TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti i keq dhe shiu do na shoqërojë edhe në fundjavë, mos e harroni çadrën

Java News - 08.11.2019

Gjatë fundjavës në vendin tonë nuk do të mungojnë reshjet e shiut. Megjithatë paraditja e së shtunës do të paraqitet me kthjellime. Prej së hënës reshjet do të ndalen duke ja lënë vendin kthjellimeve.

Reshje dhe shtrëngata në fundjavë, zbuloni cilat qytete do të preken më shumë

SOT - 08.11.2019

Edhe kjo fundjavë sipas parashikimeve do të mbyllet me shi. Sipas IGJEUM, Sot pasdite (e premte,8 nëntor) dhe nesër (e shtunë,9 nëntor) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por lokalisht ...

Vranësira dhe reshje të shiut gjatë ditës së sotme

Gazeta Express - 12.11.2019

Moti sot do të jetë me vranësira i shoqëruar me reshje shiu dhe me erë të fortë në drejtimin juglindor. Më shumë reshje të shiut do të ketë në mbrëmje.

Ja si do të jetë sot moti në Maqedoninë e Veriut

Ina - 08.11.2019

Edhe gjatë ditës në Maqedoninë e Veriut do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje të kohpaskohshme të shiut. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Reshje shiu dhe furtunë, mësoni si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme dhe kur do të marrë kthesën e madhe

SOT - 08.11.2019

Prej dy ditësh vendi jonë është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë shkaktuar edhe përmbytje për nga intensiteti me të cilin u shoqëruan.

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Alsat - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Parashikimi i motit, e premte 8 nëntor 2019

Medial - 08.11.2019

TIRANE, 8 nëntor /MEDIAL/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh, më tepër prezente pas orëve të mesditës.

Shtohet intesiteti i reshjeve, zonat që rrezikojnë të përmbyten

Albeu.com - 07.11.2019

Reshje dhe stuhi shiu pritet të na shoqërojnë gjatë gjithë ditës së sotme. IGJEUM njofton se intesiteti i reshjeve do të shtohet gjatë mbrëmjes duke vazhduar dhe ditën e nesërme.

Shi deri në fundjavë- Priten reshje të forta në Tiranë dhe në jug

Top Channel - 07.11.2019

Më në fund vjeshtë, ka dy ditë që nuk pushon shiu. Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës ...

Nesër mot me shi në Kosovë

Koha.net - 07.11.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Sipas njoftimit, në orët e para të ditës në disa vende do të ...

Reshjet e shiut, mblidhet urgjentisht Komisioni i Mbrojtjes Civile në Vlorë: Plan masash në rastet problematike!

SOT - 07.11.2019

Në kuadër të sezonit të shirave, në qytetin e Vlorës është mbledhur Komisioni i Mbrojtjes Civile në këtë qark. Në këtë mbledhje është diskutuar rreth planit të masave dhe veprimeve që duhen marrë në ...

Shiu nuk do të pushojë! Parashikimet e meteorologëve për 10 ditët në vazhdim

Top Channel - 07.11.2019

I gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dendura. Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore ne buletinin e saj flet për reshje intensive në pothuajse të gjithë ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Gazeta Express - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Shi deri të dielën, situata e përmbytjeve në të gjithë vendin

Mapo - 07.11.2019

Moti i keq me reshje intensive shiu do të vijojnë deri ditën e dielë. Raportet e Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore, flasin për një mot shumë të vështirë, me ...

Përmbytje nga shiu/ Probleme në rrugët e qyteteve edhe nga trafiku

Top Channel - 07.11.2019

Prej dy ditësh vijon shiu dhe sinoptikanët thonë se kjo situatë do të zgjasë ndërsa priten reshje me intesitet në jug dhe në zonën qendrore të vendit.

Moti në Shqipëri/ Normalizohet situata në Durrës, reshje të pakta shiu

Top Channel - 07.11.2019

Pas reshjeve të shumta që përfshinë Shqipërinë dhe që aktualisht vazhdojnë ende në pjesën më të madhe të vendit, situata duket se është normalizuar në qytetin e Durrësit.

Shkodra në frikën e përmbytjeve

RTSH - 07.11.2019

Pavarësisht rritjes së nivelit të ujit të lumenjve dhe liqenit nuk ka aktualisht përmbytjeje në zonën e Nënshkodrës, e cila shpesh herë përfshihet nga uji në kohë reshjesh.

Në Shqipëri edhe sot ditë me shi

Koha.net - 07.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak i Shqipërisë bën me dije se moti sot parashikohen i vranët. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të vazhdueshme me intensitet mesatar e të lartë në formën e ...

Vlorë, mblidhet Komisioni i Mbrojtjes Civile: Prefekti Mamaj: Situata normale në të gjithë qarkun

Medial - 07.11.2019

TIRANË, 7 nëntor/MEDIAL/ Në kuadër të sezonit të shirave, në qytetin e Vlorës u mblodh sot Komisioni i Mbrojtjes Civile në këtë qark. Në këtë mbledhje u diskutua rreth planit të masave dhe veprimeve ...

