TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bllokimi i negociatave, PE harton një rezolutë: Keqardhje për vendimin dhe rolin e Presidentit francez

RTSH - 22.10.2019

Parlamenti Evropian, pak minuta më parë, ka kërkuar miratimin e një rezolute për bllokimin nga Franca të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Parlamenti Evropian rezolutë për bllokimin e negociatave nga Franca

Top Channel - 22.10.2019

Pas Jo-së që Franca dha për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut parlamenti evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fundit.

Parlamenti Europian rezolutë për negociatat e BE me Shqipërinë, Sassoli vijon kritikat ndaj vendeve skeptike

SOT - 22.10.2019

Vendimi i Bashkimit Europian, më 18 tetor, për shtyrjen e hapjes së negociatave përpara majit të 2020, me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli, ...

PE rezolutë për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ina - 22.10.2019

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në faqen zyrtare të PE njoftohen bisedimet përsa i përket kësaj rezolute për ...

Negociatat/ Parlamenti Europian voton të enjten rezolutën

Medial - 21.10.2019

TIRANË, 21 tetor /MEDIAL/ Parlamenti Europian ka vendosur në axhendën e sesionit plenar në Strasburg edhe qëndrimin e fundit të Këshillit Europian në lidhje me hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe ...

Negociatat/ PE rezolutë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Medial - 21.10.2019

Parlamenti Evropian pritet që ditën e enjte me 24 tetor të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Vendimi sipas agjensisë italiane të lajmeve ANSA është marrë në seancën e ...

Negociatat, PE rezolutë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Flaka - 21.10.2019

Parlamenti Europian do të publikojë një rezolutë më 24 tetor për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Debati për deklaratat e Këshillit Evropian për Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë do ...

Parlamenti Evropian të enjten merr vendimin e shumëpritur për Shqipërinë e Maqedoninë Veriut pas kundërshtimit të fortë ...

SOT - 21.10.2019

Ditën e enjte, Parlamenti Evropian do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Këtë e vendosën deputetet në seancën e sotme në PE pas një votimi duke ngritur dorën, raporton ...

Mos-hapja e negociatave, kreu i PE: Ishte një gabim! BE nuk mbajti premtimin për negociatat

Java News - 21.10.2019

Reagimet e ndërkombëtarëve pas vetos së Francës për mos hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë me Bashkimin Europian, vazhdojnë. Kritikëve të vendimit të Francës I është bashkuar edhe ...

Një rezolutë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Europian, çfarë pritet të ndodhë të enjten

Java News - 21.10.2019

Ditën e enjte më 24 tetor, Parlamenti Evropian do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Këtë e vendosën deputetet në seancën e sotme në PE pas një votimi duke ngritur ...

Parlamenti Europian do votojë të enjten një rezolutë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Gazeta Tema - 21.10.2019

Ditën e enjte më 24 tetor, Parlamenti Evropian do të votojë një zgjidhje për Shqipërinë dhe për Maqedoninë e Veriut. Këtë e vendosën deputetet në seancën e sotme në PE pas një votimi duke ngritur ...

Lajmi i Fundit/ Parlamenti Europian me rezolutë për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Tetova Sot - 21.10.2019

Parlamenti Europian do të publikojë një rezolutë më 24 tetor për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Debati për deklaratat e Këshillit Evropian për Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë do ...

PE rezolutë për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Albeu.com - 21.10.2019

Parlamenti Europian do të publikojë një rezolutë më 24 tetor për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut . "Debati për deklaratat e Këshillit Evropian për Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë ...

Parlamenti Evropian me rezolutë për negociatat me RMV dhe Shqipërinë

Flaka - 22.10.2019

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në faqen zyrtare të PE njoftohen bisedimet përsa i përket kësaj rezolute për ...

Rezolutë për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Gazeta Express - 22.10.2019

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në faqen zyrtare të PE njoftohen bisedimet përsa i përket kësaj rezolute për ...

PE me rezolutë për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Alsat - 22.10.2019

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë për negociatat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë. Në faqen zyrtare të PE njoftohen bisedimet sa i përket kësaj rezolute për ...

Lajmi i Fundit/ Bllokimi i negociatave, PE harton një rezolutë: Keqardhje për vendimin dhe rolin e Presidentit francez

RTSH - 22.10.2019

Parlamenti Evropian, pak minuta më parë, ka kërkuar miratimin e një rezolute për bllokimin nga Franca të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Publikohet dokumenti, Parlamenti Evropian jep alarmin, nisin lëvizjet pas bllokimit të negociatave nga Franca

SOT - 22.10.2019

Parlamenti evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fundit pas vetos që Franca dha për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Parlamenti Europian rezolutë për bllokimin e negociatave nga Franca: Keqardhja për vendimin negativ

Gazeta Tema - 22.10.2019

Në dokumentin e Parlamentit Europian thuhet se refuzimi i hapjes së negociatave mund të sjellë destabilitet jo vetëm tek dy vendet por në të gjithë rajonin.

​PE rezolutë për bllokimin e negociatave nga Franca

Lajmi.net - 22.10.2019

Në dokumentin e Parlamentit Evropian thuhet se refuzimi i hapjes së negociatave mund të sjellë destabilitet jo vetëm te dy vendet, por në të gjithë rajonin.

PE rezolutë për bllokimin e negociatave nga Franca

Botasot - 22.10.2019

Pas ‘JO’-së që Franca dha për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut Parlamenti Evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fundit.

Parlamenti Evropian rezolutë për bllokimin e negociatave nga Franca

Telegrafi - 22.10.2019

Pas JO-së që Franca dha për mos-hapjen e negociatave ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Parlamenti Evropian ka kërkuar miratimin e një rezolutë për bllokimin e negociatave nga kjo e fundit.

“Keqardhje për rolin e Macron”, Parlamenti Evropian del me rezolutë për bllokimin e negociatave

Java News - 22.10.2019

Parlamenti Evropian, përmes një dokumenti të publikuar ditën e sotme, ka kërkuar miratimin e një rezolute për bllokimin nga Franca të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.