TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Arabia Saudite konfirmoi se është sulmuar me raketë aeroporti i tyre, 26 të plagosur

Portalb - 12.06.2019

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, transmeton Anadolu Agency (AA).

Rebelët huthi sulmojnë me raketë një aeroport saudit

Botasot - 12.06.2019

Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore.

Sulmohet me raketë Aeroporti Abha i Arabisë Saudite, disa të plagosur (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Të paktën 26 persona janë plagosur pasi aeroporti Abha i Arabisë Saudite u godit nga një raketë. Raketat mendohet se janë nisur nga grupi Houthi i Jemenit dhe goditën sallën e hyrjeve në aeroport në ...

Arabia Saudite konfirmon sulmin mbi aeroportin e saj, 26 persona të plagosur deri tani

Gazeta Express - 12.06.2019

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite konfirmoi sulmin e rebelëve jemenas Huthi ndaj Aeroportit Ndërkombëtar në jug të Arabisë Saudite, shkruan Anadolu Agency (AA), transmeton Gazeta Express.

Rebelët huthi sulmojnë me raketë një aeroport saudit

Evropaelire - 12.06.2019

Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore.

Rebelët huthi sulmojnë me raketë një aeroport saudit

Flaka - 12.06.2019

Të paktën 26 civilë janë plagosur në një sulm me raketë nga lëvizja e rebelëve huthi në Jemen, në një aeroport në jug-perëndim të Arabisë Saudite, ka raportuar media shtetërore.