TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pacolli: Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

Portalb - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli kërkoi nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati që Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi, raporton ...

Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

Ina - 14.09.2018

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati.

Agim Bahtiri kundër Behgjet Pacollit për idenë e përfshirjes së Shqipërisë në dialog me Serbinë

Zeri - 14.09.2018

Nënkryetari i AKR’së, Agim Bahtiri ka dalë kundër idesë së shefit të tij Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar që në dialogun me Kosovën të përfshihet edhe Shqipëria. “Është e gabuar deklarata e z.

Pacolli kërkon që Shqipëria të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi

Lajmi.net - 14.09.2018

Në nëntor dy qeveritë, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë do të mbajnë mbledhjen e përbashkët në qytetin e Pejës. Këtë e beri të ditur zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli në ...

Bahtiri i reagon Pacollit: Asnjë shtet nuk mund të flet në emër të Kosovës, madje as Shqipëria

Botasot - 14.09.2018

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të jashtëm Behgjet Pacolli, i cili ka thënë se Shqipëria duhet të jetë palë në dialogun Kosovë-Serbi.

Vizita në Prishtinë, Bushati: Kosova është e para

Top Channel - 14.09.2018

Mbledhja e ardhshme e dy qeverive Shqipëri-Kosovë do të mbahet në Pejë në nëntor dhe kjo u konfirmua nga vizita e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Prishtinë.

Bushati: Kosova do ta kalojë sfidën e fundit për liberalizimin e vizave

Botasot - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati është shprehur i bindur se Kosova do ta kalojë edhe sfidën e fundit për liberalizimin e vizave, duke i dhënë fund izolimit apsurd.

Behgjet Pacolli takon Bushatin dhe i jep mesazh palës shqiptare: Së shpejti dalin konkluzionet

SOT - 14.09.2018

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka takuar homologun e tij kosovar Behgjet pacolli ku kanë diskutuar mbi dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.Behgjet Pacolli ka thënë se pala ...

Pacolli kërkon që Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

Telegrafi - 14.09.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka mbajtur sot një konferencë për media me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati prej nga kërkoi që Shqipëria të përfshihet në ...

Pacolli do që Shqipëria të jetë prezente në dialogun Kosovë-Serbi

Koha.net - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi.

Kosova kërkon nga Edi Rama që të përfshihet në dialogun me Serbinë

Albeu.com - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës , Behgjet Pacolli ka pritur sot homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku është diskutuar për fazën finale të dialogut Kosovë-Serbi.

Pacolli: Shqipëria të mos rrijë duarkryq në dialogun Kosovë-Serbi

Mapo - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës i ka kërkuar të premten Shqipërisë të mos rrijë duarkryq dhe të shikojë çfarë po ndodh në dialogun Kosovë-Serbi, por të jetë prezente sëbashku me ...

Pacolli me Bushatin: Krijimi i përfaqësive të përbashkëta Shqipëri-Kosovë

ABC News - 14.09.2018

Të vazhdojmë krijimin e përfaqësive të përbashkëta Shqipëri-Kosovë. Kështu u shpreh Ministri i jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun shqiptar Ditmir ...

Pacolli fton Shqipërinë në dialogun Kosovë-Serbi: Mos rrini duarkryq

Gazeta Tema - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e shikon shumë të rëndsishme mbështetjen e Shqipërisë në dialogun me Serbinë. Në konferencën e përbashkët të shtypit me homologun Ditmir Bushati, ...

Sa kushtoi aeroplani i Behgjet Pacollit për në Vjenë e Bruksel

Zeri - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli kishte shpenzuar rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan, njërin për në Vjenë e tjetrin për në Bruksel.

Pacolli shpenzoi rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan

Gazeta Express - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, kishte shpenzuar rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan, njërin për në Vjenë e tjetrin për në ...

Bushati nis vizitën në Prishtinë, sjell qëndrimin e Shqipërisë për kufijtë

Zeri - 13.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur në shtëpinë e tij Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati. I pranishëm në takim ishte edhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj.

Bushati nis vizitën në Prishtinë, sjell qëndrimin e Shqipërisë për kufijtë

Gazeta Express - 13.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur në shtëpinë e tij Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati. I pranishëm në takim ishte edhe zëvendëskryeministri Fatmir ...

Pacolli: Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një trup

Tetova Sot - 13.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte në shtëpinë e tij homologun shqiptar, Ditmir Bushati, ku ka theksuar se Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një ...

