TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gjylameti i përgjigjet Dades: Jo mllef ndaj Ramës, meritë e tij që PS qeveris e vetme

Botasot - 12.02.2019

Ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministrja e Jashtme në qeverinë “Nano”, Arta Dade e ftuar në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të largohet për t’i hapur ...

Deklarata e fortë e Dades: Nëse bëhet mocion me votë të fshehtë, Rama rrëzohet!

Botasot - 11.02.2019

Ish deputetja e PS-së Arta Dade ka deklaruar se nëse do të bëhj një mocion besimi në Kuvend, atëherë Rama do të rrëzohej nga karrigia e kryeministrit.

Ish-deputetja socialiste: Rama nuk fiton nëse bëhet mocion në Kuvend, kam marrë shumë SMS nga...

SOT - 11.02.2019

Ish-deputetja socialiste Arta Dade thotë se kryeministri Edi Rama do ta humbiste një mocion besimi në Kuvend. Sipas saj, grupi parlamentar i PS do votonte për largimin e tij nga qeveria.

"E forcoi Ramën", Arta Dade 'kryqëzon' opozitën

SOT - 11.02.2019

Ish-deputetja socialiste, Arta Dade ka komentuar edhe sulmet e opozitës nda kryeministrit Edi Rama. Sipas saj, opozita ka qenë inekzistente dhe vetëm sa e ka forcuar Ramën.

"E ka trajtuar si pronë", ish-ministrja e Jashtme socialiste kritika të ashpra Edi Ramës

SOT - 11.02.2019

Ish-ministrja e Jashtme e qeverisë socialiste Arta Dade e qenë prezente në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv nuk i kurseu kritikat e saj për kryeministrin Edi Rama.

Deklarata e fortë e Dades: Nëse bëhet mocion me votë të fshehtë, Rama rrëzohet!

Gazeta Express - 11.02.2019

Ish deputetja e PS-së Arta Dade ka deklaruar se nëse do të bëhj një mocion besimi në Kuvend, atëherë Rama do të rrëzohej nga karrigia e ...

Ish-deputetja e PS sulmon kryeministrin: Rama ka emëruar njerëzit e afërt...

SOT - 11.02.2019

Ish-deputetja socialiste, Arta Dade ka sulmuar qeverinë Rama. Ajo tha se ministrat e rinj të emëruar janë njerëzit më të afërt të Ramës dhe nuk kanë lidhje me Partinë Socialiste.

Arta Dade: Rama të largohet dhe PS të formojë një qeveri tjetër

Mapo - 11.02.2019

Një nga emrat më të njohur të PS, ish-deputetja Arta Dade, vazhdoi me kritikat ndaj kryeministrit Edi Rama. E ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv, Dade tha se ministrat e rinj nuk kanë ...

“Rama të largohet”, deputetja e PS i përvishet keq Arta Dades: Përmbahu, mllefi ndaj kryeministrit…

SOT - 12.02.2019

Pas kritikave të hapura që ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministre e Jashtme në qeverinë “Nano”, Arta Dade bëri në adresë të kryeministrit Edi Rama, për të cilin tha se duhet të largohet për t’i ...

Deklarata e fortë e Dades: Nëse bëhet mocion me votë të fshehtë, Rama rrëzohet!

Medial - 11.02.2019

Ish deputetja e PS-së Arta Dade ka deklaruar se nëse do të bëhj një mocion besimi në Kuvend, atëherë Rama do të rrëzohej nga karrigia e kryeministrit.

Arta Dade sulmon keq Ramën: Nëse bëhet mocion në Kuvend ai se fiton

LajmiFundit - 11.02.2019

E ftuar përballë gazetarit Ilir Babaramo në Report Tv, ish deputetja socialiste Arta Dade thotë se Edi Rama do ta humbiste një mocion besimi në Kuvend.

"Unë çuditem pse kanë heshtur", Arta Dade e thotë hapur: Edi Rama duhet të largohet

SOT - 11.02.2019

Ish-deputetja Arta Dade shprehet se kryeministri Edi Rama duhet të largohet. Dade shprehet se është kundër zgjedhjeve të parakohshme, por shtoi se PS-ja është në gjendje të formojë një qeveri tjetër ...

Kritikat e Dades ndaj Ramës, deputetja e PS: Përmbahu, mllefi ndaj kryeministrit…

Durres Lajm - 12.02.2019

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti ka reaguar pas kritikave që ish-deputetja sociealiste, njëherazi ish-ministre e Jashtme në qeverinë “Nano”, Arta Dade bëri për kryeministrin Edi ...

Arta Dade: Nëse bëhet mocion me votë të fshehtë, Rama rrëzohet!

Ina - 12.02.2019

Ish deputetja e PS-së Arta Dade ka deklaruar se nëse do të bëhj një mocion besimi në Kuvend, atëherë Rama do të rrëzohej nga karrigia e kryeministrit.

"Duhet të largohet", Rama goditet edhe nga të vetët

Albeu.com - 11.02.2019

Ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministrja e Jashtme Arta Dade është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të largohet nga PS. Dade tha se është kundër zgjedhjeve të parakohshme, por shtoi se PS-ja ...

Arta Dade sulmon Ramën: Duhet të largohet, socialistët të formojnë një qeveri tjetër

Gazeta Tema - 11.02.2019

Ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministre e Jashtme në qeverinë “Nano”, Arta Dade shprehet te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report TV se kryeministri Edi Rama duhet të largohet për t’i hapur rrugën një ...

“Duhet të largohet”, Arta Dade sulmon Ramën: Socialistët duhet të formojnë qeveri të re

Java News - 11.02.2019

Ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministre e Jashtme në qeverinë “Nano”, Arta Dade e ftuar në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” ka folur për aktualitetin politik në vend.

Deklarata e fortë e Arta Dades: PS të largojë Edi Ramën!

LajmiFundit - 11.02.2019

Ish-deputetja e PS, Arta Dade, akuzon Qeverinë e kryeministrit Edi Rama se është përfshirë në skandale më të mëdha se në të kaluarën. Në emisionin ‘5 pyetje’ në Report Tv, Dade tha se Rama ka fituar ...