TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rama: Holanda merr vendime për elektoratin e saj, jo për Shqipërinë

Portalb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar sërish një problem të brendshëm të vendeve skeptike dhe veçanërisht Holandës faktin që dyzohet për të dhënë një “Po” për çeljen e negociatave me Shqipërinë.

Përgjigja negative e Holandës? Ish- ambasadori zbulon arsyen pse 'PO-ja' varet vetëm nga presidenti i Francës

SOT - 09.10.2019

Ish-ambasadori Ylljet Aliçka, i ftuar në studion e lajmeve në Ora News tha se vendimi që do të marrë Franca do të ndikojë edhe tek Holanda për hapjen ose jo të negociatave me Shqipërinë.

Nuk përmbahet Sali Berisha, ja deklarata e fortë për luftën e Ramës me Holandën

SOT - 09.10.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar qëndrimin e kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Holandës për negociatat. Sipas Berishës, Rama mendon se shqiptarëve mund t’iu shesë çdo trillim dhe ...

Lleshaj: Shqipëria, e angazhuar të plotësojë standardet evropiane

RTSH - 09.10.2019

Pas nënshkrimit të marrëveshjes së planit të përbashkët të veprimit në luftën kundër terrorizmit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Evropian, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pati një konferencë për ...

Data, Holanda i dha dritë jeshile Maqedonisë së Veriut

Alsat - 09.10.2019

Qeveria e Holandës e ka pëlqimin e parlamentit në Hagë për të miratuar fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian. Ndërsa sa i përket Shqipërisë qëndrimi nuk është i prerë ...

Ministri Lleshaj konferencë të përbashkët me Komisionerin Avramopoulos: Angazhim i përbashkët për çështjet e sigurisë ...

Gazeta Tema - 09.10.2019

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes si pjesë e Planit të Përbashkët të Veprimit Kundër Terrorizmit në Ballkanin Perëndimor, Ministri Lleshaj dhe Komisioneri Avramopulos bënë një komunikim me mediat, ku ...

“Beteja” franko-gjermane/ Holanda tërhiqet nga ndarja e Tiranës e Shkupit, vendimi në dorën e Merkel e Macron

Top Channel - 09.10.2019

Holanda është ndalur dhe nuk ka dhënë një opinion të qartë për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Ajo kërkonte që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, të trajtohen ...

Qëndrimi i Holandës, Rama: Çështje e politikës së tyre të brendshme, ja pse trajtohemi ndryshe nga Maqedonia

BalkanWeb - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama ka folur mbi debatin e zhvilluar dje në Parlamentin holandez për integrimin e Shqipërisë, teksa Holanda kërkon që procesi për vendin tonë të trajtohet i ndarë nga Maqedonia e ...

Holanda është për ndarje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, por nuk do të vendosë veto

Gazeta Express - 09.10.2019

Holanda kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të trajtohen në veçanti në lidhje me hapjen e negociatave ikuadruese për anëtarësim në Bashkimin Evropian, për çka do të diskutohet në mbledhjen e ...

Rama: Debati në Holandë për politikën e tyre, jo për Shqipërinë

Medial - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama nga seanca plenare e kësaj të mërkure ka debatin në parlamentin e Hollandës, për vendimin për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në.

Rama: Opozita bojkotoi zgjedhjet vetëm për të minuar çeljen e negociatave

RTSH - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama komentoi nga Kuvendi diskutimet e një nate më parë në Parlamentin e Holandës, duke thënë se pavarësisht pakënaqësive të shprehura, vendimi do të merret “në bllok” si për ...

Rama: Opozita dogji mandatet dhe bojkotoi zgjedhjet vetëm me një qëllim, minimin e çeljes së negociatave

Gazeta Tema - 09.10.2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi se opozita dogji mandatet dhe bojkotoi zgjedhjet vetëm me një qëllim, minimin e çeljes së negociatave Nga foltorja e Kuvendit Rama tha se “Maqedonia nuk është vend pa ...

Data e BE-së: Holanda e përpiloi qëndrimin për Shqipërinë dhe RMV-në

Portalb - 09.10.2019

Në mbledhjen e Komitetit për çështjet evropiane në parlamentin e Holandës, është kërkuar që në procesin e marrjes së datës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian (BE), Shqipëria të ndahet nga ...

