TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vetëvendosje publikon sloganin për zgjedhjet e 6 tetorit

Telegrafi - 11.09.2019

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do ta ketë sloganin ( ErdhiDitaV). Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është kandidat për kryeministër ka publikuar këtë slogan ...

Albin Kurti zbulon moton e Vetëvendosjes për zgjedhjet e 6 tetorit

Lajmi.net - 11.09.2019

Në një fotografi të publikuar nga kryetari i VV-së, Albin Kurti, është zbuluar edhe motoja me të cilën kjo parti do të kërkojë votën e qytetarëve ...

Vetëvendosje zbulon sloganin për zgjedhjet e 6 tetorit

Gazeta Express - 11.09.2019

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do ta ketë sloganin “Erdhi Dita”. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është kandidat për kryeministër, ka publikuar këtë slogan ...

Albin Kurti zbulon moton e Vetëvendosjes për zgjedhjet e 6 tetorit

Botasot - 11.09.2019

Motoja e Lëvzijes Vetëvendosje, në zgjedhjet e 6 tetorit, do të jetë “Erdhi dita”. Në një fotografi të publikuar nga kryetari i VV-së, Albin Kurti, është zbuluar edhe motoja me të cilën kjo parti do ...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen dhimbjen e popullit amerikan

SOT - 11.09.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Perms një postimi në Facebook, ai ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet ...

Kurti kujton 11 shtatorin: Kosova bashkëndjen dhimbjen me SHBA-të

Lajmi.net - 11.09.2019

Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka thënë se Kosova bashkëndjen me dhimbjen e popullit amerikan, shkruan lajmi.net. Ka shtuar se Kosova i është mirënjohëse SHBA-ve për ndihmën, përkrahjen dhe ...

Kurti në kujtim të 11 Shtatorit: Bashkëndiejmë me popullin amerikan

Gazeta Express - 11.09.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, me rastin e 11 Shtatorit të vitit 2001, ka kujtuar sulmin mbi “Kullat Binjake” ku mbetën të vrarë e plagosur mijëra njerëz, shkruan Gazeta Express.

Albin Kurti: Kosova bashkëndjen me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave

Botasot - 11.09.2019

Albin Kurti: Kosova bashkëndjen me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, nëpërmjet një postimi është deklaruar se Kosova, bashkëndjen ...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

Zeri - 11.09.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe ...

Kurti: Kosova bashkëndjen dhimbjen e popullit amerikan, e dimë ç’është humbja e njerëzve të pafajshëm

Koha.net - 11.09.2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe familjet e viktimave.

Këngëtarja shqiptare i bashkohet Vetëvendosjes

Lajmi.net - 10.09.2019

Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se këngëtarja Enkelejda Arifi i është bashkuar Vetëvendosjes, shkruan lajmi.net. Kurti, po ashtu njoftoi se Arifi është edhe në listën e ...

Heq dorë nga muzika dhe i futet politikës, kush është këngëtarja e njohur shqiptare që kandidon për deputete

SOT - 10.09.2019

Kohët e fundit në vendin tonë është bërë e zakontë që personazhe të ndryshëm nga fusha e artit t’i futen rrugës së politikës. Më e fundit është këngëtarja e njohur Enkelejda Arifi, e cila i është ...

Albin Kurti lajmërohet nga Bundestagu gjerman

Zeri - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti me bashkëpartiakët ka shkuar për vizitë zyrtare në Bundestagun gjerman, njofton Gazeta Blic. “Në këto katër takime të ndara diskutuam rreth zhvillimeve ...

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca takohen me zyrtar të lartë shtetëror në Gjermani

Botasot - 10.09.2019

I pari dhe i dyti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Glauk Konjuca, janë takuar sot deputet të SPD-së, Josip Juratovic dhe Stefan Schëartze. Poashtu, janë takuar edhe me deputetin e partisë së ...

Albin Kurti me delegacion të VV’së në Berlin takohet me zyrtarë gjerman

Gazeta Express - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me Glauk Konjufcën dhe Mevlyde Hysenin kanë mbajtur gjatë ditës së sotme takime në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin.

Enkelejda Arifi i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje

Zeri - 10.09.2019

Këngëtarja shqiptare, Enkelejda Arifi, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i këtij subjekti politik, Albin Kurti, i cili ka shtuar se Enkelejda Arifi është edhe ...

Këngëtarja e njohur i bashkohet Vetëvendosjes

Gazeta Express - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka prezantuar anëtarësimin e ri në partinë e tij. Përmes Facebook-ut, Kurti ka njoftuar se këngëtarja Enkelejda Arifi i është bashkuar Vetëvendosjes.

Vogëlushi në foto sot është një prej politikanëve më të njohur në Kosovë

Gazeta Express - 10.09.2019

Dikur udhëheqës i protestave të studentëve, tash kandidat serioz për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po është i bindur në fitore në zgjedhjet e ardhshme.

Vetëvendosje zbulon sloganin për zgjedhjet e 6 tetorit

Tetova Sot - 11.09.2019

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do ta ketë sloganin “Erdhi Dita”. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është kandidat për kryeministër, ka publikuar këtë slogan ...

Vetëvendosje zbulon sloganin për zgjedhjet e 6 tetorit

Zeri - 11.09.2019

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do ta ketë sloganin “Erdhi Dita”. Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është kandidat për kryeministër, ka publikuar këtë slogan ...

Kurti kujton sulmet e 11 shtatorit: Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan

Telegrafi - 11.09.2019

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Kosova bashkëndjen thellë me dhimbjen e popullit amerikan dhe ...

Albin Kurti me delegacion të VV’së në Berlin takohet me zyrtarë gjerman

Botasot - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me Glauk Konjufcën dhe Mevlyde Hysenin kanë mbajtur gjatë ditës së sotme takime në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin.

Vogëlushi në foto sot është një prej politikanëve më të njohur në Kosovë (FOTO)

Tetova Sot - 10.09.2019

Dikur udhëheqës i protestave të studentëve, tash kandidat serioz për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po është i bindur në fitore në zgjedhjet e ardhshme.

Vogëlushi në foto sot është një prej politikanëve më të njohur në Kosovë

Zeri - 10.09.2019

Dikur udhëheqës i protestave të studentëve, tash kandidat serioz për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po është i bindur në fitore në zgjedhjet e ardhshme.

Këngëtarja e njohur i bashkohet Vetëvendosjes

Zhurnal - 10.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka prezantuar anëtarësimin e ri në partinë e tij. Përmes Facebook-ut, Kurti ka njoftuar se këngëtarja Enkelejda Arifi i është bashkuar Vetëvendosjes.