TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Manipulohet fytyra e Mark Zuckerberg, Facebook thotë se nuk do ta largojë videon nga qarkullimi! (Video)

Zhurnal - 12.06.2019

Facebook nuk pritet të largojë nga qarkullimi një video të falsifikuar të drejtorit ekzekutiv Mark Zuckerberg në të cilën ai është portretizuar duke thënë se do të kontrollojë të ardhmen duke iu ...

Videoja e rreme e themeluesit të Facebook-ut teston politikat e tij

Kosova Live - 12.06.2019

Dy artist ë dhe një kompani reklamuese krijuan një video të rreme të themeluesit të Facebook Mark Zuckerberg në të cilën ai thotë gjëra që nuk i ka thënë në realitet dhe e ngarkuan në Instagram.

Zuckerberg i bëjnë video deepfake

Medial - 12.06.2019

Një video deepfake e Mark Zuckerberg u ngarkua në Instagram në fillim të kësaj jave duke nxitur spekulime sesi kompania do të reagojë ndaj kësaj shpifjeje ndaj themeluesit dhe CEO të saj.

Manipulohet fytyra e Mark Zuckerberg, Facebook thotë se nuk do ta largojë videon nga qarkullimi! (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Facebook nuk pritet të largojë nga qarkullimi një video të falsifikuar të drejtorit ekzekutiv Mark Zuckerberg në të cilën ai është portretizuar duke thënë se do të kontrollojë të ardhmen duke iu ...

Zuckerberg i bëjnë video deepfake

PC World - 12.06.2019

Një video deepfake e Mark Zuckerberg u ngarkua në Instagram në fillim të kësaj jave duke nxitur spekulime sesi kompania do të reagojë ndaj kësaj shpifjeje ndaj themeluesit dhe CEO të saj.