Holanda është që Maqedonia dhe Shqipëria të trajtohen ndaras në procesin e anëtarësimit në BE

Telegrafi - 09.10.2019

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen ndaras në hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Qëndrimi i tillë vjen pas debatit të djeshëm në Komitetin për ...

Ambasada holandeze: Holanda mirëpret hapat e Shqipërisë vitin e fundit

RTSH - 09.10.2019

Komisioni Evropian rekomandon hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në datën 15 tetor, Këshilli i Ministrave do të diskutojë në Luksemburg në lidhje me zgjerimin dhe ...

Hapja e negociatave/ Zbardhet axhenda e ministrit Holandez në takimin e 15 tetorit dhe çfarë pritet të flasë për ...

SOT - 09.10.2019

Më 15 tetor pritet të vendoset fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e apo jo të negociatave me BE. Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së do të mblidhen në Luksemburg ku do ...

Vendimi për nisjen e negociatave: Ja skenarët që po pret Holanda

Mapo - 09.10.2019

Nëse i hedh një sy mediave holandeze, atyre pak që kanë raportuar për debatin në parlamentin e tyre për mundësinë e nisjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, e kupton që edhe aty ...

Negociatat/ Holanda e dyzuar për Shqipërinë, frikë nga një mocion i partive ekstremiste

Top Channel - 08.10.2019

Ka përfunduar mbledhja e komisionit për çështjet europiane në parlamentin e Holandës. Anëtarët e këtij komisioni kanë dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok.

Çelja e negociatave, komisioni parlamentar holandez diskuton për Shqipërinë

Medial - 08.10.2019

TIRANË, 8 tetor/MEDIAL/ Komisioni për Punët e Jashtme dhe Çështjet Europiane i Dhomës së Ulët të parlamentit holandez nisi sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave me Bashkimin ...

Holanda nuk ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Jo hapjes së negociatave me BE

Medial - 08.10.2019

Ka përfunduar dsikutimi në parlamentin holandez për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. Me sa duket nuk ka ndryshim të qëndrimit për hapjen e negociatave për ...

Holanda pa qëndrim, nuk ka vendosur ende për Shqipërinë: Pret nëse Franca do të thotë “PO”

Gazeta Tema - 08.10.2019

Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të trajtohen të ndara sa i përket hapjes ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian, vendim që pritet të merret më 15 tetor në Këshillin e ...

Holanda vendos si në qershor, Harxhi: Lajm i mirë, do japë “po” për Shqipërinë

Java News - 08.10.2019

Parlamenti në Holandë ka vendosur që t’i qëndrojë mocionit të muajit qershor për negociatat me Shqipërinë. Me këtë konkluzion ka dalë parlamenti pas diskutimit që ka pasur për hapjen e negociatave me ...

Diskutimet në parlament, qeveria holandeze kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

Gazeta Express - 08.10.2019

Ministri i Punëve te Jashtme të Holandës, Stef Blok ka deklaruar se qeveria holandeze konsideron se nuk duhen hapur negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë.

Negociatat, Holanda drejt një vote “Pro” për Shqipërinë

Medial - 08.10.2019

Holanda duket se do te shkoje drejt nje vote pro per hapjen e negociatave me Shqiperine, ne rast se Franca vendos t’i hape driten jeshile vendit tone.

Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

Top Channel - 08.10.2019

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Gazeta holandeze: Europoli s’funksionon në një vend ku drejton krimi

Mapo - 08.10.2019

Parlamenti i Holandës nis diskutimet lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit e këtij shteti kanë thirrur në ...

Negociatat/ Po fillon të lëkundet Holanda për 18 tetorin: Mund të vendosim si Gjermania

Java News - 08.10.2019

Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian, vetëm dhjetë para vendimit nga KE.

Negociatat/ Parlamenti holandez nis diskutimet për Shqipërinë

Medial - 08.10.2019

Parlamenti holandez ka nisur diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor, ndërsa ...

Vendimi për Shqipërinë, parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

BalkanWeb - 08.10.2019

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian. Vendimi nga KE do te jepet me 18 tetor. vijon.

Vendimi për Shqipërinë/ Parlamenti holandez nis diskutimet për negociatat

Java News - 08.10.2019

Parlamenti holandez ka nisur sot diskutimet në lidhje me vendimin për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për Bashkimin Europian.

