel - 10.10.2019

Kosova ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0, modestët e Gjiblartarit me gol të Hasanit në minutën e 70-të. Por, një detaj tepër interesant është parë pas përfundimit të pjesës së parë, ku trajneri i ...

Samir Ujkani i befasuar me tifozët e Kosovës

Lajmi.net - 10.10.2019

“Ka qenë shumë me rëndësi të mos pranojmë gol”, ka deklaruar Ujakani pas ndeshjes, përcjell lajmi.net. “Aspekti i lojës ka qenë të bëjmë aksione të mira, atë që e ka lyp edhe trajneri, e kemi ditur ...

Berisha ka një mesazh për Zhegrovën

Gazeta Express - 10.10.2019

Berisha ka kërkuar nga Zhegrova të luajë më shumë për ekipin. Bernard Berisha nuk ka asnjë dyshim se Edon Zhegrova është lojtar me talent të jashtëzakonshëm, por sipas tij, i mungon loja kolektive.

Berisha mesazh Challandesit: Dua të luaj më shumë!

Gazeta Express - 10.10.2019

Bernard Berisha mendon se meriton më shumë minuta te Kosova. Ai luajti për herë të parë për Kosovën pas një kohe të gjatë. Bernardi startoi në fitoren 1-0 të Kosovës kundër Gjibraltarit.

Ujkani: Ndeshja me Malin e Zi si një finale

Gazeta Express - 10.10.2019

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, pret një ndeshje të vështirë të hënën mbrëma në “Fadil Vokrri” kundër Malit të Zi. Ai e ka cilësuar këtë takim si një finale.

Rashkaj: S’ka qenë ndeshje e lehtë

Lajmi.net - 10.10.2019

“E dinim se do të luanin me gjithë skuadrën në mbrojtje, s’ka qenë e lehtë”, ka deklaruar Rashkaj pas ndeshjes për Super Sport Kosovën, përcjell lajmi.net.

Kosova të mban nën ethe edhe në miqësore, mposht minimalisht Gjibraltarin

Lajmi.net - 10.10.2019

Bernard Challandes vendosi që këtë ndeshje të bëjë disa ndryshime, duke mos i ftuar fare lojtarët si Bersant Celina, Milot Rashica, Herolind Shala, Amir Rrahmani dhe Vedat Muriqi.

Challandes lëvdon dyshen që debutuan për Kosovën, Dresevic dhe Xhemajli

Gazeta Express - 10.10.2019

Kosova e ka nisur ndeshjen me Gjibraltarin me shumë ndryshime. Për Dardanët sonte debutuan dhe luajtën nga minuta e parë mbrojtësit; Arbenit Xhemajli (21-vjeçar) dhe Ibrahim Dresevic (22-vjeçar).

Trajneri i Kosovës deklarohet pas fitores kundër Gjibraltarit

Lajmi.net - 10.10.2019

Kosova ka mposhtur 1:0 Gjibraltarin në ‘Fidal Vokrri’, në një ndeshje përgatitore para asaj kundër Malit të Zi. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin 1:0, por kjo skuadër mbrohet mirë, dhe ...

Hadërgjonaj paralajmëron futbollistët e Kosovës para ndeshjes me Malin e Zi

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës fitore në miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka shënuar fitore ndaj Gjibraltarit me rezultat minimal 1:0, ...

Vushtrria po fluturon nga gëzimi për shkëlqimin e Hasanit e Rashicës te Kosova

Gazeta Express - 10.10.2019

Kosova e fitoi minimalisht, 1:0, miqësoren me Gjibraltarin, të zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”. Madje, me një gol që e shënoi Florent Hasani qysh në minutën e 69-të të ndeshjes, shkruan ...

Dominante për 90 minuta, Kosova mposht minimalisht Gjibraltarit (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2019

Kosova ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit 1:0 në “ Fadil Vokrri ”. Golin e vetëm e shënoi Florent Hasani në minutën e 69-të. Kosova hyri në këtë ndeshje me formacionin e dytë, ...

