TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Akoma nuk është dakorduar takimi Zaev – Ahmeti

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Tani për tani akoma nuk është caktuar datë për takimin e kryeministrit Zoran Zaev me liderin e BDI-së dhe partnerin e koalicionit Ali Ahmeti lidhur me rikonstruimin e ...

Arroganca dhe rezultatet janë kriteret kryesore të “fshesës” së kryeministrit Zaev

Telegrafi - 16.05.2019

Arroganca, mospërmbushja e disa pritjeve të caktuara të qytetarëve, nepotizmi, deklarimet e Komisionit Anti-korrupsion do të jenë kriteret në të cilat kryeministrit Zoran Zaev do ta realizojë ...

Arroganca dhe rezultatet – kriteret kryesore për “fshesën” e Zaevit

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Arroganca, mosplotësimi i disa pritshmërive të caktuara të qytetarëve, marrëdhënia joagjile e disa bartësve të funksioneve të larta, nepotizmi, rekomandimet e Komisionit ...

Maqedoni e Veriut, në qershor “fshesa” institucionale

ABC News - 15.05.2019

Ndryshimet institucionale që kanë si qëllim pastrimin e administratës në Maqedoninë e Veriut do të nisin në qershor. Duke njoftuar planin, kryeministri Zoran Zaev deklaroi se ai do të zbatohet në ...

“Fshesa” e Zaevit aktivizohet në qershor

Tetova Sot - 15.05.2019

“Fshesa” e Zaevit do të fillojë të aktivizohet që nga fillimi i muajit të ardhshëm. Kryeministri konfirmoi sot se në shënjëstër fillimisht do të jenë ministra në kabinetin e tij dhe zëvendësit e tyre.

Ndryshimet në ekzekutiv, Zaev: Në qershor ministrat, në korrik komunat. Funksionarët presin vendimet e liderëve

Flaka - 15.05.2019

Kryeministri, Zoran Zaev, ripërsëriti qëndrimin e tij të mëhershëm se fshesa e paralajmëruar pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale duhet të zbatohet, pa marrë parasysh se a është e ...

Negociatat për Ligjin për PPS-në, Zaev pret dakordim që të takojë Mickovskin

Flaka - 15.05.2019

Kryeministri, Zoran Zaev, hodhi poshtë pretendimet e VMRO-DPMNE-së se gjatë bisedimeve për Ligjin për Prokurori Publike diskutohen edhe çështje kadrovike, përkatësisht largimi i kryeprokurores ...

Fati i PSP-së: Nuk përjashtohet takimi Zaev-Mickoski

Tetova Sot - 15.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev nuk është i informuar se si po ecin bisedimet mes grupeve të punës për Ligjin për Prokurorinë Publike, dhe për këtë shkak do të takohet sot ministren e drejtësisë, Renata ...

Zaev: Riformatimi i qeverisë, deri në qershor

Alsat - 15.05.2019

Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.

Nëse ka zhvillim për bisedimet e PSP-së, do të ketë takim Zaev – Mickoski

Portalb - 15.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev informoi se sot do të ketë takime në Ministrinë e Drejtësisë që t’i marrë sublimet e fundit për takimet punues për ligjin e ri për prokurori publike, me të cilin duhet që të ...

Fati i PSP-së, Zaev inkurajon grupet e punës për zgjidhje

Alsat - 15.05.2019

Dallimet mes pushtetit dhe opozitës mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike mund të tejkalohen me vendim politik i cili do të dal nga takimi i liderëve.

Zaevi sot kthehet në punë, a do ta kap menjëherë “fshesën”?!

Ina - 15.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev pas gati një jave pushim është kthyer sot në vendin e punës. Ai shkoi në pushim të papritur menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale, krejtësisht në rrethana dhe në një lokacion ...

Nëse ka përparim te bisedimet për PSP-në, do të ketë takim mes kryeministrit Zaev dhe Mickoskit

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev njoftoi se sot do të ketë takime në Ministrinë e Drejtësisë që t’i marrë informacionet e fundit në lidhje me Ligjin e ri për prokurori publike ku zgjidhet statusi i ardhshëm i ...

