TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA: Përkrahim mini-Shengenin ballkanik – edhe Kosova të jetë pjesë e saj

Lajmi.net - 08.11.2019

Ai është shprehur se e përkrah bashkëpunimin midis Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në këtë iniciativë premtuese që mbështetet nga SHBA-të, shkruan lajmi.net.

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

Alsat - 08.11.2019

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal ...

Palmer theksoi se SHBA mbështet iniciativa si “Shengeni Ballkanik”

Portalb - 08.11.2019

Metju Palmer, sekretari amerikan për Ballkanin Perëndimor, sot në Davos publikisht deklaroi se SHBA mbështet iniciativat si “Shengeni Ballkanik”, transmeton Portalb.mk.

Palmer: Ideja për “Schengen Ballkanik” ka mbështetjen e SHBA’së

Gazeta Express - 08.11.2019

Përfaqësuesi Special i SHBA’së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se iniciativa për krijimin e një “Schengeni Ballkanik”, ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe sipas ...

“Zgjedhjet të jenë të lira”, Palmer: Dialog me pas palëve për reformën zgjedhore

BalkanWeb - 08.11.2019

“Do na pëlqente të shihnim një dialog që sjell si rezultat një marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore që zbaton rekomandimet e OSBE/OHDIR-it dhe një drejtim që çon sërisht drejt normalitetit për ...

Negociatat, Palmer: Vendimi i Këshillit Europian ishte zhgënjyes, shpresojmë që t’i rikthehen çështjes në samitin e ...

Gazeta Tema - 08.11.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, përfaqësuesi special amerikan për Ballkanin Perëndimor deklaroi se pamundësia e Këshillit Europian për të gjetur konsensus për të ...

I dërguari i SHBA flet për Shqipërinë, apel për dialog e marrëveshje. Palmer: Do të na pëlqente të kishim rezultate

Gazeta Tema - 08.11.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Metthew Palmer, i derguari i posacem i SHBA per Ballkanin Perendimor ka dhene mesazhe te qarte per Shqiperine, gjate fjales se mbajtur ne Forumin ...

Ballkani Perëndimor temë e takimit Varviciotis – Palmer

Zhurnal - 07.11.2019

Athinë, 7 nëntor, zhurnal.mk – Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe ngjarjet në Ballkanin Perëndimor kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrit alternativ të Punëve të ...

Ballkani Perëndimor, temë e takimit Varviciotis – Palmer

Tetova Sot - 07.11.2019

Perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe ngjarjet në Ballkanin Perëndimor kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrit alternativ të Punëve të Jashtme të Greqisë, Miltidis ...

Palmer: Zgjedhjet në Shqipëri janë të lira e demokratike, duhet dialog për reformën zgjedhore

Java News - 08.11.2019

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Metthew Palmer, i derguari i posacem i SHBA per Ballkanin Perendimor ka dhene mesazhe te qarte per Shqiperine, gjate fjales se mbajtur ne Forumin ...

Palmer kërkon dialog: Reforma Zgjedhore do normalizonte situatën

Mapo - 08.11.2019

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka apeluar sërish liderët e politikës shqiptare të dialogojnë dhe të miratojnë bashkarisht Reformën ...

“Zgjedhjet duhet të jenë të lira”, Palmer del me deklaratën e fortë: Dialog mes palëve për reformën zgjedhore!

SOT - 08.11.2019

Matthew Palmer, përfaqësues special amerikan për Ballkanin Perëndimor gjatë forumit ekonomik në Davos, ku është i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, tha se në Shqipëri duhet një dialog për të ...

Palmer: Shqipëria vend demokratik me zgjedhje të lira, dialogoni për reformën zgjedhore

Medial - 08.11.2019

I dërguari special i SHBA në Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer I ka bërë apel palëve politike në Shqipëri që të dialogojnë në lidhje me reformën zgjedhore.

Palmer në Davos: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore

Top Channel - 08.11.2019

Matthew Palmer, i dërguari i posaëëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për ...

Palmer apelon për dialog mes palëve për reformën zgjedhore

Durres Lajm - 08.11.2019

Në fjalën e tij në Forumin Botëror Ekonomik, i dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer ka apeluar sërish për dialog mes palëve për të zgjidhur ...

Apeli amerikan, Palmer: Do na pëlqente një dialog që do sillte marrëveshje mbi Reformën Zgjedhore

Gazeta Express - 08.11.2019

Matthew Palmer, i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor duke folur në samitin e Davos ka apeluar sërish për dialog mes palëve për të zgjidhur krizën politike në Shqipëri.