Ky është vlerësimi i trajnerit të Gjibraltarit për Kosovën

Zeri - 10.10.2019

Gjibraltari ka pësuar humbje nga Kosova në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat 1:0, por duket se trajneri i Gjibraltarit, Christian Wink, është ndarë i kënaqur me ...

Nuhiu reagon pas ndeshjes, tregon nëse Challandes duhet të luajë me dy sulmuesë

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Armend Dallku e këshillon direkt në televizion Florent Hasanin, ja si reagon ky i fundit

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës fitore në miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka shënuar fitore ndaj Gjibraltarit me rezultat minimal 1:0, ...

Berisha i drejtohet Zhegrovës dhe Challandesit pas fitores së Kosovës

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Ujkani: Sot fituam dy mbrojtës për të ardhmen, fitorja e rëndësishme për moralin e ekipit

Telegrafi - 10.10.2019

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, duke thënë që bën atë që ia ka kërkuar trajneri. Ujkani shtoi se kanë bërë aksione, gjë që ua kishte kërkuar trajneri.

Berisha: Loja individuale duhet t’i shërbejë skuadrës

Telegrafi - 10.10.2019

Bernard Berisha luajti në gjysmën e parë të ndeshjes ndaj Gjibraltarit, të cilën Kosova e fitoi me rezultat 1-0, ndërsa pas takimit e ka komentuar sfidën.

Ujkani falënderon tifozët: “E mbajtëm portën e paprekur, kjo është me rëndësi”

Gazeta Express - 10.10.2019

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, është i lumtur me fitoren e “Dardanëve” 1-0 kundër Gjibraltarit në “Fadil Vokrri”. “Me rëndësi ka qenë fillimisht mos me pranu gol, pas asaj që ndodhi ...

Nuhiu: Do të më pëlqente të luanim me dy sulmues, por këtë e vendos trajneri

Telegrafi - 10.10.2019

Atdhe Nuhiu luajti gjatë gjithë ndeshjes kundër Gjibraltarit, madje ishte i përfshirë edhe në momentin e golit, pasi u duk se e devijoi topin pas goditjes së Florent Hasanit.

Nuhiu: Isha i vetëm në fushë, do të doja të ishim dy sulmues

Gazeta Express - 10.10.2019

Lojtari i kombëtarës së Kosovës, Atdhe Nuhiu, i cili sot në ndeshjen miqësore ndaj Gjibraltarit ishte startues, thotë se për të ishte vështirë pasi, sipas ti, shumicën e kohës gjendej i vetëm në sulm ...

Harrojeni rezultatin, shikoni statistikat e Kosovës ndaj Gjibraltarit

Gazeta Express - 10.10.2019

Kosova e fitoi minimalisht, 1:0, miqësoren me Gjibraltarin, të zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”. Madje, me një gol që e shënoi Florent Hasani qysh në minutën e 69-të të ndeshjes, shkruan ...

Dreseviç : Vështirë të luhet kundër këtyre ekipeve, jemi të kënaqur me fitore

Gazeta Express - 10.10.2019

Mbrojtësi i Kosovës, Ibrahim Dreseviç, ka folur për medie pas takimit me Gjibraltarin. Ai ka thënë se ishte i gëzuar për debutimin e tij për ekipin tonë.

Hasani: Për Kosovën më lehtë është të luajë kundër kombëtareve të mëdha

Lajmi.net - 10.10.2019

Hasani ishte golashënuesi i vetëm i kësaj ndeshje. “E kemi ditur se do të jetë ndeshje e vështirë, nuk e kemi nënçmuar kundërshtarin”, ka deklaruar Hasani për Supersport Kosova, përcjell lajmi.net.

Dresheviç i lumtur me fitoren e Kosovës, tregon nëse do të luajë ndaj Malit të Zi

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Rashkaj: “Duhet të japim gjithmonë më të mirë, të mos e nënvlerësojmë kundërshtarin”

Gazeta Express - 10.10.2019

Anel Rashkaj ka folur për Super Sport pas fitores së Kosovës 1-0 në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Gjibraltarit. “Mendoj se ishte një lojë e pritur. Gjibraltari e dinim se do të vinte me tërë ...

Rashkaj pas fitores ndaj Gjibraltarit: Nuk kishte rëndësi rezultati

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Challandes: Ishte ndeshje e mirë përgatitore, mungoi vetëm finalizimi

Telegrafi - 10.10.2019

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, e ka komentuar ndeshjen kundër Gjibraltarit, të cilën skuadra jonë e fitoi me rezultat minimal prej 1-0. “Nuk mund të them se jam i kënaqur me rezultatin prej ...

Challandes 'shpërthen' pas fitores minimale, përmend dy futbollistë pas ndeshjes

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Challandes: Nuk jam i kënaqur me rezultatin

Gazeta Express - 10.10.2019

Bernard Challandes thotë se nuk është i lumtur me fitoren minimale, 1-0 në Fadil Vokrri kundër Gjibraltarit. Ai dëshironte më shumë gola kundër një ekipi që pranon shumë të tillë.

Kosova dominon ndaj Gjibraltarit, por “ruan” golat për Malin e Zi

SuperSport - 10.10.2019

Kosova dominoi totalisht në miqësoren ndaj skuadrës gjysmë-amatore të Gjibraltarit, duke kontrolluar topin në 68% të kohës, por në fund arriti të fitojë vetëm me rezultatin minimal 1-0 në stadiumin ...

Kosova mposht Gjibraltarin, gati për Malin e Zi

Telegrafi - 10.10.2019

Kosova ka arritur që ta mposhtur Gjibraltarin me rezultat 1-0, në ndeshjen testuese para asaj vendimtare me Malin e Zi. Trajneri Bernard Challandes, në këtë ndeshje provoi lojtarët që kishin më pak ...

Dragusha 'shpërthen' pas ndeshjes: Ky futbollist i Kosovës nuk u vërejt fare

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

E pabesueshme: Mësohet numri i tifozëve të Gjibraltarit që ishin sonte në 'Fadil Vokrri'

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Kosova ja del të zhbllokojë rezultatin përballë Gjibraltarit (VIDEO)

Albeu.com - 10.10.2019

Kosova ka arritur të shënojë ndaj Gjibraltarit në minutën e 69-të. Golashënues ishte Florent Hasani, shkruan Indeksonline. Kishte shumë raste për Kosovën që dominuan ndeshjen totalisht, por mungonte ...

Hasani: I lumtur për golin e parë, vështirë me ekipe që luajnë vetëm në mbrojtje

Telegrafi - 10.10.2019

Florenti Hasani ka folur pas ndeshjes me Gjibraltarin, ku goli i tij e vendosi këtë ndeshje. Është pritur që të jetë më e lehtë për Kosovën, por mbrojtja ishte shumë e ngjeshur dhe këtë e pranoi edhe ...

Shënoi golin e vetëm dhe të fitores kundër Gjibraltarit, 'diamanti' i Kosovës me një reagim interesant pas ndeshjes

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...

Flet heroi i Kosovës

Gazeta Express - 10.10.2019

Hasani është i lumtur me golin, por më e rëndësishmja për të është fitorja që mori Kosova, edhe pse ishte vetëm miqësore. “Dardanët” e kanë mposhtur 1-0 Gjibraltarin në Fadil Vokrri, pak ditë para ...

Statistikat dëshmojnë se Kosova e 'shkatërroi' sonte Gjibraltarin

Zeri - 10.10.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka fituar miqësoren e sontme përballë Gjibraltarit. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Fadil Vokrri", Kosova ka arritur ta mposhtë Gjibraltarin me rezultat minimal 1:0, ...