TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Raporti i progresit për RMV-në, Osmani: Pozitiv, kemi avantazh ekonomik në rajon

Flaka - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani, nuk dyshon se raport progresi për Maqedoninë e Veriut do të jetë pozitiv. Këtë optimizëm Osmani e mbështet në faktin se pjesa kryesore e raport ...

Osmani: Rrugëtimi evropian fillon nga Universiteti i Tetovës

Tetova Sot - 15.05.2019

Në Universitetin e Tetovës, sot zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, i angazhuar për çështje evropiane, Bujar Osmani, para studentëve të universitetit tonë e prezantoi konkursin e shpallur ...

Osmani: Studentët do të jenë bartës të negociatave për anëtarësim në BE

Medial - 15.05.2019

Tetovë, 15 maj 2019 (MEDIAL) – Studentët dhe profesorët e Universitetit në Tetovë sot drejtpërdrejt nga zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani janë njoftuar me mundësi për ...

Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për “fshesën” e qeverisë

Alsat - 15.05.2019

Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zaev dhe kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, për rekonstruimin e paralajmëruar.

Osmani: Që sot do të merremi vesh për takimin mes Zaevit dhe Ahmetit

Telegrafi - 15.05.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, ka deklaruar se sot do të konstatohet takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të qeverisë.

Osmani: Që sot do ta dakordojmë takimin midis Zaevit dhe Ahmetit për rikonstruimin e paralajmëruar

Medial - 15.05.2019

Shkup, 15 maj 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani deklaroi se që sot do të dakordohet takim midis kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth ...

Osmani: Negociatat hapin mundësi të reja për studentët dhe përfshirjen e tyre në proceset evropiane

Tetova Sot - 15.05.2019

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot prezantoi projektin “Me njohuri evropiane në kryeqytetin evropian” para studentëve të Fakulteteve Ekonomik dhe Juridik në ...

Osmani: Nuk ka Qeveri pa BDI-në!

Ina - 15.05.2019

I pyetur nëse qeveria aktuale mund të vazhdojë të ekzistojë pa Bashkimin Demokratik për Integrim, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani u përgjigj prerë: “Jo, nuk mundet!”.

(FOTO) Studentët e UNT-së, i ‘dhanë’ datë vendit për fillimin e negociatave me BE

Medial - 15.05.2019

Studentët e Universitetit ‘Nënë Tereza’ në Shkup, Programi studimor Studime Evropiane, në kuadër të muajit evropian, organizuan “Simulim të Samitit të 20 dhe 21 qershorit 2019, të Këshillit ...

Eurointegrimet, Osmani: Jemi një storie suksesi që nuk mund të injorohet

Flaka - 14.05.2019

Zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani, pret që BE ta shpërblejë Maqedoninë e Veriut për atë që e cilësoi “mrekulli diplomatike dhe arritje historike”.

A janë takuar Ahmeti dhe Zaev për “fshesën” qeveritare? Përgjigjet Bujar Osmani!

Ina - 14.05.2019

Zëvendës kryeministri Bujar Osmani deklaroi sot se ende nuk është realizuar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, për rikonstruimin e qeverisë.

Osmani: I bindur për fillimin e negociatave këtë vit

Alsat - 14.05.2019

Dy javë përpara publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut nga Komisioni Evropian, zv.kryeministri Bujar Osmani nuk dëshiron të bëjë të ditur detaje rreth tij, edhe pse ka parë ...

Studentët e “Nënë Terezës” i dhanë datë për negociata Maqedonisë së Veriut me BE-në

Portalb - 14.05.2019

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot në Universitetin “Nëna Terezë” – Shkup ishte pjesë e simulimit të mbledhjes së Këshillit të Evropës që organizuan dhe shfaqën ...

Zëvendëskryeministri Osmani do ta promovojë konkursin “Me njohuri evropiane deri te kryeqyteti evropian” në Fakultetin ...

Tetova Sot - 14.05.2019

Zëvendëskryetari i Qeveris për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, nesër, e mërkurë 15 maj, do të mbajë takim me studentë dhe disa profesorë të Fakultetit Ekonomik në Universitetin “Shën Kirili dhe ...

Rrugëtimi evropian fillon nga Universiteti i Tetovës

Antpress - 15.05.2019

Në Universitetin e Tetovës, sot zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, i angazhuar për çështje evropiane, Bujar Osmani, para studentëve të universitetit tonë e prezantoi konkursin e shpallur ...

Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për “fshesën” e qeverisë

Gazeta Express - 15.05.2019

Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zaev dhe kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, për rekonstruimin e paralajmëruar.

Osmani: Që sot do ta dakordojmë takimin midis Zaevit dhe Ahmetit për rikonstruimin e paralajmëruar

Portalb - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani deklaroi se që sot do të dakordohet takim midis kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti, rreth rikonstruimit të paralajmëruar.

Osmani: Negociatat hapin mundësi të reja për studentët dhe përfshirjen e tyre në proceset evropiane

Botasot - 15.05.2019

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot prezantoi projektin “Me njohuri evropiane në kryeqytetin evropian” para studentëve të Fakulteteve Ekonomik dhe Juridik në ...

Bujar Osmani: Nuk ka Qeveri pa BDI-në!

Antpress - 15.05.2019

I pyetur nëse qeveria aktuale mund të vazhdojë të ekzistojë pa Bashkimin Demokratik për Integrim zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani u përgjigj prerë: “Jo nuk mundet!”.

Osmani në Universitetin “Nëna Terezë” do ta mbrojë datën për fillim të negociatave me BE-në

Medial - 14.05.2019

Shkup, 14 maj 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri i angazhuar për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot para studentëve të Universitetit “Nëna Terezë” do t’i mbrojë arsyetimet përse Republikës së ...

Dy javë para raportit të KE-së, Osmani i bindur për fillimin e negociatave

Gazeta Express - 14.05.2019

Dy javë përpara publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut nga Komisioni Evropian, zv. kryeministri Bujar Osmani nuk dëshiron të bëjë të ditur detaje rreth tij, edhe pse ka parë ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave është vendim fer i unionit drejt progresit të Maqedonisë së Veriut

Tetova Sot - 14.05.2019

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot në Universitetin “Nëna Terezë” – Shkup ishte pjesë e simulimit të mbledhjes së Këshillit të Evropës që organizuan dhe shfaqën ...

Zaevi dhe Ahmeti sot do të caktojnë datën e takimit për ndryshimet e qeverisë

Albeu.com - 15.05.2019

Zv/Kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani ka deklaruar se që sot do të caktohet takimi midis Kryeministrit Zaev dhe kreut të BDI-së, Ali Ahmeti , për rekonstruimin e paralajmëruar.

Osmani: Nuk ka Qeveri pa BDI-në!

Tetova Sot - 15.05.2019

I pyetur nëse qeveria aktuale mund të vazhdojë të ekzistojë pa Bashkimin Demokratik për Integrim, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani u përgjigj prerë: “Jo, nuk mundet!”.

OSMANI: Nuk shoh alternativë tjetër veç se vendim për fillim të bisedimeve

Medial - 14.05.2019

Dy javë përpara publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut nga Komisioni Evropian, zv/kryeministri Bujar Osmani vazhdon të besojë se vendi do të fillojë negociatat për anëtarësim ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave është vendim fer i unionit drejt progresit të Maqedonisë së Veriut

Telegrafi - 14.05.2019

Zëvendëskryeministri Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot në Universitetin “Nëna Terezë” – Shkup ishte pjesë e simulimit të mbledhjes së Këshillit të Evropës që organizuan dhe shfaqën ...

Bujar Osmani optimist për Maqedoninë e Veriut

Antpress - 14.05.2019

Dy javë përpara publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut nga Komisioni Evropian zv. kryeministri Bujar Osmani nuk dëshiron të bëjë të ditur detaje rreth tij edhe pse ka parë ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave është vendim fer i unionit drejt progresit të Maqedonisë së Veriut

Botasot - 14.05.2019

Zëvendëskryeministri Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot në Universitetin “Nëna Terezë” – Shkup ishte pjesë e simulimit të mbledhjes së Këshillit të Evropës që organizuan dhe shfaqën ...

Dy javë para raportit të KE-së, zv. kryeministri Bujar Osmani bën deklaratën e fortë

SOT - 14.05.2019

Dy javë përpara publikimit të raportit të progresit për Maqedoninë e Veriut nga Komisioni Evropian, zv. kryeministri Bujar Osmani nuk dëshiron të bëjë të ditur detaje rreth tij, edhe pse ka parë ...