Moti sot i vranët i shoqëruar me reshje shiu

Alb Portali - 07.11.2019

Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më intensive do të jenë në pjesën perëndimore. Do të fryjë erë e lehte deri në mesatare juglindore.

Mot i vranët me reshje të kohë pas kohshme

Zhurnal - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më intensive do të jenë në pjesën perëndimore.

Normalizohet situata në Durrës, reshje të pakta shiu

Botasot - 07.11.2019

Pas reshjeve të shumta që përfshinë Shqipërinë dhe që aktualisht vazhdojnë ende në pjesën më të madhe të vendit, situata duket se është normalizuar në qytetin e Durrësit.

“Plan masash në raste problematike”, Komisioni i Mbrojtjes Civile në Vlorë mblidhet për shkak të motit të keq

Java News - 07.11.2019

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin gjatë dy ditëve të fundit, kanë krijuar problematika në disa zona të vendit. Në Qarkun e Vlorës, pavarësisht sasisë së reshjeve, situata nuk duket ...

Shira të rrëmbyer deri në fundjavë, reshje dhe stuhi në Tiranë dhe në jug të vendit

Botasot - 07.11.2019

Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës është rritur nga reshjet që bien prej dy ditësh.

Çadrat mos i lini në shtëpi/ Priten reshje të fuqishme në Tiranë dhe Jug, deri në fundjavë shi

Java News - 07.11.2019

Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës është rritur nga reshjet që bien prej dy ditësh.

Shiu pushton Shqipërinë, vjen paralajmërimi i fortë i meteorologëve për ditët në vazhdim

SOT - 07.11.2019

Reshjet e shiut pritet që të vazhdojnë deri në fundjavë. Më të dendura pritet të jenë në zonën e Tiranës dhe në jug të vendit. “Do të vazhdojmë me reshje shiu mesatare dhe intensive në zonat qendrore ...

“Mos harroni çadrat në shtëpi”, surprizat e motit: Priten reshje të fuqishme në Tiranë dhe Jug, deri në fundjavë shi

Gazeta Tema - 07.11.2019

Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës është rritur nga reshjet që bien prej dy ditësh.

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Botasot - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Zeri - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Medial - 07.11.2019

19:54 | 7 Nëntor 2019 Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Vranësira dhe diell, parashikimi i motit për sot

Lajmi.net - 07.11.2019

Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut por me intensitet të dobët kryesisht në lindje dhe disa pjesë të kufizuara. Fushat barike paralel me ato termike do të shënojnë ...

Sot mot i vranët dhe me reshje shiu

Medial - 08.11.2019

Dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut, por me intensitet të dobët kryesisht në ...

Vranësira dhe diell, kështu do të jetë moti sot

Telegrafi - 08.11.2019

Dita e sotme do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut por me intensitet të dobët kryesisht në ...

Reshje shiu dhe erë, ja parashikimi i motit për çdo qark

Java News - 08.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh, më tepër prezente pas orëve të mesditës.

Reshje shiu në të gjithë vendin, mësoni si priten të jenë temperaturat sot

Gazeta Express - 08.11.2019

Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet e tjera. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ...

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Alb Portali - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Tetova Sot - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Nëse keni bërë plane për fundjavën? Mësoni a do ta mbajë moti

Albeu.com - 08.11.2019

Gjatë fundjavës në vendin tonë nuk do të mungojnë reshjet e shiut . Megjithatë paraditja e së shtunë s do të paraqitet me kthjellime. Prej së hënës reshjet do të ndalen duke ja lënë vendin ...

Mot i butë në fundjavë

Lajmi.net - 08.11.2019

8.11.2019 – Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, me vransira dhe intervale me diell, e të shtunën gjatë natës priten edhe reshje lokale ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Gazeta Express - 08.11.2019

Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiu Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, ...

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Zeri - 08.11.2019

Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiu Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, ...

KOSOVË/ Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim

Albeu.com - 08.11.2019

9.11 – Butë, vransira dhe intervale me diell . Në mbrëmje vransirat do të shtohen, e më vonë gjatë natës priten reshje lokale shiu . 10.11 – Herët në mëngjes reshje lokale shiu .

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

InfoKosova - 09.11.2019

Moti për vikend do të mbaj si në vijim. Për të gjithë ju që doni ta dini se si do të jetë moti shikojeni tani. 9.11 – Butë, vransira dhe intervale me diell.

Reshje në të gjithë vendin dhe shtrëngata në... / Ja surprizat e motit për sot

Botasot - 09.11.2019

Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e shtunë 9 nëntor 2019. RESHJET Sot (e shtunë, dt.09) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por ...

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Medial - 09.11.2019

07:07 | 9 Nëntor 2019 Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiu Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë ...

Moti sot në Kosovë

Zeri - 09.11.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të kemi mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ...