TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kina proteston pas takimit Maas-Wong

VOA - 11.09.2019

Kina ka thirrur ambasadorin e Gjermanisë në Pekin pas një takimi të kohëve të fundit mes aktivistit nga Hong Kongu Joshua Wong dhe Ministrit të Jashtëm të Gjermanisë, duke e deklaruar se takimi do të ...

Ndalen protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

SOT - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Janë ndalur protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

Portalb - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Sulmet e 11 shtatorit, ndalen protestat në Hong Kong

Alsat - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Merkel kërkon nga Kina t’i respektojë të drejtat e njeriut

Zhurnal - 11.09.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se është e rëndësishme që vendi i saj të angazhohet në dialog me Kinën, përfshirë çështje të tilla si të drejtat e njeriut.

Pas takimit me Wongun: Kina e akuzon Maasin për mungesë respekti

DW - 10.09.2019

Kina është zemëruar për takimin e Ministrit të Jashtëm Federal Maas me aktivistin e Hong Kong-ut, Wong. Ajo e quajti këtë një "akt mungese respekti". Ministria e Jashtme gjermane i hodhi poshtë ...

Udhëheqësja e Hong Kongut, paralajmërim kundër ndërhyrjeve nga jashtë

VOA - 10.09.2019

Shefja ekzekutive e Hong Kongut Carrie Lam tha të martën se do të ishte "jashtëzakonisht e papërshtatshme" që Shtetet e Bashkuara ose ndonjë qeveri tjetër e huaj të ndërhynte në punët e qytetit.

Kryetarja e Hong Kongut paralajmëron ShBA-në: Mos ndërhyni në protesta

Gazeta Express - 10.09.2019

Kryetarja e Hong Kongut, Carrie Lam, i ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara dhe shtetet e tjera kundër ndërhyrjes në çështjet e brendshme të qytetit. Deklarata e saj erdhi vetëm dy ditë pas tubimit ...

Dy sisteme, një botë

Telegrafi - 10.09.2019

Me afrimin e 30 vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, çështja e lirisë është rikthyer në krye të agjendës në Moskë dhe në Hong Kong, megjithëse në rrethana shumë të ndryshme historike dhe politike.

Studentët e Hong Kong-ut përsëri protestojnë

Botasot - 10.09.2019

Shkollat e mesme të Hong Kong-ut janë bërë fusha e fundit ideologjike për protestuesit pro demokracisë me mijëra studentë që marrin pjesë në mitingje të zinxhirit njerëzor që prej fillimit të vitit ...

Ndalen protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

Zhurnal - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Ndalen protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

Botasot - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Ndalen protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

Gazeta Express - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Ndalen protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

Koha.net - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Ndalen protestat në Hong Kong në përkujtim të sulmeve të 11 shtatorit

Evropaelire - 11.09.2019

Aktivistët e Hong Kongut kanë ndalur protestat të mërkurën për të përkujtuar sulmet e 11 shtatorit të vitit 2001 në Shtetet e Bashkuara dhe kanë dënuar raportimet e të përditshmes shtetërore kineze, ...

Kryetarja e Hong Kongut paralajmëron ShBA-në: Mos ndërhyni në protesta

Zeri - 10.09.2019

Kryetarja e Hong Kongut, Carrie Lam, i ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara dhe shtetet e tjera kundër ndërhyrjes në çështjet e brendshme të qytetit. Deklarata e saj erdhi vetëm dy ditë pas tubimit ...