Në fillim të qershorit do të dihen ndryshimet e paralajmëruara nga “fshesa” e Zaevit

Medial - 15.05.2019

Shkup, 15 maj 2019 (MEDIAL) – Në fillim të qershorit do të dal kompletisht me ndryshimet në strukturat udhëheqëse në nivel ministror, në institucionet shtetërore, ndërsa në fund të qershorit do të ...

Nëse ka përparim në negociatat për PSP-në do të ketë takim Zaev- Mickoski

Medial - 15.05.2019

Shkup, 15 maj 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev ka informuar se sot do të ketë takime në Ministrinë e Drejtësisë që të merr sublimatet e fundit për takimet e punës lidhur me Ligjin e ri për ...

Zaev: Pas vendimeve të rëndësishme, do të pasojnë ndryshimet në qeveri

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve për “fshesën” e qeverisë tha së pari në vend duhet marrë disa vendime të rëndësishme si marrja e datës për fillim të ...

Zoran Zaev: Në dy javët e ardhshme, do të marrim vendime serioze

Tetova Sot - 15.05.2019

Siç e dini të shtunën u certifikua Presidenti i ri dhe të dielën u inaugurua, kanë kaluar vetëm disa ditë prej zgjedhjeve të fundit dhe gjatë pushimit kisha kohë të mendoj dhe të vlerësoj se çfarë ...

“Arroganca dhe rezultatet”, Zaev zbulon kriteret e ‘fshesës’ së paralajmëruar për qeverinë dhe takimin e rëndësishëm që ...

SOT - 16.05.2019

Arroganca, mospërmbushja e disa pritjeve të caktuara të qytetarëve, nepotizmi, deklarimet e Komisionit Anti-korrupsion do të jenë kriteret në të cilat kryeministrit Zoran Zaev do ta realizojë ...

Arroganca dhe rezultatet – kriteret kryesore për “fshesën” e Zaevit

Tetova Sot - 16.05.2019

Arroganca, mosplotësimi i disa pritshmërive të caktuara të qytetarëve, marrëdhënia joagjile e disa bartësve të funksioneve të larta, nepotizmi, rekomandimet e Komisionit për Antikorrupsion, do të ...

Zaev: Riformatimi i qeverisë, deri në qershor

Botasot - 15.05.2019

Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.

Fati i PSP-së, Zaev inkurajon grupet e punës për zgjidhje

Medial - 15.05.2019

Dallimet mes pushtetit dhe opozitës mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike mund të tejkalohen me vendim politik i cili do të dal nga takimi i liderëve.

Zaevi sot kthehet në punë, a do ta kap menjëherë “fshesën”?!

Tetova Sot - 15.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev pas gati një jave pushim është kthyer sot në vendin e punës. Ai shkoi në pushim të papritur menjëherë pas zgjedhjeve presidenciale, krejtësisht në rrethana dhe në një lokacion ...

Zaev: Në fillim të qershorit do të pasojnë ndryshimet në kabinetin qeveritar

Portalb - 15.05.2019

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve për “fshesën” e qeverisë tha së pari në vend duhet marrë disa vendime të rëndësishme si marrja e datës për fillim të ...

Zoran Zaev: Në dy javët e ardhshme, do të marrim vendime serioze

Alsat - 15.05.2019

Zoran Zaev: Në dy javët e ardhshme, do të marrim vendime serioze Siç e dini të shtunën u certifikua Presidenti i ri dhe të dielën u inaugurua, kanë kaluar vetëm disa ditë prej zgjedhjeve të fundit ...

Arroganca dhe rezultatet janë kriteret kryesore të “fshesës” së kryeministrit Zaev

Botasot - 16.05.2019

Arroganca, mospërmbushja e disa pritjeve të caktuara të qytetarëve, nepotizmi, deklarimet e Komisionit Anti-korrupsion do të jenë kriteret në të cilat kryeministrit Zoran Zaev do ta realizojë ...

Zaevi thotë se deri në qershor do të përfundojë riformatimi i qeverisë

Koha.net - 15.05.2019

Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.

Zaev inkurajon grupet e punës për zgjidhje të fatit të PSP-së

Gazeta Express - 15.05.2019

allimet mes pushtetit dhe opozitës mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike mund të tejkalohen me vendim politik i cili do të dal nga takimi i liderëve.

ZAEV: Në dy javët e ardhshme do të marrim vendime serioze

Medial - 15.05.2019

Siç e dini të shtunën u certifikua Presidenti i ri dhe të dielën u inaugurua, kanë kaluar vetëm disa ditë prej zgjedhjeve të fundit dhe gjatë pushimit kisha kohë të mendoj dhe të vlerësoj se çfarë ...

Zaev flet se deri kur do të ndërrohen ministrat, takimi me Ahmetin?!

Ina - 15.05.2019

Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.

Fati i PSP, Zaev inkurajon grupet e punës për zgjidhje

SOT - 15.05.2019

Dallimet mes pushtetit dhe opozitës mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike mund të tejkalohen me vendim politik i cili do të dal nga takimi i liderëve.

Zaev: Në dy javët e ardhshme do të marrim vendime serioze, do të ketë ndryshime në të gjitha strukturat

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot në konferencë për shtyp tha se në dy javët e ardhshme do të ketë vendime serioze në qeveri. Ai theksoi se do të merren vendime të mëdha për ...

Riformatimi i qeverisë, kryeministri zbulon detajet kur do të fillojë

SOT - 15.05.2019

Deri në fund të muajit maj do të marrë fund frika e ministrave të kabinetit ekzekutiv dhe do të zgjidhet dilema e kryeministrit, se cili prej tyre do të duhet të lëshojë karrigen.

Zoran Zaev: Në dy javët e ardhshme, do të marrim vendime serioze

Ina - 15.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev theksoi sot se gjatë dy javët e ardhshme do të merren vendime serioze për ndryshime në Qeveri dhe organe tjera, por edhe për procesin e anëtarësimit në BE.

Zaev është takuar me Ahmetin, detaje për ‘fshesën’ se kush do të largohet?!

Ina - 16.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev dje gjatë qëndrimit në Tetovë është takuar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas burimeve partiake për INA, Zaev i ka shpalosur planin Ahmetit se kë nuk e planifikon në Qeveri ...

Zaev paralajmëron “fshesë” në administratë

SOT - 15.05.2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot në konferencë për shtyp tha se në dy javët e ardhshme do të ketë vendime serioze në qeveri. Ai theksoi se do të merren vendime të mëdha për ...

Ahmeti dhe Zaev takohen në Tetovë, por çka biseduan?

Gazeta Express - 16.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev dje gjatë qëndrimit në Tetovë është takuar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas burimeve partiake për INA, Zaev i ka shpalosur planin Ahmetit se kë nuk e planifikon në Qeveri ...

Flet kryeministri Zaev: Në dy javët e ardhshme do të marrim vendime

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri, Zoran Zaev ka thkesuar se në dy javët e ardhshme do të ketë vendime serioze në qeverinë që drejton ai. Ai theksoi se do të merren vendime të mëdha për shtetit, si dhe do të ketë ...

Zaev është takuar me Ahmetin, detaje për ‘fshesën’ se kush do të largohet?!

Antpress - 16.05.2019

Kryeministri Zoran Zaev dje gjatë qëndrimit në Tetovë është takuar me kreun e BDI-së, Ali Ahmeti. Sipas burimeve partiake për INA, Zaev i ka shpalosur planin Ahmetit se kë nuk e planifikon në Qeveri ...

Zaev: Duhet të marrim disa vendime serioze

Antpress - 15.05.2019

Siç e dini të shtunën u certifikua Presidenti i ri dhe të dielën u inaugurua kanë kaluar vetëm disa ditë prej zgjedhjeve të fundit dhe gjatë pushimit kisha kohë të mendoj dhe të vlerësoj se çfarë ...