TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pesë gjëra që Man Unitedi duhet t’i bëjë për ta mposhtur Barcelonën

Gazeta Express - 16.04.2019

Barcelona e mban epërsinë prej një goli nga përballja në “Old Trafford”, mirëpo Manchester Unitedi nuk i ka humbur ende shpresat për ta zënë një vend në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, përkundër ...

Analizë dhe parashikim: Barcelona – Manchester United

Telegrafi - 16.04.2019

Barcelona do të nikoqir i Manchester Unitedit pas triumfit si mysafir në ndeshjen e parë 1:0 në kuadër të ndeshjes së parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve Vendi: Camp Nou, Barcelona Koha: E ...

Ronaldinho pret fitore nga Barça ndaj Man Utd në Camp Nou

Telegrafi - 16.04.2019

Ronaldinho beson se Barcelona do të fitojë edhe ndeshjen e dytë ndaj Manchester Unitedit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. E para përfundoi me rezultat 0-1 dhe kjo ka lënë të hapur shumë mundësi ...

Magjia e Championsit vjen në Camp Nou për betejën mes Barçës dhe Unitedit

Gazeta Express - 16.04.2019

Liga e Kampionëve do të kthehet në aksion sonte, kur do të vendosen dy gjysmëfinalistët e parë të këtij sezoni. Barcelona do të tentojë ta mbrojë epërsinë 1:0 në Camp Nou, vendin ku Manchester ...

Formacionet e ndeshjes: Barcelona – Man Utd

Almakos - 16.04.2019

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjen e parë 1 me 0 në Old Trafford ndaj ...

Magjia e Championsit, Juventus-Ajax dhe Barça-United luftojnë për një vend në gjysmëfinale

Java News - 16.04.2019

Liga e Kampionëve do të kthehet në aksion sonte, kur do të vendosen dy gjysmëfinalistët e parë të këtij sezoni. Barcelona do të tentojë ta mbrojë epërsinë 1:0 në Camp Nou, vendin ku Manchester ...

'Djajtë e Kuq' kërkojnë mrekullinë në Barcelonë: Formacionet e mundshme

Zeri - 16.04.2019

A mundet Manchester Unitedi ta bëjë edhe një tjetër mrekulli në Ligën e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” u rikthyen në mënyrë senzacionale në Paris, por a mund të ndodhë kjo edhe me Barcelonën? Barcelona ...

Gjithçka vendoset në Barcelonë e në Torino

Zeri - 16.04.2019

Sonte do të zhvillohen dy përballjet e ndeshjeve të dyta të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Barcelona do të kërkojë ta ruajë epërsinë ndaj Manchester Unitedit për të vazhduar tutje në ...

Ronaldinho i jep shpresa Man Unitedit para përballjes me Barcelonën

Gazeta Express - 16.04.2019

Ronaldinho ka paralajmëruar Barcelonën para përballjes në “Camp Nou” me Manchester Unitedin. Ai beson se dy skuadrat kanë shanse të mira për të kaluar në gjysmëfinale të Champions League, kuptohet ...

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd

Lajmi.net - 15.04.2019

Barcelona e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona e fitoi ndeshjen e parë çerekfinale në Old Trafford, me rezultat, 0:1, ...

Ronaldinho këshillon Barçën: Nëse United shënon i pari nuk e imagjinoj çfarë do ndodhë

Albeu.com - 15.04.2019

Ronaldinho , një ish-lojtar i Barcelonës shprehet se fitorja 1-0 që skuadra katalanase arriti në ndeshjen e parë çerekfinale të Champions League ndaj Manchester United në "Old Trafford" është një ...

Prognoza interesante e Ronaldinhos për duelin Barcelona - Man United

Zeri - 15.04.2019

Futbollisti legjendar i Brazilit, Ronaldinho, ka zbuluar se si Manchester Unitedi mund ta eliminojë Barcelonën në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, shkruajnë mediat e huaja, përcjell zeri.info.

