TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Limaj: Po e ngrisim zërin tash për votat nga Serbia sepse po dëmtohemi direkt (VIDEO)

Medial - 08.11.2019

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka pranuar votat nga Serbia pa i verifikuar ato. “Pikëpyetja është si janë mbledh ato zarfe, kush i ka ...

Fatmir Limaj: KQZ legalizoi kontrabandë – shpalli rezultat të fabrikuar

Alb Portali - 08.11.2019

Burimi: Fatmir Limaj: KQZ legalizoi kontrabandë – shpalli rezultat të fabrikuar Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur.

Fatmir Limaj: KQZ legalizoi kontrabandë – shpalli rezultat të fabrikuar

Lajmi.net - 08.11.2019

Limaj tha se rezultatet e shpallura janë të falsifikuara. ”Rezultatet që ka shpallur KQZ-ja është rezultat i fabrikuar, i falsifikuar – ka legalizuar diçka që është kontrabandë”.

Limaj: Ne me ligj jemi pjesë e Parlamentit të Kosovës

Medial - 08.11.2019

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se kjo parti bashkë me partnerër AKR dhe PD e kanë kaluar pragun zgjedhor për të qenë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Analiza Zgjedhore: Fatmir Limaj përballë analistëve

Medial - 08.11.2019

Sonte në Analizën Zgjedhore përballë analistëve do të jetë kryetari i NISMA-s Socialdemokrate Fatmir Limaj, ku do të diskutohet për procesin zgjedhor.

Këta do të ishin deputetët e Nisma-AKR nëse do ta kalonte pragun

Gazeta Express - 08.11.2019

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur që të kalonte pragun zgjedhor që do t’i garantonte të paktën gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës. Ata kanë fituar vetëm 4,98 për qind të votave, duke qenë 133 ...

Në këto komuna Fatmir Limaj mori vota më së shumti

Botasot - 08.11.2019

Koalicioni Nisma-AKR-PD në zgjedhjet e 6 tetorit nuk arrit ta kalojë pragun zgjedhor. Ky koalicion mori 42.072 mijë vota apo në përqindje 4,984%. Kandidati për kryeministër, Fatmir Limaj mori 26 014, ...

Kush sa fitoi në zgjedhjet e 6 tetorit

Koha.net - 07.11.2019

Jashtë legjislaturës së shtatë ka mbetur përfundimisht koalicioni Nisma-AKR-PD. Në bazë të rezultateve përfundimtare, ky koalicion ka marrë 4.98 për qind të votave.

Nisma s’e pranon rezultatin, do rinumërim të tërësishëm e anulim të votave nga Serbia

Koha.net - 07.11.2019

I papranueshëm është rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit për Nismën Socialdemokrate të Fatmir Limajt. Për rezultatet përfundimtare që e lënë jashtë Kuvendit të Kosovës, subjekti i tij do të ...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë, Nisma nuk e kalon pragun

Albeu.com - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave.

Kosovë: Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

DW - 07.11.2019

Lëvizja Vetëvendosja është partia fituese e zgjedhjeve parlamentare. Por për krijimin e qeverisë asaj i duhet një partner koalicioni. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas një muaji numërimi, ...

Nisma paralajmëron ankesa, rezultatin e publikuar nga KQZ e konsideron të fabrikuar

Alsat - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se sot do të parashtrojë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me rezultatin përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit, të cilat u bënë publike sot dhe të ...

Koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e pranon rezultatin e zgjedhjeve

Evropaelire - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate, Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë nuk e pranojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, të shpallur të enjten nga Komisioni ...

Muja: NISMA nuk e kaloi pragun për 135 vota

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot publike rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas KQZ-së, koalicioni NISMA-AKR-PD nuk ka arritur të kalojë pragun zgjedhor, duke mbetur ...

Nisma nuk pranon rezultatin e zgjedhjeve, thotë se KQZ prezantoi rezultat të fabrikuar

Telegrafi - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate përmes një konference për media ka thënë se KQZ sot ka shpallur rezultat të fabrikuar. Anëtari i kryesisë së Nismës, Endrit Shala ka akuzuar KQZ-në se ka fabrikuar rezultatin, ...