Negociatat me BE, Parlamenti holandez debaton ashpër për Shqipërinë

SOT - 08.10.2019

Parlamenti i Holandës diskuton sot lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit të Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ligjvënësit e këtij shteti kanë thirrur në interpelancë ...

Ekskluzive/ “Forca të errëta kundër Shqipërisë”, letra e ministreve shqiptare për deputetët e Holandës

Top Channel - 08.10.2019

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i Holandës theksonte se është një ...

Hapja e negociatave me BE, Parlamenti i Holandës jep sot përgjigjen për Shqipërinë

SOT - 08.10.2019

Dhoma e Ulët e parlamentit të Holandës do të dikutojë sot në orën 20:30 për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, vendimt i cili pritet të jepet në datën 18 tetor pas mbledhjes së ...

Hapja e negociatave, Holanda vendos sonte për fatin e Maqedonisë së V.

Alsat - 08.10.2019

Holanda sonte duhet të vendos nëse Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëria meritojnë datë për fillim të negociatave me BE-në. Në letrën drejtuar deputetëve të Kuvendit holandez, ministri i jashtëm Stef ...

Shakaja E Holandës

Portalb - 08.10.2019

Asgjë. Mos pritni gjë nga BE-ja. Shqipëria që nga koha e rilindësve bën luftë titanike që ta ruajë identitetin kulturor evropjan. Thuajse 200 vjet. Dhe, kjo luftë nuk është e rastit.

Negociatat me BE, Dhoma e Ulët e Holandës diskuton sot për Shqipërinë

Botasot - 08.10.2019

Dhoma e Ulët në Holandë do të dikutojë sot në orën 20:30 për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Gjithashtu sot do të diskutohet dhe liria e mediave referuarar rastit të ...

Çfarë vendimi do marrë Holanda? Parlamenti diskuton sot

Mapo - 08.10.2019

Dhoma e Ulët e Parlamentit holandez pritet të diskutojë sot nëse do i hapë dritën jeshile nisjes së negociatave me Shqipërinë dhe Bashkimin Europian. Mediat holandeze raportojnë se nuk do të jetë një ...

Holanda diskuton sot me ministrin e jashtëm qëndrimin për Shqipërinë

RTSH - 08.10.2019

Hollanda vazhdon të hezitojë për të dhënë “Po”-në e saj për nisjen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE-së. Media hollandeze, ndërsa njofton mbajtjen të martën në mbrëmje të një debati në Dhomën e ...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

Botasot - 08.10.2019

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS.

Holanda vendos sot për datën e negociatave me Maqedoninë e Veriut

Alsat - 08.10.2019

Parlamenti në Hag sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut.

Parlamenti holandez sot vendos për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Medial - 08.10.2019

Shkup, 8 tetor 2019 (MEDIAL) – Parlamenti holandez sot duhet të debatojë për zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe vendimin për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për anëtarësim ...

Sot Holanda voton pro ose kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë

Medial - 08.10.2019

Parlamenti i Holandës voton pasditen e kësaj të marte për të autorizuar qeverinë e kryeministrit Mark Rutte në samitin e Këshillit Europian të 18 tetorit në lidhje me çeljen e negociatave të ...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

Telegrafi - 08.10.2019

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që ...

Holanda sonte vendos për negociatat me Maqedoninë e Veriut

Gazeta Express - 08.10.2019

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që ...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

Botasot - 08.10.2019

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që ...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

Tetova Sot - 08.10.2019

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që ...

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

Ina - 08.10.2019

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut, për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që ...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

Top Channel - 08.10.2019

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga Holanda, njoftoi stacioni televiziv holandez NOS.

Holanda do të vendosë sot për datën e negociatave me RMV-në

Portalb - 08.10.2019

Parlamenti në Hagë sot pasdite do të debatojë dhe do të vendosë për rekomandimin e Komisionit Evropian për çeljen e negociatave me Maqedoninë e Veriut.

Holanda sot do të vendosë për negociatat e Maqedonisë së Veriut me BE-në

Albeu.com - 08.10.2019

Holanda sonte do të vendosë për Maqedoninë e Veriut , për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE. Komisioni për Çështje Evropiane në parlamentin holandez konsiderohet si vendimtar për drejtimin që ...