Valverde i frikësohet United: Nëse i lejon hapësira ato veprojnë dhe janë të fortë

Albeu.com - 15.04.2019

Barcelona pret në "Camp Nou" Manchester United për ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Champions League, teksa ndeshja e parë në Angli përfundoi 1-0 për skuadrën spanjolle.

Valverde: Nuk i trembemi “Mançesterit”

Java News - 15.04.2019

Trajneri i ekipit të “Barcelonës”, Ernesto Valverde gjatë një konference për mediet u shpreh se nuk është duke menduar për dështimet në sezonet e kaluara të Ligës së Kampionëve.

Valverde: “Manchester United ka diçka speciale në minutat e fundit”

Gazeta Express - 15.04.2019

Valverde beson se Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë nesër në “Camp Nou” kundër Unitedit të Solskjaerit. Një javë pas fitores 0-1 në “Old Trafford”, Barcelona do të përballet sërish me ...

“Messi është i gatshëm për Manchester Unitedin”

Gazeta Express - 15.04.2019

Ashtu siç edhe është pritur, Valverde ka konfirmuar se Messi është i gatshëm për ndeshjen e së martës mes Barcelonës e Manchester United. Javën e kaluar, në “Old Trafford”, Chris Smalling ndërhyri ...

De Gea shpreson te përmbysja: Duhet të bëjmë një ndeshje të madhe ndaj Barcelonës

Zhurnal - 15.04.2019

Portieri i Manchester United, David de Gea, i ka paralajmëruar bashkëlojtarët e vet se ata duhet të përmirësohen, për të mposhtur Barcelonën në Ligën e Kampionëve.

Para sfidës me 'Djajtë e Kuq', Leo Messi merr lajmin e madh nga Barça

Zeri - 15.04.2019

Lionel Messi do të jetë i gatshëm për Barcelonën në ndeshjen kruciale kundër Manchester Unitedit të martën, ka konfirmuar trajneri Ernesto Valverde. Pas një ndërhyrje të rrezikshme nga Chris ...

Mediet spanjolle zbulojnë formacionin anti – Man Utd të Valverde

Lajmi.net - 15.04.2019

E gjithë vëmendja e medieve spanjolle është kthyer kah ndeshja e dytë e Barcelonës kundër Manchester United. Në kuadër të Ligës së Kampionëve, në fazën çerekfinale, Barcelona do ta presë skuadrën e ...

De Gea pret më shumë nga shokët e skuadrës për ndeshjen ndaj Barcës

Lajmi.net - 15.04.2019

Portieri i Manchester United, David de Gea, ka thënë se skuadra duhet përmirësuar shumë për një rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. United do të udhëtojnë drejt ‘Camp Nou’ për të zhvilluar ndeshjen e ...

Messi rikuperohet plotësisht, pas goditjes që mori nga “kamioni Smalling”

Gazeta Express - 15.04.2019

“Goditja ishte e fuqishme. Pas ditës së ndeshjes dhe gjatë ndeshjes; ishte sikur të ishte goditur nga një kamion”, kështu e përshkroi Ernesto Valverde gjendjen e Lionel Messit të premten e kaluar, ...

De Gea: Duhet të përmirësohemi për ta mundur Barcelonën

Gazeta Express - 15.04.2019

Portieri i Manchester Unitedit, David de Gea, i ka paralajmëruar bashkëlojtarët e vet se ata duhet të përmirësohen dukshëm për ta mposhtur Barcelonën në Ligën e Kampionëve.

Formacionet e ndeshjes: Barcelona – Man Utd

Lajmi.net - 16.04.2019

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjen e parë 1 me 0 në Old Trafford ndaj ...

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd

Almakos - 15.04.2019

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd Barcelona e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve.