Shala: Koalicioni ynë ka mbi 5 %, do të dorëzojmë provat sot në PZAP

Botasot - 07.11.2019

Sot do të dorëzojmë ankesat tona në PZAP dhe do t`i shfrytëzojmë të gjitha mënyrat. Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

Nisma paralajmëron ankesë: Kemi kaluar pragun, KQZ shpalli rezultate të fabrikuara

Botasot - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të bëjë ankesë në institucionet përkatëse lidhur me zgjedhjet nacionale të 6 tetorit, rezultatet përfundimtare të të cilave sipas ...

Nisma godet KQZ’në: Rezultatet janë të fabrikuara, KQZ kontrabandoi votat nga Serbia

Gazeta Express - 07.11.2019

Endrit Shala nga Nisma për Kosovën ka folur në konferencën për media të kësaj partie , raporton Gazeta Express. Aty Shala tha se KQZ ka shpallur rezultatet të fabrikuara.

Nisma: KQZ shpalli rezultat të fabrikuar, do të paraqesim ankesë

Zeri - 07.11.2019

Pak pas publikimit të rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit, ku doli se Nisma nuk ka kaluar pragun, ka reaguar Nisma Socialdemokrate, me ç’rast zyrtarë të saj kanë bërë të ditur se sot ...

Nisma paralajmëron ankesë në Kushtetuese: Kemi mbi 5%, është shkelur ligji

Alb Portali - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur një konferencë për media pas shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve nga KQZ. Endrit Shala i Nismës ka thënë se rezultati i rregullt, pa votat e ardhura ...

Nisma thërret konferencë për media

Gazeta Express - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate ka njoftuar se sot do të mbajë konferencë për media pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja, raporton Gazeta Express.

Konferencë e jashtëzakonshme për media e Nismës

Zeri - 07.11.2019

Nisma ka paralajmëruar konferencë për media nga ora 14:00. Kjo konferencë e Nismës vjen pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, sipas të cilave ...

Endrit Shala: KQZ ka fabrikuar votat – sot do të paraqesim ankesë

Zeri - 07.11.2019

Kandidati për deputet nga koalicioni Nisma-AKR, Endrit Shala, e ka kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga ana e Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve.

S`dorëzohet NISMA, ky është veprimi i fundit pas publikimit të rezultateve nga KQZ

Zeri - 07.11.2019

NISMA Socialdemokrate zyrtarisht në bazë të rezultateve që janë shpallur nga Komisioni Qendror I Zgjedhjeve ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës. Por ky subjekt politikë do t`i shkoj deri në fund ...

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit

Evropaelire - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Shpallja e rezultateve dhe certifikimi do t’i hapë rrugë krijimit ...

Ish ministri ironizon me Nisma-n, por harron se ka dështuar keq në garën për deputet

Botasot - 07.11.2019

Ish ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka ironizuar me subjektin politik, Nisma Socialdemokrate, parti kjo e cila e bëri atë ministër. Hasani në një status të postuar në llogarinë e ...

Muja: Tri arsyet që e lanë jashtë Kuvendit Nismën e AKR-në

Zeri - 07.11.2019

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma - AKR - PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës.

AKR: Pa votat e Listës Serbe koalicioni ynë e kalon pragun

Zeri - 07.11.2019

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma - AKR - PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës.

Bajram Hasani i hakmerret Nismës menjëherë pasi KQZ publikoi rezultatet

Gazeta Express - 07.11.2019

Menjëherë pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i shpalli rezultatet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare, Bajram Hasani ka ironizuar me partinë e Fatmir Limajt, pjesë e së cilës ishte dikur.

Kosovë/ Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma nuk kalon pragun

Top Channel - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 26.159 % të votave. Sipas Valdete Dakës, LDK ka fituar 24.458%, PDK ...

KQZ shpall rezultatet përfundimtare, Vetëvendosje del e para

Medial - 07.11.2019

11:09 | 7 Nëntor 2019 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë. Gjithsej në këto zgjedhje janë regjistruar për të drejtë vote ...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, Nisma NUK E KALON pragun

Lajmi.net - 07.11.2019

Këto janë përqindjet e partive: Vetëvendosje: 26.159 % LDK: 24.458% PDK: 21.163 % AAK-PSD: 11.477 % AKR-NISMA-PD: 4.984 % Lista Serbe: 6.754 %. ...

