TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Wilder fiton me nokaut që në raundin e parë

ABC News - 20.05.2019

Boksieri amerikan Deontej Uilder fitoi me nokaut në raundin e parë ndaj Dominic duke mbrojtur titullin kampion bote në kategorinë WBC. Wilder tashmë pritet të përballet në duel me rivalin e ...

Fury uron Wilderin, njëherësh e paralajmëron Joshuan se çfarë e pret

Telegrafi - 20.05.2019

Tyson Fury e ka uruar Deontay Wilderin për nokautin e arritur qysh në raundin e parë ndaj Dominic Breazeale një ditë më parë. Boksieri britanik ishte i vetmi që kishte arritur ta ndalte ‘Bomberin e ...

Fury ka një thirrje për rivalët e tij Joshua dhe Wilder

Botasot - 20.05.2019

Tyson Fury i ka bërë thirrje rivalëve të tij Anthony Joshua dhe Deontay Wilder që më në fund të luftojnë me njëri-tjetrin në mënyrë që të kurorëzojnë një kampion të padiskutueshëm.

Lennox Lewis kritikon rëndë Breazealen pasi u nokautua në rundin e parë nga Wilder

Botasot - 20.05.2019

Ashtu siç parashikohej gjërësisht, Deontay Wilder mbrojti titullin e peshave të rënda në WBC kundër Dominic Breazeales, në Nju Jork, të dielën në mëngjes (sipas kohës tonë lokale).

Fitorja ndaj Breazeale e pasuroi edhe më shumë Wilderin – mësoni shumën e parave që ka fituar ai dhe kundërshtari i tij

Telegrafi - 19.05.2019

Deontay Wilder mposhti Dominic Breazeale në New York në orët e hershme të mëngjesit të së dielës, por sa para fitoi ai nga ky meç? Boksieri amerikan i njohur si ‘Bombarduesi i Bronztë” e ka nokautuar ...

Xhirimi i ngadalësuar ku tregohet më se miri se çfarë goditje ishte ajo e Wilderit ndaj Breazeale

Telegrafi - 19.05.2019

Deontay Wilder ka fituar më lehtë se që është pritur meçin ndaj Dominic Breazealen. Amerikani e ka mposhtur me nokaut bashkëkombësin e tij që në raundin e parë me një goditje të tmerrshme.

Wilder e konfirmon: Lufta e madhe me Joshuan do të ndodhë

Gazeta Express - 19.05.2019

Deontay Wilder ka premtuar se një meç unifikues me Anthony Joshuan do të ndodhë. Një duel mes ky kamionëve është përfolur shumë kohëve të fundit dhe është meçi të cilin të gjithë e duan dhe e presin ...

Wilder: Rimeçi ndaj Furyt dhe dueli madh ndaj Joshuas, do të ndodhin

Telegrafi - 19.05.2019

Pas triumfit të Deontay Wilder ndaj Dominic Breazeale, nuk mund të mungonte interesimi për duelin e shumëpritur kundër kampionit të unifikuar, Anthony Joshua dhe rimeçit me Tyson Fury, i vetmi që ka ...

Wilder: Nxora gjithçka nga vetja, por dua ta shoh Breazealen duke shkuar shëndosh te familja e tij

Telegrafi - 19.05.2019

Deontay Wilder i ka shokuar edhe tifozët e tij më të mëdhenj duke e nokautuar Dominic Breazealen që në raundin e parë të duelit në Barclays Center të New Yorkut.

Pamje: Nokauti i çmendur i Wilderit

Gazeta Express - 19.05.2019

Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës WBC në kategorinë e rëndë të boksit profesionist, pasi e rrahu Dominic Breazeale në rundin e parë me një nokaut sensacional të dielën në Nju Jork.

Parashikimi i duelit ndërmjet Deontay Wilder dhe Dominic Breazeale

Telegrafi - 18.05.2019

Deontay Wilder do ta mbrojë sërish titullin e WBC-së në një duel përballë Dominic Breazeale, i cili është sfidues i detyrueshëm nga ‘World Boxing Council’.

Breazeale: Do të kthehem sërish për titull, gjyqtari e përfundoi më herët

Telegrafi - 19.05.2019

Dominic Breazeale nuk arriti t’u bënte ballë grushteve të Deontay Wilder për më shumë se dy minuta, duke qenë se u rrëzua që në raundin e parë. Ai kishte pritur që dueli për titullin e WBC-së të ...

Sonte zhvillohet supermeçi Wilder – Breazeale

Gazeta Express - 18.05.2019

Kampioni i WBC-së në kategorinë e peshave të rënda, Deontay Wilder, do të tentojë ta mbrojë sonte titullin e tij që do të zhvillohet të shtunën më 18 maj në Nju Jork, në Qendrën Barclays.

Wilder e mposht Breazealen qysh në raundin e parë

Zeri - 19.05.2019

Deontay Wilder e ka mposhtur Dominic Breazealen me një nokaut sensacional në raundin e parë për ta mbrojtur kështu titullin e botës WBC në kategorinë e peshave të rënda në boksin profesionist, ...

Hyrjet e Wilder dhe Breazeale drejt ringut, nuk mungon spektakli

Telegrafi - 19.05.2019

Në një duel boksi i kushtohet shumë rëndësi edhe spektaklit, ndërsa këtu bën pjesë edhe çasti i hyrjes së boksierëve drejt ringut. Kampioni i WBC-së, Deontay Wilder, e mbron titullin kundër sfiduesit ...

I mjaftojnë dy minuta, Wilder e nokauton Dominic Breazealen që në raundin e parë

Telegrafi - 19.05.2019

Çfarë fillimi dhe mbarimi! Askush nuk e priste të ndodhte kaq shpejt. Deontay Wilder e ka nokautuar Dominic Breazealen që në raundin e parë. Raundi 1 Wilder e nisi furishëm që nga fillimi duke e ...

Nesër në mëngjes zhvillohet meçi gjigant Wilder-Breazeale: Mësoni orën sipas kohës tonë lokale

Botasot - 18.05.2019

Deontay Wilder do të mundohet ta mbrojë titullin e peshave të rënda në WBO për herë të nëntë, nesër në mëngjes, kur të ndeshet me Dominic Breazealen në “Barclays Center” të Nju Jorkut.

Wilder mbron titullin e WBC kundër Breazeale – Ja kur fillon meçi dhe ku mund ta shihni

Botasot - 18.05.2019

Meçi i shumëpritur nga adhuruesit e boksit, Deontay Wilder – Dominic Breazeale, do të zhvillohet sot në mëngjes. Amerikani, i cili mban titullin e kampionit të WBC, do të zbres në qytetin e New York, ...

Wilder e mbron titullin me një nokaut të çmendur në rundin e parë ndaj Breazeale

Botasot - 19.05.2019

Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës WBC në kategorinë e rëndë të boksit profesionist, pasi e rrahu Dominic Breazeale në rundin e parë me një nokaut sensacional të dielën në Nju Jork.