TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta: “Nuk kam bërë asnjë shkelje me shtyrjen e zgjedhjeve vendore”.

VOA - 11.09.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tha se takimi me delegacionin e Komisionit të Venecias ishte i frytshëm dhe do të jetë i shkëlqyer dhe transparent.

Reforma Zgjedhore përçan opozitën e re, Ralf Gjoni dhe Rudina Hajdari s’janë në një mendje

Gazeta Express - 11.09.2019

Pjesëmarrja në Komisionin e Reformës Zgjedhore, si dhe vota për amendimet në Ligjin Elektoral, u vendosën si kusht i panegociueshëm nga të 3 grupet parlamentare të opozitës së re.

Reforma zgjedhore/ Opozita parlamentare drejt përçarjes? Hajdari: Do të vendosim cilat janë prioritetet. Gjoni: S’ka ...

SOT - 11.09.2019

Pjesëmarrja në Komisionin e Reformës Zgjedhore, si dhe vota për amendimet në Ligjin Elektoral, u vendosën si kusht i panegociueshëm nga të 3 grupet parlamentare të opozitës së re.

Komisioni i Venecias "shuplakë" Metës: Nuk ka zgjedhje në 13 tetor!

Albeu.com - 11.09.2019

Ndërsa mazhoranca, opozita dhe Presidenti vazhdojnë debatin rreth 13 Tetorit, Komisioni i Venecias e ka kuptuar qartë këto ditë në Tiranë, se atë të diel në Shqipëri nuk do të kemi zgjedhje.

Komisioni i Venecias, Sekretari Markert i prerë: Më 13 tetor nuk ka zgjedhje!

Durres Lajm - 11.09.2019

Ndërsa mazhoranca, opozita dhe Presidenti vazhdojnë debatin rreth 13 Tetorit, Komisioni i Venecias e ka kuptuar qartë këto ditë në Tiranë, se atë të diel në Shqipëri nuk do të kemi zgjedhje.

Do të mbahen 3 palë zgjedhje sipas Ilir Metës? Komisioni i Venecias zbulon se çfarë do të ndodhë në 13 tetor

SOT - 11.09.2019

Ndërsa mazhoranca, opozita dhe Presidenti vazhdojnë debatin rreth 13 Tetorit, Komisioni i Venecias e ka kuptuar qartë këto ditë në Tiranë, se atë të diel në Shqipëri nuk do të kemi zgjedhje.

Përfaqësuesi i Komisionit të Venecias: De facto s’ka zgjedhje në tetor

Mapo - 11.09.2019

Një delegacion i Komisionit të Venecias vizitoi përgjatë dy ditëve vendin tonë për të mbledhur opinione e për tu shprehur më 11 tetor, nëse Presidenti Meta ka vepruar sipas Kushtetutës me dekretin ...

Meta: Rama e Basha fajtor për negociatat, unë nuk largohem!

Medial - 11.09.2019

Presidenti i Republikes Ilir Meta do të shkojë personalisht në 11 tetor në komisionin e Venecias në seancën ku do të miratohet opinioni për kushtetutshmërinë e anullimin e datës së zgjedhjeve të 30 ...

Zyrtari i Komisionit të Venecias: Biseda me Ramën, Presidenti dhe qëndrimet e opozitës

Java News - 11.09.2019

Ndërsa mazhoranca, opozita dhe Presidenti vazhdojnë debatin rreth 13 Tetorit, Komisioni i Venecias e ka kuptuar qartë këto ditë në Tiranë, se atë të diel në Shqipëri nuk do të kemi zgjedhje.

“Venecia”/ Meta: 11 tetori një datë e rëndësishme, i gatshëm për çdo gjë

Top Channel - 11.09.2019

Pas mbërritjes së anëtarëve të Komisionit të Venecias dhe takimit më anëtarë të politikës si dhe me presidentin Ilir Meta ky i fundit ka dalë në një konferencë për shtyp.

“Venecia”/ Meta: 11 tetori një datë e rëndësishme, i gatshëm për çdo gjë

Botasot - 11.09.2019

Pas mbërritjes së anëtarëve të Komisionit të Venecias dhe takimit më anëtarë të politikës si dhe me presidentin Ilir Meta ky i fundit ka dalë në një konferencë për shtyp.

Meta thumbon ambasadorët: Anëtaret e Komisionit të Venecias nuk janë diplomatë që flasin pa përgjegjësi se do ikin në ...

SOT - 11.09.2019

Presidenti Meta sulmoi sërish ambasadorët duke sjellë në vëmendje rolin e Komisionit të Venecias në Shqipëri. "Jam këtu për të dhënë përgjigje përtej objektit të punës së Komisionit të Venecias.

A e njeh PD opinionin e Venecias për Ilir Metën? PD jep përgjigjen e prerë

SOT - 11.09.2019

Pasi delegacioni i Komisionit të Tiranës përmbylli takimet me aktorët kryesorë të politikës në vend, nga ku pritet të japë një rezultat përfundimtar, sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim ...

Pasi u përball me Komisionin e Venecias, reagon Meta

SOT - 11.09.2019

Presidenti, Ilir Meta pasi ka dhënë llogari para Komisionit të Venecias,ka dalë në një konferencë për shtyp. Meta pohoi se Komisionit të Venecias i ka dhënë një raport paraprak dhe se e mirëpret ...

Meta pas takimit me Komisionin e Venecias: Mos u fokusoni te 11 tetori, por te 18 tetori

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta në një konferencë që ka zgjatur për më shumë se 90 minuta, ka folur lidhur me takimin që ka pasur në Tiranë me delegacionin e Venecias.

Ilir Meta del me bindje të plotë, zbulon se çfarë do të ndodhë në 11 tetor

SOT - 11.09.2019

Ilir Meta nga një koferencë për mediat ka bërë me dije se është i gatshëm që të shkoj në Komisionin e Venecias në 11 tetor, ku do jepet dhe mendimi përfundimtar për shkarkimin ose jo të tij.

“Më 11 tetor në Komisionin e Venecias”, Meta konferencë për mediat: Nuk meritonim pushime kaq të gjata

Gazeta Express - 11.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë shtypi tha se Presidenca do të bashkëpunojë gjerësisht me Komisionin e Venecias. Meta bëri me dije se do të jetë prezent në mbledhjen e Komisionit ...

“Pushime të gjata për ne”, Meta: Bashkëpunimi me Venecian do jetë i shkëlqyer dhe transparent

BalkanWeb - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave për të folur për situatën në vend, zhvillimet dhe qëndrimet e tij pas mbylljes së sezonit veror.

Presidenti Ilir Meta, konferencë për shtyp për Komisionin e Venecias dhe komisionin hetimor parlamentar

RTSH - 11.09.2019

Presidenti, Ilir Meta, ka dalë pak minuta më parë në një konferencë për shtyp, ku pritet të trajtojë një seri çështjesh, si dhe për të folur mbi vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias në ...

“Pushime të gjata për ne”, Meta: Bashkëpunimi me Venecian do jetë i shkëlqyer dhe transparent

Medial - 11.09.2019

TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë sot para mediave për të folur për situatën në vend, zhvillimet dhe qëndrimet e tij pas mbylljes së sezonit veror.

Meta: Kushtetutën e 1998 do ta kërkojnë shqiptarët por nuk kanë për ta gjetur më

Botasot - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ndodhet në një konferencë për median. Ilir Meta: "Komisioni i Venecias nuk janë politikanë që duan 3-4 vota, apo diplomatë që ikin nesër dhe lënë pasojat e tyre këtu.

Meta: Bashkëpunimi me Venecian i shkëlqyer, 11 tetori propagandë, 18 tetori me rëndësi

Medial - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta pasditen e kësaj të mërkure në një konferencë për mediat ka folur për vizitën e delegacionit të Venecias në Shqipëri, me ftesë të Kuvendi të Shqipërisë i cili do të ...

Meta sulmon ambasadorët: Nesër ikin dhe shohin punët e tyre…

Java News - 11.09.2019

Presidenti Meta sulmoi sërish ambasadorët duke sjellë në vëmendje rolin e Komisionit të Venecias në Shqipëri. “Jam këtu për të dhënë përgjigje përtej objektit të punës së Komisionit të Venecias.

Komisioni i Venecias, raport pas një muaji për zgjedhjet vendore në Shqipëri

VOA - 11.09.2019

Një delegacion i Komisionit të Venecias që ndodhet në Shqipëri, tha të mërkurën se pas një muaji, më 11 tetor, Komisioni do të nxjerrë një raport me përfundimet lidhur me ligjshmërinë e akteve të ...

Meta: Gati të shkoj në Venecia më 11 tetor

Durres Lajm - 11.09.2019

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë. "Patëm pushime të gjata që nuk i meritonim" u shpreh Meta në ...

Meta: Jam gati të paraqitem para Komisionit të Venecias

Java News - 11.09.2019

Kreu i Shtetit ka zgjedhur të komunikojë me gazetarët pasditen e sotme, pas vizitës së delegacionit nga Komisioni i Venecias një ditë më parë. Në fjalën e tij, Ilir Meta falenderoi Kuvendin e ...

Delegacioni i Venecias, Meta kundërshton shkarkimin: Bashkëpunim i shkëlqyer, jo propagandë

Gazeta Tema - 11.09.2019

Ilir Meta, ndodhet në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë i cili mund të përkrahë shkarkimin e presidentit.

Raporti i Komisionit të Venecias për presidentin e Shqipërisë del më 11 tetor

Koha.net - 11.09.2019

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias, deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor të Kuvendit të Shqipërisë, se tashmë e kanë një ide nëse presidenti ...

Shkarkimi i Metës, Manja pas takimit me “Venecian”: Do e trajtojmë me standardet më të larta profesionale

Top Channel - 11.09.2019

Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias. “Me delegacionin e Komisionit të Venecias në lidhje me kërkesën, për ...

Vendimi në tetor, kush janë anëtarët e Komisionit të Venecias që kanë Metën në "dorë"

Albeu.com - 11.09.2019

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta si dhe verifikimin e ligjshmërisë për zhdekretimin e datës 30 ...

Meta takohet me Bashën dhe paralajmëron konferencë për shtyp

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka paralajmëruar në orën 17:00 të së mërkurës një konferencë për shtyp. Kjo dalje për mediat e Presidentit vjen një ditë pas takimit që pati një përfaqësi të ...

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë për mediat, ...

SOT - 11.09.2019

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse ...

Takim ‘kokë më kokë’ me ekspertët e Venecias, Manja zbardh çfarë diskutuan: Meta shkeli rëndë Kushtetutën!

SOT - 11.09.2019

Kryetari i Komisionit të Posaçëm për shkarkimin e Ilir Metës, Ulsi Manja ka zbardhur takimin me delegacionin e Komisionit të Venecias që u zhvillua paraditen e sotme.

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’

BalkanWeb - 11.09.2019

Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat.

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

Top Channel - 11.09.2019

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor

Botasot - 11.09.2019

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet ...

Takimi me delegacionin e Venecias, Presidenti njofton konferencë për mediat

Botasot - 11.09.2019

Nderkohe qe vetem nje dite me pare ka zhvilluar takimin me delegacionin e Venecias, therritur ne vijim te procesit te nisur nga Komisioni Hetimor per shkarkimin e tij, Presidenti i vendit, Ilir Meta, ...

A e shkeli Meta Kushtetutën? Eksperti i Venecias del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe zbulon datën se kur do jepet ...

SOT - 11.09.2019

Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit të Komisionit të Venecias deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe ...

“Kemi krijuar një ide, por opinionin e publikojmë më 11 tetor”, Komisioni i Venecias mbyll takimet në Tiranë

Gazeta Express - 11.09.2019

Më 11 tetor Komisioni i Venecias do të dalë me një përgjigje zyrtare në lidhje me Presidentin Meta. Komentet janë bërë pas përfundimit të takimit të anëtarëve të delegacionit të “Venecias” me ...

Ekspertët e Venecias: E kemi një ide nëse Meta ka shkelur Kushtetutën

Mapo - 11.09.2019

Përfundon takimi i delegacionit të Komisionit të Venecias me anëtarët e Komisionit hetimor për veprimtarinë e presidentit Ilir Meta. Takimi u mbajt në kryesinë e Kuvendit mëngjesin kësaj të mërkure.

Shkarkimi i Metës/Ekspertët e Venecias: Në 11 tetor publikojmë raportin

Medial - 11.09.2019

TIRANË, 11 Shtator /MEDIAL/ -Ekspertët e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar sot një takim me anëtarët e Komisionit Hetimor parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Meta njofton konferencë për mediat sot në 17:00

Mapo - 11.09.2019

Këtë pasdite, në orën 17:00 në Presidencë, kreu i shtetit Ilir Meta do të mbajë një konferencë për mediat. Siç bën të ditur Presidenca, konferenca do të jetë në lidhje me rastin e vizitës së një ...

Vendimi i ‘Venecias’ për Presidentin Meta del më 11 tetor

Telegrafi - 11.09.2019

Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse presidenti Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale.

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor

BalkanWeb - 11.09.2019

Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 ...

Takimi me “Venecian”, Meta paralajmëron konferencën për shtyp

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga ...

Komisionerët e Venecias në Tiranë për shkarkimin e Metës, mazhoranca e vendosur për t’i shkuar deri në fund procesit, ...

SOT - 11.09.2019

Shkarkimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta ishte dje pjesë e axhendës së ekspertëve të Komisionit të Venecias. Një grup prej pesë komisionerësh mbërritën në Tiranë për të mbledhur fakte lidhur ...

Shkarkimi i Ilir Metës, delegacioni i Venecias i drejtohet Komisionit Hetimor, zbardhen lëvizjet e radhës

SOT - 11.09.2019

Komisioni i Venecias vijon takimet në Tiranë. Ditën e sotme, delegacioni do të zhvillojë dy takimet e fundit. Është bërë me dije se që prej orës 09:00 delegacioni po zhvillon një takim me anëtarët e ...

Vizita e Venecias në Tiranë, Meta njofton konferencë për mediat

Durres Lajm - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta, do të dalë në një konferencë për mediat në mbyllje të vizitës faktmbledhëse të delegacionit të Venecias në Tiranë. Konferenca është njoftuar në orën 17:00 në ambientet e ...

Hetimet për Metën, Manja: Pretendimet e Presidentit për anulimin e zgjedhjeve hipotetike, përgjigjet e Venecias prova

SOT - 11.09.2019

Kreu i komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, deputeti socialist, Ulsi Manja ka folur dje për punën e komisionit që drejton dhe pritshmëritë që do të prodhojë ai në finale.

Takimi me ekspertët e Venecias, PD-LSI marrin në mbrojtje Metën: Presidenti bëri detyrë fisnike, mazhoranca kërkon të ...

SOT - 11.09.2019

Ekspertët e Komisionit të Venecias i nisën takimet ditën e djeshme me ish-deputetin demokrat, Oerd Bylykbashi dhe ish-deputeten e LSI, Klajda Gjosha. Gjatë një mëngjesi pune, opozitarët jashtë ...