Ja pse Nisma nuk e kaloi pragun

Botasot - 07.11.2019

Nisma socialdemokrate në krye me Fatmir Limaj duket se kësaj here e mori goditjen më të madhe nga vetë qytetaret të cilët u treguan më të zgjuar se asnjëherë derisa më votat e tyre ia pamundësuan ...

Milimetrat e Nismës nën prag, ky është rezultati përfundimtar i partisë së Limajt

Gazeta Express - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në dhe PD-në përfundimisht ka mbetur jashtë Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Koalicioni me kandidat për kryeministër, Fatmir Limajn kanë marrë ...

Nisma - AKR – PD-ja përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

Zeri - 07.11.2019

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma - AKR - PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës.

KQZ: Nisma nuk e kalon pragun

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Koalicioni NISMA-AKR-PD nuk ka kaluar pragun. Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, ky koalicion ka ...

Shpallen rezultatet: Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare të VV-së, LDK-së, PDK-së e AAK-së

Gazeta Express - 07.11.2019

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme.

Shpallen rezultatet përfundimtare, Nisma përfundimisht s'hyn në Kuvend

Koha.net - 07.11.2019

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”, tha ajo, ...

Shpallen rezultatet përfundimtare

Koha.net - 07.11.2019

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare. “Kjo shpallje vjen pas përfundimit të të gjitha procedurave”, tha ajo, ...

Zyrtare: Nisma-AKR-PD nuk e kalon pragun

Medial - 07.11.2019

Koalicioni Nisma-AKR- PD nuk e ka kaluar pragun në zgjedhjet e 6 tetorit. KQZ ka shpallë rezultatet përfundimtare dhe ky koalicion mori 42 mijë e 72 vota apo 4,984 %, njofton Klan ...

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

Alb Portali - 07.11.2019

Burimi: Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur.

Nisma – AKR – PD, përfundimisht jashtë Kuvendit për 134 vota

Gazeta Express - 07.11.2019

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës.

Nisma-AKR përfundimisht jashtë Kuvendit, i mungojnë 134 vota

Lajmi.net - 07.11.2019

Pavarësisht deklarimeve të përfaqësuesve të këtij koalicioni se e kanë kaluar pragun, njohësit e procesit zgjedhor vlerësojnë se ky koalicion ka mbetur jashtë Kuvendit për vetëm 134 vota, shkruan ...

Nisma – AKR – PD përfundimisht jashtë Kuvendit, për 134 vota

Botasot - 07.11.2019

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ende nuk i ka certifikuar rezultatet finale, koalicioni Nisma – AKR – PD nuk ka arritur t’i grumbullojë votat e nevojshme të hyjë në Kuvendin e Kosovës.

Shpallen rezultatet/ Nisma s’e kalon pragun, këto janë votat përfundimtare në Kosovë

Durres Lajm - 07.11.2019

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme. “Janë statistikat e përgjithshme, numri i votuesve të ...

Kosovë, KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit

RTSH - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Shpallja e rezultateve dhe certifikimi do t’i hapë rrugë krijimit ...

Menjëherë pas shpalljes së rezultateve Bajram Hasani ironizon keq me Nismën

Lajmi.net - 07.11.2019

Përmes një postimi në Facebook, Hasani ka pyetur me ironi se pse Kryetarja e KQZ’së kur i shpalli rezultatete nuk e përmendi Nismën Socialdemokrae. “Pse more Valdete Daka kur i shpalli rezultatet se ...

Ish ministri ironizon me Nisma-n, por harron se ka dështuar keq në garën për deputet

Alb Portali - 07.11.2019

Ish ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka ironizuar me subjektin politik, Nisma Socialdemokrate, parti kjo e cila e bëri atë ministër. Hasani në një status të postuar në llogarinë e ...

Shpallen rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë, këta numrat e deputetëve të partive

Ina - 07.11.2019

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka shpallur rezultatin e zgjedhjeve të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. Daka fillimisht ka treguar statistikat e përgjithshme.