TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mediat britanike: Guardiola drejt Serisë A

Albeu.com - 08.11.2019

Barazimi 1-1 ndaj Manchester City i dha pikën e parë Atalantës në grupeve të UEFA Champions League për sezonin 2019-2020. Por, pika e Bergamaskëve, ku aktivizohet edhe lojtari i kombëtares shqiptare, ...

Guardiola i frikësohet ‘Anfield’: Është terreni më i vështirë në Evropë

Lajmi.net - 08.11.2019

Manchester City udhëton drejt ‘Anfield’, me synimin tek tri pikët, për të ngushtuar diferencën me ‘Reds’ që mbajnë kreun e tabelës. Para kësaj ndeshje, Guardiola e di se do të ketë punë të vështirë, ...

Guardiola zbulon se cili mund të jetë destinacioni i tij i radhës

Lajmi.net - 08.11.2019

Guardiola ka pasur një periudhë të sukseshme në Serie A si lojtar, pas largimit nga Barcelona. Në Itali, Guardiola ka veshur fanellën e Brescias dhe Romës.

Klopp insiston se nuk ka asnjë problem me Guardiolan

Telegrafi - 08.11.2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp insiston se ai nuk ka asnjë problem me homologun e tij nga Manchester City, Pep Guardiola, përpara takimit të së dielës.

“Times” zbulon të ardhmen e Guardiolës, nuk ka ndërmend të qëndroj te Man.City

BalkanWeb - 08.11.2019

Pep Guardiola është një trajner që nuk dëshiron të lidhet gjatë me një klub, për këtë arsye nuk ka firmosur kurrë një kontratë me shumë se 3-vjeçare. Nuk qëndroj në Barcelonë, nuk qëndroj në Mynih ...

Mane i kundërpërgjigjet Pep-it: Është shumë dinak

Botasot - 08.11.2019

Përgjigje dhe kundërpërgjigje në distancë mes Pepe Guardiola-s, trajneri i Manchester City-t, dhe Sadio Mane-së, sulmuesi i Liverpool-it. Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga ndeshja e madhe e Premier ...

Klopp: Guardiola është trajneri më i mirë në botë

Lajmi.net - 07.11.2019

Ditë më parë, ishte trajneri i Man City ai që foli për Sadio Mane, duke e cilësuar lojtarin edhe si aktrues në fushë. Këto komente nuk i kanë pëlqyer aspak trajnerit të Mane, Klopp, megjithatë ky i ...

Mane i përgjigjet Guardiolës: Do të simuloj përsëri për të fituar penallti

Zhurnal - 07.11.2019

Sulmuesi i Liverpoolit Sadio Mane nuk do ta ndryshojë stilin e lojës, pavarësisht akuzave të Pep Guardiolës për simulim. Trajneri i Manchester City Guardiola e quajti Manen simulues javën e kaluar, ...

Mane i kundërpërgjigjet Guardiolas: Do vazhdojë të simuloj

Lajmi.net - 07.11.2019

Ndeshja mes ‘Reds’ dhe Manchester City të dielën është mbizotëruar nga komenti i Guardiola në një intervistë në BBC fundjavën e kaluar që ylli senegalez ndonjëherë simulon, ndonjëherë shënon gola të ...

Mane ironizon Guardiolën: Inteligjent, ia tërhoqi vëmendjen gjyqtarit

SuperSport - 07.11.2019

Sadio Mane mori një të verdhë për simulin si dhe realizoi një gol në momentin e fundit të ndeshjes. Senegalezi ishte vendimtar në fushën e Aston Villas në javën e fundit të Premier League-s, ku ...

Klopp habit me deklaratën për Guardiolën, mesazh për City-n

Botasot - 07.11.2019

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka folur para ndeshjes kundër Manchester City-t. Përballja mes "Redsave" dhe "Qytetarëve" do të jetë kryesfida e pesë ligave më të mëdha të Europës, pasi janë ...

Mane qesh me akuzat për simulim: Nuk i kushtoj vëmendje asaj që thotë Guardiola

Telegrafi - 07.11.2019

Sadio Mane ka folur tashmë për akuzat e bëra nga Pep Guardiola për ‘simulim’ dhe këmbëngul se nuk do ta ndryshojë lojën e tij për shkak të komenteve të menaxherit të Manchester Cityt.