Bushati nesër vizitë zyrtare në Kosovë

Portalb - 13.09.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli do ta pres nesër në Prishtinë, homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati. Takimi në mes krerëve të diplomacisë së të dyja vendeve do të zhvillohet në ...

Pacolli kërkon që Tirana të bëhet pjesë e bisedimeve

Antpress - 14.09.2018

Shqipëria duhet të jetë pjesë e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë vlerëson Ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në konferencën pas takimit me homologun e tij nga Shqipëria, Ditmir Bushati.

Bahtiri i del kundër Pacollit, përfshirja e Shqipërisë në dialog është ide e gabuar

Tetova Sot - 14.09.2018

Nënkryetari i AKR’së, Agim Bahtiri ka dalë kundër idesë së shefit të tij Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar që në dialogun me Kosovën të përfshihet edhe Shqipëria.

Vizita në Prishtinë, Bushati: Kosova është e para

Portalb - 14.09.2018

Mbledhja e ardhshme e dy qeverive Shqipëri-Kosovë do të mbahet në Pejë në nëntor dhe kjo u konfirmua nga vizita e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Prishtinë.

Pacolli kërkon që Shqipëria të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

Botasot - 14.09.2018

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka mbajtur sot një konferencë për media me ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati prej nga kërkoi që Shqipëria të përfshihet në ...

Kosova merr përkrahje nga Shqipëria për vizat

Zeri - 14.09.2018

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushatin, njofton Klan Kosova. “Këtë vit përpjekjet tona janë që Kosova të arrijë synimin e saj për ...

Pacolli: Na ndihmoni në dialogun me Serbinë! Bushati: Deviza jonë, “Kosova e para”

Java News - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli i ka kërkuar Shqipërisë të mos rrijë duarkryq dhe të shikojë çfarë po ndodh në dialogun Kosovë-Serbi, por të jetë prezent ...

Pacolli shpenzoi rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan

Lajmi.net - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, kishte shpenzuar rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan, njërin për në Vjenë e tjetrin për në Bruksel.

Bushati nesër vizitë zyrtare në Kosovë

Koha.net - 13.09.2018

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me ...

Bushati nis vizitën në Prishtinë, sjell qëndrimin e Shqipërisë për kufijtë

Botasot - 13.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur në shtëpinë e tij Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati. I pranishëm në takim ishte edhe zëvendëskryeministri Fatmir Limaj.

Pacolli: Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një trup

Botasot - 13.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte në shtëpinë e tij homologun shqiptar, Ditmir Bushati, ku ka theksuar se Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një ...

Bahtiri kundër Pacollit: Përfshirja e Shqipërisë në dialog është ide e gabuar

Lajmi.net - 14.09.2018

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri ka dalë kundër idesë së shefit të tij Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar që në dialogun me Kosovën të përfshihet edhe Shqipëria.

Pacolli: Shqipëria të mos rrijë duarkryq në dialogun Kosovë-Serbi

Durres Lajm - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli i ka kërkuar Shqipërisë të mos rrijë duarkryq dhe të shikojë çfarë po ndodh në dialogun Kosovë-Serbi, por të jetë prezent së ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë nesër në Kosovë

Botasot - 13.09.2018

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me ...

Pacolli e pret Bushatin në shtëpi: Kosova e Shqipëria si një trup për interesat e përbashkëta

Koha.net - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte në shtëpinë e tij homologun shqiptar, Ditmir Bushati, ku ka theksuar se Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një ...

Bahtiri del kundër Pacollit, e quan të gabueshme kërkesën për përfshirjen e Shqipërisë në dialogun Kosovë-Serbi

Telegrafi - 14.09.2018

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri ka dalë kundër shefit të tij të partisë, Behgjet Pacolli. Bahtiri ka thënë se është e gabuar deklarata e Pacollit i cili ka kërkuar që Shqipëria të jetë pjesë e ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë nesër në Kosovë

Medial - 13.09.2018

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, nesër zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me ...

Pacolli: Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një trup

Medial - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte në shtëpinë e tij homologun shqiptar, Ditmir Bushati, ku ka theksuar se Shqipëria dhe Kosova funksionojnë si një ...

Ministri Bushati nis vizitën zyrtare në Kosovë

Botasot - 14.09.2018

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush ...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

Telegrafi - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush ...

Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

Lajmi.net - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush ...

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë viziton Kosovën

Koha.net - 14.09.2018

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush ...

Bushati në Kosovë, takime me krerë të shtetit

Ina - 14.09.2018

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, viziton sot Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush ...

Ministri Bushati sot në Kosovë

Alsat - 14.09.2018

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve. Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush ...