TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta, kritikë Bashës: Tensione artificiale para fushatës

Top Channel - 17.02.2017

Aleati i socialistëve në mazhorancën aktuale, Ilir Meta foli në Komitetin Drejtues të LSI-së së Tiranës për përpjekje për të tensionuar artificialisht situatën parazgjedhore në Shqipëri.

Meta: Ka përpjekje për të tensionuar artificialisht situatën paraelektorale

Ora news - 17.02.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh dhe kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, deklaroi sot se përgatitjet zgjedhore nuk duhet të zbehin vëmendjen nga reformat kyçe të vendit, si ajo në ...

Meta: Tensionet politike parazgjedhore nuk duhet të na shpërqëndrojnë vëmendjen nga reformat

SOT - 17.02.2017

Kryetari i LSI, Ilir Meta ka folur në komitetin drejtues të LSI-së për qytetin e Titanës, rreth tensionit politik që po krijohet me afrimin e datës së zgjedhjeve të qershorit.

Mblidhet komiteti drejtues i LSI për Tiranën, Meta: Rezultati i 18 qershorit, shumë i rëndësishëm për ne

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka shprehur edhe një herë angazhimin e tij dhe të forcës politike që ai drejton, në zbatimin e reformave kryesore në vend, atë në drejtësi ...

“Nuk mungojnë përpjekjet për të tensionuar artificialisht situatën politike para zgjedhjeve”, kujt i drejtohet mesazhi ...

Java News - 17.02.2017

Në një mbledhje të komitetit drejtues të Tiranës të LSI, kreu i saj Ilir Meta ka folur në lidhje me zgjedhjet e qershorit dhe ka lëshuar një mesazh pa “adresë” konkrete.

Pse ka frikë LSI nga ndërkombëtarët?

Java News - 15.02.2017

Nga Ardit Rada Që në krye të herës mazhoranca është përballur me një opozitë në radhët e saj sa i përket Reformës në Drejtësi, premtim ky madhor dhe më i rëndësishmi i Partisë Socialistë në fushatën ...

Meta mohon sërish krisjen e koalicionit: Po krijohen qëllimisht tensione politike

Albeu.com - 17.02.2017

Pas shkarkimit të zëvëndësit të Bashkisë i emëruar nga PS, nga kryetarja e Bashkisë Zamira Rami që përfaqëson LSI ka reaguar vetë kryetari i LSI-së Ilir Meta .

Pse ka frikë LSI nga ndërkombëtarët?

Gazeta Tema - 16.02.2017

Nga Ardit Rada Që në krye të herës mazhoranca është përballur me një opozitë në radhët e saj sa i përket Reformës në Drejtësi, premtim ky madhor dhe më i rëndësishmi i Partisë Socialistë në fushatën ...