Ronaldinho paralajmëron Barçën për ndeshjen kthyese ndaj Man Utd

Lajmi.net - 15.04.2019

Ronaldinho Gaucho e ka paralajmëruar Barcelonën para ndeshjes kthyese ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjani parë 1 me 0 ndaj Manchester United, gjersa nesër (e ...

Valverde: “Manchester United ka diçka speciale në minutat e fundit”

Tetova Sot - 15.04.2019

Valverde beson se Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë nesër në “Camp Nou” kundër Unitedit të Solskjaerit. Një javë pas fitores 0-1 në “Old Trafford”, Barcelona do të përballet sërish me ...

“Messi është i gatshëm për Manchester Unitedin”

Tetova Sot - 15.04.2019

Ashtu siç edhe është pritur, Valverde ka konfirmuar se Messi është i gatshëm për ndeshjen e së martës mes Barcelonës e Manchester United. Javën e kaluar, në “Old Trafford”, Chris Smalling ndërhyri ...

Mediet spanjolle zbulojnë formacionin anti – Man Utd të Valverde

Almakos - 15.04.2019

E gjithë vëmendja e medieve spanjolle është kthyer kah ndeshja e dytë e Barcelonës kundër Manchester United. Në kuadër të Ligës së Kampionëve, në fazën çerekfinale, Barcelona do ta presë skuadrën e ...

De Gea pret më shumë nga shokët e skuadrës për ndeshjen ndaj Barcës

Almakos - 15.04.2019

Portieri i Manchester United, David de Gea, ka thënë se skuadra duhet përmirësuar shumë për një rezultat pozitiv ndaj Barcelonës. United do të udhëtojnë drejt ‘Camp Nou’ për të zhvilluar ndeshjen e ...

Formacionet e ndeshjes: Barcelona – Man Utd

Medial - 16.04.2019

Barcelona dhe Manchester United do ta zhvillojnë sot (e marte) ndeshjen e dytë çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjen e parë 1 me 0 në Old Trafford ndaj ...

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd

Medial - 15.04.2019

Zbulohet lista e lojtarëve të ftuar nga Barcelona për ndeshjen kundër Man Utd Barcelona e ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e dytë ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve.

Ronaldinho paralajmëron Barçën për ndeshjen kthyese ndaj Man Utd

Almakos - 15.04.2019

Ronaldinho Gaucho e ka paralajmëruar Barcelonën para ndeshjes kthyese ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjani parë 1 me 0 ndaj Manchester United, gjersa nesër (e ...

Valverde: “Manchester United ka diçka speciale në minutat e fundit

Botasot - 15.04.2019

Valverde beson se Barcelona nuk do ta ketë aspak të lehtë nesër në “Camp Nou” kundër Unitedit të Solskjaerit. Një javë pas fitores 0-1 në “Old Trafford”, Barcelona do të përballet sërish me ...

Pas dëmtimit të Lionel Messit, tifozat e Barcelonës marrin lajmin e papritur

SOT - 15.04.2019

Ashtu siç edhe është pritur, Valverde ka konfirmuar se Messi është i gatshëm për ndeshjen e së martës mes Barcelonës e Manchester United. Javën e kaluar, në “Old Trafford”, Chris Smalling ndërhyri ...

Ronaldinho paralajmëron Barçën për ndeshjen kthyese ndaj Man Utd

Medial - 15.04.2019

Ronaldinho Gaucho e ka paralajmëruar Barcelonën para ndeshjes kthyese ndaj Manchester United në Ligën e Kampionëve. Barcelona e ka fituar ndeshjani parë 1 me 0 ndaj Manchester United, gjersa nesër (e ...

Valverde e konfirmon nëse Messi do të jetë në lojë kundër Unitedit

Botasot - 15.04.2019

Ashtu siç edhe është pritur, Valverde ka konfirmuar se Messi është i gatshëm për ndeshjen e së martës mes Barcelonës e Manchester United. Javën e kaluar, në “Old Trafford”, Chris Smalling ndërhyri ...