TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Presidenti slloven takon përfaqësuesit e VV-së, flasin situatën politike në Kosovë

Telegrafi - 13.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka zhvilluar një takim edhe me përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas njoftimit nga VV, në këtë takim miqësor u bisedua për situatën politike dhe ekonomike ...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

Zhurnal - 13.02.2018

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat Prishtinë, 13 shkurt - Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor.

Haradinaj: Në emër të kosovarëve, faleminderit Slloveni!

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, ...

Pahor: Të gjitha shtetet e Ballkanit duhet të bëhen pjesë e BE-së

Portalb - 13.02.2018

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne për nder të Presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor i cili nga dita e djeshme ndodhet në vizitë zyrtare në Kosovë, raporton Anadolu Agency (AA).

Haradinaj: Sllovenia na shërben si shembull për ndërtimin e shtetit modern

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në kryetarin e Sllovenisë, Borut Pahor, i cili po qëndron në vizitë zyrtare në Kosovë në prag të 10 vjetorit të pavarësisë.

Pahor: Keni guximin politik, ratifikojeni demarkacionin

Zhurnal - 13.02.2018

Pahor: Keni guximin politik, ratifikojeni demarkacionin Prishtinë, 13 shkurt - Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka bërë një adresim në Kuvendin e Kosovës, në ditën e dytë të vizitës së tij ...

Pahor: Respektoni marrëveshjet – nuk ka mënyrë tjetër

Evropaelire - 13.02.2018

Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor i është drejtuar me një fjalim Kuvendit të Kosovës, ku ka inkurajuar deputetët që t’i miratojnë marrëveshjet, përfshirë edhe Marrëveshjen e ...

Haradinaj: Rruga e shtetndërtimit slloven, model për Kosovën

Koha.net - 13.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se Sllovenia është shembull për ndërtimin e shtetit modern. Këtë deklaratë, Haradinaj e dha pas takimit me kryetarin slloven Borut Pahor.

Kosovë, seancë solemne për presidentin slloven

RTSH - 13.02.2018

Presidenti slloven, Borut Pahor, i bëri apel politikës kosovare që të zgjidhë të gjitha mosmarrëveshjet përfshirë dhe atë për demarkacionin me Malin e Zi.

LDK vlerëson ndihmën e Sllovenisë për Kosovën

Lajmi.net - 13.02.2018

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës të prirë nga shefi i GP LDK, Avdullah Hoti, kanë takuar në Kuvendin e Kosovës, Presidentin e Sllovenisë SHTZBorutPahor.

Veseli ngatërron mbiemrin e presidentit slloven para kuvendit

Albeu.com - 13.02.2018

Kryetari i Kuvendi, Kadri Veseli , në seancën solemne të mbajtur sot për nder të vizitës së presidentit slloven , Borut Pahor , ka ngatërruar emrin dhe mbiemrin e tij.

Pahor: Ratifikimi i demarkacionit dhe marrëveshjet me Serbinë, ju çojnë drejt BE-së dhe NATO-s

Lajmi.net - 13.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor iu ka adresuar sot Kuvendit të Kosovës në një seancë solemne. Gjatë fjalimit të tij, Pahor ka thënë se sllovenët dhe kosovarët e kanë mbështetur njëri tjetrin në ...

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet

Albeu.com - 13.02.2018

Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me kufirin. Ai gjatë fjalimit të tij para deputetëve, i ka premtuar ...

Pahor këshillon Kosovën: Zgjidheni problemin me kufirin që të bëheni pjesë e BE-së

Koha.net - 13.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor në një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se ashtu sikurse sllovenët e edhe kosovarët e kanë themeluar shtetin e pavarur.

Pahor, deputetëve: Miratojeni Demarkacionin (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor iu është drejtuar sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim rasti, ndërsa kërkoi nga ata që ta miratojnë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Veseli: Sllovenia, model për shtetndërtim në Kosovë

Koha.net - 13.02.2018

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka pritur sot presidentin e Sllovenisë Borut Pahor. Me këtë rast Veseli ka thënë se Sllovenia mbetet një nga vendet model për shtet-ndërtim, ndërsa për Presidentin ...

Veseli takon presidentin Pahor: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës (Foto)

Telegrafi - 13.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së ...

Pahor në Kuvend: Kosova duhet ta ratifikojë demarkacionin dhe të zbatojë marrëveshjet në Bruksel

Kosova Live - 13.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot i është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës duke thënë se ka ardhur në Kosovë si një mik i shqiptarëve, serbëve dhe i të gjithë kombësive në Kosovë.

Presidenti slloven: Zgjidhni të gjitha mosmarrëveshjet, përfshirë edhe ato me kufirin

Gazeta Express - 13.02.2018

Presidenti slloven, Borut Pahor, u ka bërë thirrje ligjvënësve kosovarë që t’i zgjidhin të gjitha marrëveshjet përfshirë edhe ato me ...

Seancë solemne për presidentin e Sllovenisë

Telegrafi - 13.02.2018

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Deputetëve të Kuvendit të Kosovës me këtë rast do t’u drejtohet presidenti slloven ...

Nesër festimet për pavarësinë, ja aktivitetet

Ina - 13.02.2018

Një mori ngjarjesh do ta karakterizojnë të martën në Kosovë. Në mëngjes, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta presë në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie.

Pahor në Prishtinë: është koha të lihet pas e kaluara e rajonit

VOA - 12.02.2018

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor tha sot se është koha e duhur që udhëheqësit e vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor të kenë marrëdhënie miqësore dhe mirëbesimi, pavarësisht dallimeve, në ...

Presidenti Thaçi priti presidentin e Sllovenisë, Pahor

Kosova Live - 12.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot me nderimet më të larta shtetërore, Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Pas ceremonisë shtetërore të dy presidentët ...

Thaçi e Pahor me qëndrime të kundërta rreth strategjisë së BE për Ballkanin

Albeu.com - 12.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor , po qëndron në Kosovë për vizitë zyrtare dhe në takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi , kanë gjetur mospajtime rreth strategjisë së Bashkimit Europian për ...

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

Evropaelire - 12.02.2018

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor.

Presidenti slloven edhe nesër në Kosovë, mban fjalim në Kuvend

Lajmi.net - 12.02.2018

Borut Pahor do të qëndrojë edhe ditën e nesërme në Kosovë. Ai në mëngjes do të ketë një adresim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, raporton lajmi.net Kjo është bërë e ditur me një njoftim nga ...

Thaçi: Ndryshimi i kufijve është muhabet i vdekur, mos e përfshini Shqipërinë

Albeu.com - 12.02.2018

Pas takimit me Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor, Hashim Thaçi ka dalë në një konferencë të përbashkët për media,shkruan albeu.com. Presidenti ka folur për herë të parë pas lajmeve se po ...

Presidenti Thaçi: Kosova nuk do ta harrojë kurrë ndihmën e Sllovenisë

Lajmi.net - 12.02.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur homologun e tij slloven Borut Pahor. Thaçi ka thënë se Kosova është mirënjohëse ndaj Sllovenisë, për shkak të njohjes dhe ndihëm që e ka dhënë për ...

Presidenti slloven: Kosova ta ratifikojë demarkacionin dhe të zbatojë marrëveshjet e Brukselit

Lajmi.net - 12.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin Thaçi kanë pasur një konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre.

Nesër seancë solemne për presidentin slloven

Telegrafi - 12.02.2018

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë. Pahor ka filluar sot vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Haradinaj: Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës

Kosova Live - 13.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi ...

Haradinaj: Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat

Alb Portali - 13.02.2018

Loading... Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar sot me presidentin slloven, Borut Pahor. Kreu i ekzekutivit ka thënë se Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ...

Deputetët e LDK-së bisedojnë me Pahorin për rolin e Sllovenisë në shtetndërtimin e Kosovës

Koha.net - 13.02.2018

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të prirë nga shefi i GP, Avdullah Hoti, kanë takuar në Kuvendin e Kosovës, Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Presidenti slloven, deputetëve kosovarë: Miratoni Demarkacionin

SOT - 13.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor iu është drejtuar sot deputetëve të Kuvendit të Kosovës me një fjalim ku kërkoi që ata të miratojnë marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës

Lajmi.net - 13.02.2018

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së ...

Seancë solemne për presidentin e Sllovenisë

Almakos - 13.02.2018

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë, Borut Pahor. Deputetëve të Kuvendit të Kosovës me këtë rast do t’u drejtohet presidenti slloven ...

Pritje ceremoniale nga Thaçi për presidentin slloven, Pahor (Video)

Lajmi.net - 12.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot po viziton Kosovën. Për vizitën e tij është organizuar një pritje ceremoniale në sheshin ‘Ibrahim Rugova’ ku Pahor është takuar me presidentin e vendit, ...

Kosova pret me ceremoni Presidentin e Sllovenisë

LajmiFundit - 12.02.2018

Kosova ka pritur me ceremoni shtetërore, Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti Hashim Thaçi ndodhet në krah të homologut të tij slloven në ceremoninë zyrtare të pritjes, e ...

Presidenti slloven arrin në Kosovë, pritet me nderime shtetërore (Foto)

Telegrafi - 12.02.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur në vizitë shtetërore Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Presidenti slloven, Pahor është pritur me nderime shtetërore në ...

Presidenti slloven viziton Kosovën

Zhurnal - 12.02.2018

Presidenti slloven viziton Kosovën Prishtinë, 12 shkurt - Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do ta vizitojë sot Kosovën me ç`rast do të takohet me homologun e tij, Hashim Thaçi.

Presidenti i Sllovenisë për vizitë në Kosovë

Idividi - 12.02.2018

Prishtinë, 12 shkurt 2018 (MIA) - Presidenti slloven Borut Pahor sot do të udhëtojë për vizitë dyditore në Kosovë. Siç njoftoi korrespodenti i MIA-s, Pahor në Prishtinë do të takohet me kreun ...

Thaçi priti presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor

Idividi - 13.02.2018

Prishtinë, 12 shkurt 2018 (MIA) - Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot me nderimet më të larta shtetërore, Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor.

Presidenti i Sllovenisë sot në Kosovë

Gazeta Express - 12.02.2018

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor do të qëndrojë për një vizitë në Kosovë. Presidenti Pahor do të takohet me presidentin e Kosovës Hashim ...

Pahor: Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare

Alsat - 12.02.2018

Kosova duhet t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare me Serbinë dhe Malin e Zi, ka deklaruar sot në Prishtinë, presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor.

Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë

Albeu.com - 11.02.2018

Festa për përvjetorin e 10 të pavarësisë së Kosovës këtë vit ka filluar më herët. Meqenëse këtë vit shënohet dekada e parë e Kosovës shtet, këtë vit në vend do të ketë dhjetë ditë festë.

Presidenti slloven nesër viziton Kosovën

Almakos - 11.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Kosovë të hënën dhe të martën për të shënuar 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Pahor: Ratifikojeni demarkacionin

Telegrafi - 12.02.2018

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin e vendit Hashim Thaçi kanë mbajtur konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre.

Nesër seancë solemne për presidentin slloven

Almakos - 12.02.2018

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë. Pahor ka filluar sot vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Haradinaj: Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës

Almakos - 13.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, ...

Deputetët e LDK-së takojnë presidentin slloven, flasin për sfidat e Kosovës

Almakos - 13.02.2018

Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës të prirë nga shefi i Grupit, Avdullah Hoti, kanë takuar në Kuvendin e Kosovës, presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.