TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Speciale/ Debati për (jo)dëshmorët, Agron Tufa tregon kush janë heronjtë e vërtetë të atdheut (Video)

BalkanWeb - 08.11.2019

Prej ditësh po zhvillohet një debat rreth portreteve të dëshmorëve dhe heronjve të luftës të vendosur në Bulevardin qendror. Një prej emrave që ka rezerva për to, është Argon Tufa, i cili është edhe ...

Vijojnë debatet për dëshmorët, Erjon Braçe reagon ashpër: Sulmi ndaj tyre, akt kriminal dhe i patolerueshëm

SOT - 08.11.2019

Vendosja e portreteve të dëshmorëve në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ka ndezur debate të forta në opinionin publik. Ku si përherë opozita është përplasur me qeverinë, duke e sulmuar këtë të fundit.

“Nuk e kisha menduar kurrë këtë”, Braçe nuk lë gjë pa thënë pas akuzave për fotot e heronjve në Bulevard: Sharlatanë e ...

SOT - 07.11.2019

Vendosja e fotove të disa prej figurave komuniste në bulevardin kryesor të Tiranës ka ngjallur reagime të shumta. Në valën e këtyre komenteve dhe kundërshtive ka ardhur edhe reagimi i ...

Debati për heronjtë në Bulevard, Paskal Milo: Nëse do ishin pyetur historianët, do ishin shmangur gabimet

BalkanWeb - 06.11.2019

Historiani i njohur, Paskal Milo teksa komentoi ekspozimin e fotove të heronjve të Luftës së Dytë Botërore në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ në Tiranë tha se nëse do të ishin pyetur historianet në ...

Debati për heronjtë dhe dëshmorët, Braçe reagon ashpër: sul.mi ndaj tyre, akt kriminal dhe i patolerueshëm

Medial - 07.11.2019

TIRANË Zëvendëskryeministri, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me përkujtimin e dëshmorëve dhe heronjve të luftës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Ai iu është përgjigjur zërave kritikë, ndërsa ...

Debati për heronjtë dhe dëshmorët, Braçe reagon ashpër: Sulmi ndaj tyre, akt kriminal dhe i patolerueshëm

BalkanWeb - 07.11.2019

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me përkujtimin e dëshmorëve dhe heronjve të luftës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Ai iu është përgjigjur zërave kritikë, ndërsa thotë se ...

Speciale/ Debati për (jo)dëshmorët, Agron Tufa tregon kush janë heronjtë e vërtetë të atdheut (Video)

Medial - 08.11.2019

TIRANË Prej ditësh po zhvillohet një debat rreth portreteve të dëshmorëve dhe heronjve të luftës të vendosur në Bulevardin qendror. Një prej emrave që ka rezerva për to, është Argon Tufa, i cili ...