Palmer: Ideja për “Schengen ballkanik” ka mbështetjen e SHBA-së

Botasot - 08.11.2019

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se iniciativa për krijimin e një “Schengeni Ballkanik”, ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe, sipas ...

“Minishengeni, nismë premtuese”, Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj

BalkanWeb - 08.11.2019

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Zyrtari amerikan: Ideja për “Schengen ballkanik” ka mbështetjen e SHBA-së

Java News - 08.11.2019

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se iniciativa për krijimin e një “Schengeni Ballkanik”, ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe, sipas ...

“Minishengeni, nismë premtuese”, Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj

Medial - 08.11.2019

I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Minishengeni Ballkanik ka mbështetjen amerikane, thotë Palmer

Koha.net - 08.11.2019

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të jenë të angazhuar në perspektivën europiane të Ballkanit ...

Palmer nga Davosi: KE t’i rikthehet çështjes së negociatave në maj

Zhurnal - 08.11.2019

Shkup, 8 nëntor, zhurnal.mk I dërguari i posaçëm i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer kërkon që Këshilli Europian t’i rikthehet ccështjes së negociatave me ...

‘Mini-Shengeni Ballkanik’, flet zyrtari amerikan: Nisma është premtuese (Thirrja për Kosovën)

SOT - 08.11.2019

I dërguari i SHBA për Ballkanin, Matthew Palmer ka komentuar sot nismën e Shqipërisë, Serbisë e Maqedonisë së Veriut, të ashtuquajturin “Mini-Shengen”.

SHBA këmbëngul: Hapni negociatat me Shqipërinë në 2020, jemi pro Minishengenit

Medial - 08.11.2019

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka deklaruar nga zvicra se është optimist për një vendim pozitiv vitin tjetër nga bashkimi europian për hapjen e ...

Palmer: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për Reformën Zgjedhore

Zhurnal - 08.11.2019

Tiranë, 8 nëntor – Matthew Palmer, i Dërguari i Posaçëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një ...

Megafonët e Palmer

Respublica - 08.11.2019

Nëse për Partinë Demokratike udhërrëfyesi për të dalë nga kriza është rezoluta e Bundestagut gjerman me 9 kushtet për Shqipërinë, mazhoranca vepron me rekomandim nga Palmer.

Palmer: Ballkani Perendimor po zhvillohet, Europa po largohet SHBA po afrohet

Top Channel - 08.11.2019

Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor. Ai është shprehur se Europa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe ...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

Flaka - 08.11.2019

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal ...

Mini-shengeni merr bekimin e SHBA

Zhurnal - 08.11.2019

Uashington, 8 nentor – Minishengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë ...

Palmer: Ballkani Perëndimor po zhvillohet, Europa po largohet - SHBA po afrohet

Botasot - 08.11.2019

Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor. Ai është shprehur se Europa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe ...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

Tetova Sot - 08.11.2019

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal ...

Palmer në Davos: Duam të shohim dialog dhe marrëveshje për reformën zgjedhore

Botasot - 08.11.2019

Matthew Palmer, i dërguari i posaëëm i Departamentit Amerikan për Ballkanin Perëndimor, ka bërë sërish thirrje për një dialog midis opozitës dhe mazhorancës për arritjen e një marrëveshjeje për ...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

Alb Portali - 08.11.2019

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal ...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet

Telegrafi - 08.11.2019

Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer.

SHBA: Përkrahim mini-Shengenin ballkanik, edhe Kosova të jetë pjesë e saj

Botasot - 08.11.2019

I dërguari special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer është shprehur pro krijimit të Mini-shengenit Ballkanik. Ai është shprehur se e përkrah bashkëpunimin midis Serbisë, Maqedonisë ...

“Mini Shengeni ballkanik”, SHBA deklarohen

Ina - 09.11.2019

SHBA-të janë deklaruar lidhur me nismën “Mini-shengeni Ballkanik”, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një ...

SHBA tjetër goditje PD-LSI, Palmer ultimatum të nisë dialogu për reformën zgjedhore, del në mbështetje të shengenit ...

SOT - 09.11.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë marrë dje një goditje të fortë nga përtej Atlantikut. I dërguari i DASH në Ballkan, Matthew Palmer, ka kërkuar dje që të marrë fund kriza ...

Mini-shengeni ballkanim merr bekimin e SHBA-ve

Gazeta Express - 09.11.2019

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal ...

Mini-shengeni Ballkanik merr bekimin e SHBA-ve

Zeri - 09.11.2019

Mini-shengeni Ballkanik ka marrë edhe mbështetjen e SHBA, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal ...