TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çarten serbët: Shqiptarët po na e kërkojnë Nishin!

Lajm - 21.04.2017

E përditshmja beogradase “Kurir”, në numrin e saj të sotëm, nxjerr në ballinë titullin bombastik: “Shqiptarët duan ta rrëmbejnë Nishin”, duke e ilustruar me fotot e Edi Ramës, Hashim Thaçit dhe Jonuz ...

“BE-ja duhet të reagojë ndaj deklaratës “shumë të rrezikshme” të Jonuz Musliut”

Lajmi.net - 21.04.2017

Kryetari i Komisionit për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave në Parlamentin e Serbisë Meho Omeroviq ka reaguar ndaj deklaratës së Jonuz Musliut. Ai u ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, se ...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

Lajmi.net - 20.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.

Musliu: Mbështesim Tiranën dhe Prishtinën për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës, por jo pa Preshevën!

Botasot - 20.04.2017

Nëse Bashkimi Evropian e mbyll derën për Kosovën, atëherë të gjithë shqiptarët në rajon do të jetojnë në një hapësirë të vetme, ka deklaruar presidenti aktual i Kosovës, Hashim Thaçi.

'BE-ja duhet të reagojë ndaj deklaratës 'shumë të rrezikshme' të Jonuz Musliut'

Zeri - 21.04.2017

Kryetari i Komisionit për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave në Parlamentin e Serbisë Meho Omeroviq ka reaguar ndaj deklaratës së Jonuz Musliut. Ai u ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, se ...

Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

Zeri - 20.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jetën drejtpërdrejt përgjegjëse për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.

“Nëse Rama e Thaçi anashkalojnë Luginën e Preshevës nga bashkimi, është tradhti!”

Lajmi.net - 20.04.2017

Kryetari i komunës së Bujanocit, Jonuz Musliu thotë se Tirana ka mbështetje për "bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës” si shenjë e mungesë së perspektivës evropiane, por jo pa Preshevën.

Alarmon Daçiqi: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

Telegrafi - 20.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.

'Shpërthen' Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

Botasot - 20.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.

Daçiçi: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

Ora news - 20.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.

Daçiç: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish

SOT - 20.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.

‘Shpërthen’ Daçiq: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, ku janë ndërkombëtarët?

Ina - 21.04.2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë.