TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Turpi serb nuk ka fund: Yllin shqiptar Granit Xhakën e ofendojnë keq

Zeri - 08.11.2019

Se urrejtja serbe nuk ka fund tashmë është shumë e qartë. Pasi trajneri Unai Emery tregoi se Xhaka ka kërkuar që të mos luaj në ndeshjen e radhës që Arsenal e luan ndaj Leicester, mediet serbe kanë ...

Trajneri i Newcastle tregon nëse do ta transferojnë Xhakën

Lajmi.net - 08.11.2019

Anëtari i Arsenal ka pasur disa probleme me tifozët e skuadrës së fundmi, duke humbur kështu edhe shiritin e kapitenit. Pas këtyre problemeve, së fundmi është raportuar për interesimin e Newcastle ...

Emery: Kam biseduar me Xhakën, ai nuk po ndjehet i gatshëm të luajë

Telegrafi - 08.11.2019

Granit Xhaka nuk po kalon momente të mira te Arsenali që nga ndeshja me Crystal Palacen, ku ndodhi edhe polemika me tifozët. Mesfushori ka qëndruar jashtë fushave, ndërsa i është hequr edhe shiriti i ...

Xhaka nuk luan as ndaj Leicesterit

Koha.net - 08.11.2019

Mesfushori Granit Xhaka nuk do të jetë pjesë e ekipit të Arsenalit as për ndeshjen kundër Leicesterit, kanë njoftuar mediumet angleze të premten. Arsenali është mysafir i Leicesterit në duelin e ...

Xhaka nuk pranon të luajë për Arsenal – komplikohet situata

Lajmi.net - 08.11.2019

Xhaka ishte figura kryesore në mediet britanike gjatë javës së kaluar, pasi pati disa telashe me tifozët, telashe që e përcollën edhe në fushën e blertë.

​Pas Milanit edhe një ekip anglez pas Xhakës

Top Channel - 08.11.2019

Arsenali e bëri të qartë se Granit Xhaka do të largohet në janar dhe që tashti klubet kanë filluar të interesohen për shërbimet e tij. “The Times” raporton se Newcastle po e shqyrton një lëvizje në ...

Newcastle i bashkohet garës për transferimin e Granit Xhakës

Telegrafi - 08.11.2019

Newcastle United është i vendosur të tentojë transferimin e yllit shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, gjatë afatit kalimtar të janarit. Ylli shqiptar, 27 vjeç, mbeti pa shiritin e kapitenit në ...

Skuadra e njohur e Premierligës kërkon Xhakën

Lajmi.net - 08.11.2019

Është skuadra e Newcastle United që po shpreh interesim për mesfushorin e Arsenalit, raporton ‘The Times’, përcjell lajmi.net. Mesfushori i Zvicrës pritet të largohet nga Emirates Stadium, kur të ...

Klubi i Premierligës e konsideron transferimin e Xhakës

Gazeta Express - 08.11.2019

Granit Xhaka mund të largohet nga Arsenali gjatë janarit. Futbollisti kosovar e humbi së fundmi shiritin e kapitenit pas zënkës që e pati me tifozët e klubit.

Granit Xhaka drejt Newcastle, edhe Gjemania opsion

SuperSport - 08.11.2019

Krisja mes Granit Xhakës dhe Arsenalit duket se po shkon drejt një pike pa kthesë. Pas reagimit të 27-vjeçarit nga Kosova ndaj një grupi tifozësh në çastin kur u zëvendësua gjatë takimit ndaj Crystal ...

Granit Xhaka vendos të ardhmen, Arsenali i thotë "PO"

SOT - 08.11.2019

Granit Xhaka do të largohet me shumë mundësi në janar nga Arsenali. Mesfushori nuk do të qëndrojë duarkryq me këtë situatë të keqe ku nuk po merr minuta dhe do të largohet me dëshirën e tij të plotë.

Leonita publikon imazhin e ëmbël me Granitin dhe vajzën

Lajmi.net - 08.11.2019

Familja Xhaka ishte në qendër të vëmendjes javën e fundit, kjo për shkak të incidentit të Granitit me tifozët e Arsenal, dhe kjo bëri që një kohë Leonita të bëj privat profilin e saj në Instagram, ...

Granit Xhaka është shumë larg Arsenalit, mediumi i njohur anglez e zbulon të ardhmen e tij

Zeri - 08.11.2019

Mesfushori nga Kosova, Granit Xhaka, mund të largohet nga skuadra e Arsenalit në afatin kalimtar të janarit, raporton Zëri.info. Gazeta e madhe angleze “The Mirror” shkuran se “Topçinjtë” janë të ...

Pas heqjes së shiritit të kapitenit, Arsenal merr një tjetër vendim për Xhakën

Lajmi.net - 08.11.2019

Xhakës i është hequr shiriti i kapitenit këtë javë pas një incidenti me tifozët e Arsenal, derisa po zëvendësohej në ndeshjen kundër Crystal Palace. ‘Gunners’ kanë kuptuar se lojtari nuk ka të ardhme ...

Në njëmujorin e lindjes së vajzës, Leonita dhe Xhaka publikojnë fotografi me fëmijën e tyre

Telegrafi - 08.11.2019

Një muaj më parë, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, u bënë prindër të një vajze, emri të cilës është Ayana. Çifti i popullarizuar kohë pas kohe kanë ndarë imazhe me fansat e tyre, që nga ...

Arsenali i gatshëm ta shesë Xhakën në janar

Telegrafi - 08.11.2019

Klubi anglez, Arsenali është i përgatitur të shes yllin shqiptar, Granit Xhaka, në afatin kalimtar të janarit. Sipas mediumit britanik The Mirror , mesfushori i Zvicrës ka frikë se karriera e tij në ...

Interi rivalizon Milanin, Xhaka kandidat i fortë për repartin e mesfushës

Telegrafi - 07.11.2019

Granit Xhaka pritet të largohet nga Arsenali gjatë afatit kalimtar veror. Mesfushori nga Kosova nuk po kalon një moment të mirë tek skuadra londineze pas problemeve me tifozët.

Graniti dhe Leonita festojnë njëmujorin e vajzës së tyre

InfoKosova - 07.11.2019

Granit dhe Leonita Xhaka sot një muaj janë bërë prindër për herë të parë, shkruan “InfoKosova”. Leonita solli në këtë jetë frutin e dashurisë së tyre, një vajzë të bukur e të shëndetshme.

Përkundër problemeve të shumta së fundmi në karrierë, Granit Xhaka po shijon një periudhë të bukur familjare

Telegrafi - 07.11.2019

Futbollisti i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Granti Xhaka, ka pasur një periudhë pak të vështirë kohëve të fundit në karrierën e tij. Megjithatë përkundër peripecive, ai ia ka arritur mjaft ...

Vajza e tyre mbushi një muaj, Granit Xhaka poston portretin e bukur familjar

Lajmi.net - 07.11.2019

Granit Xhaka dhe Leonita Lekaj një muaj më parë u bënë prindër për herë të parë, shkruan lajmi.net. Në një mujorin e vajzës, që e pagëzuan Ayana, futbollisti publikoi portretin më të bukur familjar.

Wenger thotë se Emery veproi drejt me Xhakën

Koha.net - 07.11.2019

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se ekipi nga Premier League ka vepruar në mënyrë të drejtë në lidhje me mesfushorin Granit Xhaka pas problemit të fundit që kishte me tifozët, ...

Xhaka drejt largimit, e kërkon gjiganti nga Serie A

Lajmi.net - 07.11.2019

Është skuadra e Milanit që po mendon për një lëvizje të mundshme të mesfushorit të Përfaqësueses së Zvicrës. Është media italiane ‘Calciomercato’ që raporton për interesimin e Milanit për Granit ...

Xhaka ‘divorc’ me Arsenalin, gjigantët italianë në lojë për të transferuar shqiptarin!

Tetova Sot - 07.11.2019

Granit Xhaka ka probleme të mëdha me Arsenalin. Pas incidentit me tifozët, tashmë shqiptari nuk është pjesë e listës së lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen në Europa Leagues kundër Vitoria de ...

Xhaka drejt Italisë në janar, gati kalimi te klubi historik!

Botasot - 07.11.2019

Granit Xhaka nuk po kalon një moment aspak të mirë tek Arsenali, teksa si pasojë e ngjarjeve të fundit me tifozët, i është hequr edhe shiriti i kapitenit.

Milani konsideron transferimin e Xhakës në janar

Telegrafi - 07.11.2019

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka përfunduar në radarin e klubit të madh italian, Milanit. Kohës së kaluar te Arsenalit për Xhakën si duket po i vjen fundit, sidomos pas ndodhive të fundit me ...

Arsene Wenger ka disa fjalë për Xhakën

Botasot - 07.11.2019

Arsene Wenger ka treguar mbështetje për Granit Xhakën, pasi trajneri Unai Emery këtë javë i hoqi atij shiritin e kapitenit. “Ka njerëzë që kanë shumë pasion, me presionin që kanë, me zhgënjimin që ...

Pas Rashicës, Milani ia vë syrin edhe Xhakës

Gazeta Express - 07.11.2019

“Rossoneri” synojnë ta shfrytëzojnë situatën e turbullt të futbollistit kosovar në Arsenal. Xhaka e humbi shiritin e kapitenit dhe mediat e huaja shkruajnë se ai mund të largohet nga “Emirates ...

Legjenda e Arsenalit: Koha e Xhakës në Arsenal ka përfunduar

Top Channel - 07.11.2019

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Perry Groves, ka thënë se koha e mesfushorit Granit Xhaka te Arsenali ka përfunduar. Kosovari që nga aksidenti në ndeshjen ndaj Crystal Palace, nuk është thirrur në tri ...

Venger: Xhaka është një futbollist inteligjent

Alsat - 07.11.2019

Arsen Venger është personi i cili insistoi se Granit Xhaka kishte “brumin” për t’u bërë futbollist i Arsenalit dhe trajneri francez nuk i është shmangur dot komentit për situatën e futbollistit të ...

Wenger thyen heshtjen, i del në mbrojtje dhe arsyeton Xhakën

Telegrafi - 07.11.2019

Arsene Wenger është njeriu i fundit që ka folur për situatën e krijuar nga Granit Xhaka te klubi anglez, Arsenali. Xhaka u zëvendësua gjatë fundjavës së kaluar në ndeshjen ndaj Crystal Palace, por ...

Milani vihet pas Xhakës

Koha.net - 07.11.2019

Milan është duke treguar interesim për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka. Xhaka pas aksidentit në ndeshjen ndaj Crystal Palace, nuk ka luajtur për “topçinjtë”, gjithashtu ka humbur edhe shiritin ...

Ekipi i madh italian vihet pas Xhakës

Top Channel - 07.11.2019

Milan është duke treguar interesim për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka. Xhaka pas aksidentit në ndeshjen ndaj Crystal Palace nuk ka luajtur për “topçinjtë” dhe gjithashtu ka humbur edhe ...

Ekipi i madh italian vihet pas Xhakës

Botasot - 07.11.2019

Milan është duke treguar interesim për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka. Xhaka pas aksidentit në ndeshjen ndaj Crystal Palace, nuk ka luajtur për “topçinjtë”, gjithashtu ka humbur edhe shiritin ...

Krisja me Arsenal, Xhaka kërkohet nga klubi madh italian

Albeu.com - 07.11.2019

Milan është duke treguar interesim për mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka . Xhaka pas aksidentit në ndeshjen ndaj Crystal Palace, nuk ka luajtur për "topçinjtë", gjithashtu ka humbur edhe shiritin ...

Legjenda e Arsenalit: Koha e Xhakës në Arsenal ka përfunduar

Alsat - 07.11.2019

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Perry Groves, ka thënë se koha e mesfushorit Granit Xhaka te Arsenali ka përfunduar. Kosovari që nga aksidenti në ndeshjen ndaj Crystal Palace, nuk është thirrur në tri ...

Pas Rashicës, Milani ia vë syrin edhe Xhakës

Alb Portali - 07.11.2019

“Rossoneri” synojnë ta shfrytëzojnë situatën e turbullt të futbollistit kosovar në Arsenal. Xhaka e humbi shiritin e kapitenit dhe mediat e huaja shkruajnë se ai mund të largohet nga “Emirates ...

Arsene Wenger reagon pas incidentit me Granit Xhakën

Zeri - 07.11.2019

Trajneri legjendar i Arsenalit, Arsene Wenger i cili edhe e transferoj Granit Xhakën nga Bundesliga në Ligën Premiere, është njeriu i fundit që ka folur për situatën e krijuar nga Granit Xhaka te ...

Xhaka gati të largohet drejt Italisë, në janar?

Alsat - 07.11.2019

Granit Xhaka nuk po kalon një moment aspak të mirë tek Arsenali, teksa si pasojë e ngjarjeve të fundit me tifozët, i është hequr edhe shiriti i kapitenit.

Pas Rashicës, Milani ia vë syrin edhe Xhakës

Durres Lajm - 07.11.2019

“Rossoneri” synojnë ta shfrytëzojnë situatën e turbullt të futbollistit kosovar në Arsenal. Xhaka e humbi shiritin e kapitenit dhe mediat e huaja shkruajnë se ai mund të largohet nga “Emirates ...

Dy skuadrat gjigande nga Italia vihen pas Granit Xhakës

InfoSport - 08.11.2019

Granit Xhaka me shumë gjasa gjatë pritet të largohet nga rradhët e Arsenalit. Mesfushori nga Kosova nuk po kalon një moment të mirë tek skuadra londineze pas problemeve me tifozët.

Xhaka ‘divorc’ me Arsenalin, gjigantët italianë në lojë për të transferuar shqiptarin!

Ina - 08.11.2019

Granit Xhaka ka probleme të mëdha me Arsenalin. Pas incidentit me tifozët, tashmë shqiptari nuk është pjesë e listës së lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen në Europa Leagues kundër Vitoria de ...

Përkundër problemeve të shumta së fundmi në karrierë, Granit Xhaka po shijon një periudhë të bukur familjare

Zhurnal - 08.11.2019

Futbollisti i njohur shqiptar me famë ndërkombëtare, Granti Xhaka, ka pasur një periudhë pak të vështirë kohëve të fundit në karrierën e tij. Megjithatë përkundër peripecive, ai ia ka arritur mjaft ...

Në njëmujorin e lindjes së vajzës, Leonita dhe Xhaka publikojnë fotografi me fëmijën e tyre

Botasot - 08.11.2019

Një muaj më parë, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, u bënë prindër të një vajze, emri të cilës është Ayana. Çifti i popullarizuar kohë pas kohe kanë ndarë imazhe me fansat e tyre, që nga ...

Xhaka dhe Leonita publikojnë fotografi me vajzën e tyre

Alsat - 08.11.2019

Një muaj më parë, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita, u bënë prindër të një vajze, emri të cilës është Ayana. Çifti i popullarizuar kohë pas kohe kanë ndarë imazhe me fansat e tyre, që nga ...

Xhaka mbetet në Premier League, e kërkon klubi i njohur

Albeu.com - 08.11.2019

Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali në janar dhe që nga tani klubet kanë filluar të interesohen për shërbimet e tij. "The Times" raporton se Neëcastle po e shqyrton një lëvizje në merkaton e ...

Trajneri i Newcastle tregon nëse do ta transferojnë Xhakën

Botasot - 08.11.2019

Anëtari i Arsenal ka pasur disa probleme me tifozët e skuadrës së fundmi, duke humbur kështu edhe shiritin e kapitenit. Pas këtyre problemeve, së fundmi është raportuar për interesimin e Newcastle ...

Turpi serb nuk ka fund, e ofendojnë sërish Granit Xhakën!

Gazeta Express - 08.11.2019

Se urrejtja serbe nuk ka fund tashmë është shumë e qartë. Pasi trajneri Unai Emery tregoi se Xhaka ka kërkuar që të mos luaj në ndeshjen e radhës që Arsenal e luan ndaj Leicester, mediet serbe kanë ...

Turpi serb nuk ka fund, e ofendojnë sërish Granit Xhakën!

Tetova Sot - 08.11.2019

Se urrejtja serbe nuk ka fund tashmë është shumë e qartë. Pasi trajneri Unai Emery tregoi se Xhaka ka kërkuar që të mos luaj në ndeshjen e radhës që Arsenal e luan ndaj Leicester, mediet serbe kanë ...