TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vdekja e gruas në minierën e vdekjes, reagon sindikata: Prokuroria të mos bëj sehir

SOT - 16.05.2018

Pas vdekjes së 50 vjeçares në minierën e Bulqizës ka reaguar edhe Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë. Shpresa Rami vdiq pasi u shtyp nga një kamion teksa po mblidhte krom në minierën e vdekjes.

Goditet nga kamioni në shesh grumbullimin e minierës, vdes punëtorja

Lajmi.net - 16.05.2018

Një punonjëse e minierës së Bulqizës ka humbur jetën si pasojë e një goditje fatale nga një kamion i tonazhit të rëndë. Informacionet paraprake të policisë bëjnë të ditur se: “Rreth orës 14.20, ...

Tjetër tragjedi në minierën e Bulqizës, vdes 50 vjeçarja

Lajmi.net - 16.05.2018

Serish aksident me vdekje në Bulqizë. Ka humbur jetën 50 vjeçarja Shpresa Rami. Ajo është aksidentuar teksa po seleksiononte mineralin e kromit. Ngjarja ka ndihur në zonën D të minierës kur ajo po ...

Ditë e zezë në minierat e Bulqizës! Gruan e shtyp për vdekje fadroma

Gazeta Express - 16.05.2018

Një aksident tragjik i ka kushtuar jetën një gruaje, e cila ka mbetur e vdekur në minierën e ...

Aksident në minierën e Bulqizës, humb jetën 50-vjeçarja që mblidhte krom

BalkanWeb - 16.05.2018

BULQIZË- Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në zonën D të minierës së Bulqizës. Sipas të dhënave të para një grua është aksidentuar dhe ka humbur jetën.

Bulqizë, aksident me pasojë vdekjen, fadroma shtyp 50 vjeçaren

Java News - 16.05.2018

Një tjetër person ka humbur jetën pak minuta me pare në minierën e Bulqizës. Një grua është shtypur nga fadroma gjatë kohës që po seleksiononte kromin.

U godit nga mjeti i rëndë në minierë, vdes gjatë punës 50-vjeçarja (EMRI)

Durres Lajm - 16.05.2018

Një ngjarje e rëndë është shënuar sërish në minierën e Bulqizës ku ka mbetur e vdekur një 50-vjeçare. Polica bën me dije se rreth orës 14.20, në pjacalen (shesh grumbullimin e kromit ) në zonën D, të ...

Bulqizë, fadroma shtyp gruan

LajmiFundit - 16.05.2018

Miniera e Bulqizës vazhdon të jetë makth dhe tmerr për banorët. Vetëm pas disa ditësh serish Aksident me vdekje në Bulqizë. Ka humbur jetën 50 vjeçarja Shpresa Rami.

Aksident në minierën e Bulqizës, humb jetën 50-vjeçarja që mblidhte krom

SOT - 16.05.2018

Një aksident me vdekje ka ndodhur sot në zonën D të minierës së Bulqizës. Sipas të dhënave të para një grua është aksidentuar dhe ka humbur jetën. Ajo është identifikuar si Shpresa Rami, 50 vjeçe.

Automjeti humb kontrollin, aksidentohet vajza 18-vjeçare nga Bulqiza. Shoqërohet shoferi

BalkanWeb - 14.05.2018

BULQIZË -Një 18-vjeçare ka mbetur e plagosur, pasi është përplasur nga një automjet. Ngjarja në fjalë ndodhi sot rreth orës 15:45 në aksin rrugorë Bulqizë-Fushë Bulqizë.

Bulqizë/ Aksident, makina përplas 16 vjeçaren, niset me urgjencë drejt Tiranës

Java News - 14.05.2018

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin nacional Bulqizë-Peshkopi. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Fushë-Bulqizë, ku një makinë ka përplasur një 16- vjeçare me emrin, Bleona ...

Makina përplas 16-vjeçaren sapo del nga shkolla

Durres Lajm - 14.05.2018

Një 16-vjeçare është plagosur pasi u godit nga një automjet teksa po dilte nga shkolla e po shkonte në shtëpi. Ngjarja ka ndodhur mesditën e së hënës në rrugën nacionale Bulqizë-Peshkopi në vendin e ...

Goditet nga kamioni në shesh grumbullimin e minierës, vdes punëtorja

Mapo - 16.05.2018

Një punonjëse e minierës së Bulqizës ka humbur jetën si pasojë e një goditje fatale nga një kamion i tonazhit të rëndë. Informacionet paraprake të policisë bëjnë të ditur se: “Rreth orës 14.20, ...

Mjeti përplas 18 vjeçaren në Bulqizë, në gjendje të rëndë, niset me urgjencë drejt Tiranës

SOT - 14.05.2018

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin nacional Bulqizë-Peshkopi. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Fushë-Bulqizë, ku një makinë ka përplasur një 18- vjeçare me emrin, Bleona ...