Klopp: Nuk mund ta respektoja më shumë Guardiolën

Botasot - 07.11.2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se nuk ka mundur ta respektojë më shumë trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola. Guardiola para disa ditëve tha se sulmuesi i Liverpoolit, Sadio ...

“Klopp është unik, ndërsa për Guardiolan ndeshjet janë teatër”

Botasot - 07.11.2019

Ish-mesfushori i Juventusit, Fabio Capello ka folur për dallimet e trajnerit të Liverpoolit, Jurgen Klopp dhe të Manchester Cityt, Pep Guardiola. Dy vendet e para në Premier Ligë do të takohen këtë ...

Guardiola nuk e përjashton Serinë A

Gazeta Express - 07.11.2019

Pep mund ta provojë në të ardhmen një eksperiencë në Itali, pas atyre në Spanjë, Gjermani e Angli Pep Guardiola nuk e ka përjashtuar mundësinë që në të ardhmen ta drejtojë ndonjë ekip në Serie A, ...

Guardiola nuk përjashton drejtimin e një klubi nga Serie A

Telegrafi - 07.11.2019

Pep Guardiola ka folur në lidhje me drejtimin e një klubi italian gjatë të ardhmes. Manchester City barazoi 1-1 në udhëtim te Atalanta në kuadër të ndeshjeve të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Mane i kundërpërgjigjet Guardiolas: Do vazhdojë të simuloj

Tetova Sot - 07.11.2019

Anësori i Liverpoolit, Sadio Mane ka hedhur poshtë kritikat e Pep Guardiola ndaj tij si ‘kërkues i vëmendjes” dhe premtoi në mënyrë sarkastike që do të vazhdojë të simuloj.

Guardiola nuk e përjashton Serinë A

Zhurnal - 07.11.2019

Pep mund ta provojë në të ardhmen një eksperiencë në Itali, pas atyre në Spanjë, Gjermani e Angli Pep Guardiola nuk e ka përjashtuar mundësinë që në të ardhmen ta drejtojë ndonjë ekip në Serie A, ...

"Simulon", Mane: Nuk i kushtoj vëmendje asaj që thotë Guardiola

Albeu.com - 07.11.2019

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane nuk do ta ndryshojë stilin e lojës, pavarësisht akuzave të Pep Guardiolës për simulim. Trajneri i Manchester e quajti Manen simulues javën e kaluar, pasi senegalezi ...

Mane ironizon Guardiolën: Inteligjent, ia tërhoqi vëmendjen gjyqtarit

Gazeta Tema - 07.11.2019

Sadio Mane mori një të verdhë për simulin si dhe realizoi një gol në momentin e fundit të ndeshjes. Senegalezi ishte vendimtar në fushën e Aston Villas në javën e fundit të Premier League-s, ku ...

Radha e Italisë për Guadiolën, e zbulon edhe trajnerin e ri të Barcelonës

Zeri - 07.11.2019

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka folur në lidhje me drejtimin e një klubi italian gjatë të ardhmes. Manchester City barazoi 1-1 në udhëtim te Atalanta në kuadër të ndeshjeve të grupeve ...

Mane ironizon me Guardiolën

Gazeta Express - 07.11.2019

Sadio Mane mori një të verdhë për simulin si dhe realizoi një gol në momentin e fundit të ndeshjes. Senegalezi ishte vendimtar në fushën e Aston Villas në javën e fundit të Premier Leagues, ku ...

Sadio Mane: Guardiola hileqar, ushtron presion tek gjyqtarët duke më akuzuar si simulues

SOT - 08.11.2019

Të dielën në orën 17:30 Liverpuli do të përballet me Mançester Sitin, në duelin ë konsiderohet mjaft i rëndësishëm për fatet e sezonit, pasi diferenca midis dy skuadrave është momentalisht 6 pikë.

Guardiola zbulon se cili mund të jetë destinacioni i tij i radhës

Botasot - 08.11.2019

Pep Guardiola ka lënë të kuptohet se mund të rikthehet në Itali, kur të vendos të largohet nga Anglia. Guardiola ka pasur një periudhë të sukseshme në Serie A si lojtar, pas largimit nga Barcelona.

Mediat britanike zbulojnë të ardhmen e Guardiolas

Zeri - 08.11.2019

Barazimi 1-1 ndaj Manchester City i dha pikën e parë Atalantas në grupeve të UEFA Champions League për sezonin 2019-2020. Por, pika e Bergamaskëve, ku aktivizohet edhe lojtari i kombëtares shqiptare, ...