TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 gjërat që nuk i keni ditur për fituesen e “Grammy Awards”, Dua Lipa

Lajmi.net - 12.02.2019

Dua Lipa është shpallur fituese e dy çmimeve në "Grammy Awards". Dua Lipa në “Grammy Awards” u shpall “Artistja më e mirë e re” dhe “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, shkruan lajmi.net.

Ambasadori amerikan uron Dua Lipën për çmimet Grammy

Lajmi.net - 12.02.2019

Ambasadori amerikan, Phillip Kosnett ka uruar këngëtaren kosovare, Dua Lipën për çmimet në Grammy. Kosnett ka thënë se është e mrekullueshme të shohësh artistë nga Kosova të njohur në skenat ...

Ç’pati Ariana që shpërtheu sërish kundër Grammy

Botasot - 12.02.2019

Debati Ariana Grande vs Grammy shkoi në të tjera nivele ditën e djeshme, pasi këngëtarja shpërtheu publikisht në Twitter. Pas disa postimeve si “Dreq!” dhe “Plehra”, të gjithë menduan se Ariana nuk ...

Dua Lipa: Lady Gaga më dhuroi një puthje sa që ishte e mjaftueshme për të mu ndalur truri

Telegrafi - 12.02.2019

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit në arenën ndërkombëtare. Këtë epitet bukuroshja jonë e përforcoi edhe gjatë 48 orëve të fundit duke u shpërblye me çmime për punë e ...

Fitoret e modës nga ndarja e çmimeve “Grammy”: Këto dama të njohura dinë çfarë është definicioni i stilit! (Foto)

Telegrafi - 12.02.2019

Shikoni disa nga kombinimet e veshjeve më të bukura nga mbrëmja më prestigjioze e muzikës Në Los-Angeles është mbajtur mbrëmja më prestigjioze e muzikës e vitit – ndarja e çmimeve “Grammy”, ...

Dua Lipa thotë se i ‘iku’ truri pas këtij veprimi të Lady Gagës

Lajmi.net - 12.02.2019

Dua Lipa tregon se çfarë i bëri Lady Gaga para se të dilte në skenën e "Grammy Awards" për ta marrë trogeun e fituar. Dua Lipa përmes një statusi në Twitter ka treguar se ajo pranoi një puthje nga ...

Dua Lipa – Nga Salla e Kuqe në Prishtinë, në triumfin e dyfishtë në Grammy

Koha.net - 12.02.2019

Nga koncertet në Sallë të Kuqe, në koncertet e organizimet më të mëdha botërore ... nga video amatore duke kënduar, tani numëron miliona klikime në YouTube dhe jo ...

Dua Lipa për çmimet ‘Grammy’, një moment që nuk do ta harrojë

Ina - 12.02.2019

Mbrëmjen që kaloi, Dua Lipa, shkruajti historinë në ndarjen e çmimeve “Grammy Aëards”, duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar dy prej tyre. Dua arriti të rrëmbej cmime në dy kategoritë në të ...

Publikohet video nga performanca e Jennifer Lopez në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Është publikuar edhe video në të cilën Jennifer Lopez shihet duke bërë performancën e saj në ceremoninë e "Grammy Awards'. Këngëtarja Jennifer Lopez ishte e pranishme në natën e ndarjes së çmimeve ...

Dua Lipa falënderon bashkëpunëtorët: Gjatë ceremonisë s’po më punonte truri

Lajmi.net - 11.02.2019

Këngëtarja Dua Lipa është shprehur e emocionuar edhe në postimin e fundit në Instagram në të cilin flet po ashtu për 'Grammy Awards'. Dua, është shqiptarja e parë e cila ka arritur të fitoj çmime në ...

“Dhe në fund të mbrëmjes jemi vetëm ne”, JLo joshëse në shtrat pranë partnerit

Lajmi.net - 11.02.2019

Jennifer Lopez e ka publikuar një foto me burrin e saj dhe ajo duket tejet joshëse. Këngëtarja Jennifer Lopez ishte e pranishme në ceremoninë e ‘Grammy Awards’ dhe pas një nate të gjatë ka vendosur ...

Kjo është përformanca bombastike e Jennifer Lopez në Grammy

Botasot - 11.02.2019

Jennifer Lopez ka insistuar “se çdo lloj i muzikës mund të inspirojë të gjithë artistët”, e cila gjë erdhi pas kritikave të ndryshme në Grammy Jennifer u kritikua pasi që ajo bëri një kujtim për ...

Menjëherë pas “Grammyt’ Alicia Keys publikon këngën e re “Raise a Man”

Lajmi.net - 11.02.2019

Alicia Keys i ka befasuar fansat e saj pasi menjëherë pas ceremonisë së "Grammy" e ka publikuar këngën e saj të re. Këngëtarja Alicia Keys e ka publikuar këngën e re me titull “Raise a Man”, shkruan ...

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

Telegrafi - 11.02.2019

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar të dielën mbrëma në Staples Center të ...

Dua Lipa flet sërish për çmimet në “Grammy”: Një moment që nuk do ta harroj kurrë

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa duket se ende nuk po mund ta besoj se ka fituar dy çmime të rëndësishme në "Grammy" andaj ka ardhur edhe me një reagim. Këngëtarja, Dua Lipa, është bërë artistja e parë shqiptare që fiton ...

Alicia Keys i befason fansat, pas Grammyt publikon këngën e re

Telegrafi - 11.02.2019

Pasi e udhëhoqi ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards, Alicia Keys e ka publikuar këngën e re të titulluar “Raise a Man”, e cila flet për meshkujt e mirë dhe se të tillë duhet të ketë më shumë.

Kjo është përformanca bombastike e Jennifer Lopez në Grammy

Gazeta Express - 11.02.2019

Jennifer Lopez ka insistuar “se çdo lloj i muzikës mund të inspirojë të gjithë artistët”, e cila gjë erdhi pas kritikave të ndryshme në ...

Grammy Awards 2019: Ja çfarë veshën VIP-at në Tapetin e Kuq (FOTO)

Portalb - 11.02.2019

Të dielën mbrëma, 10 shkurt është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve Grammy për vitin 2019. Edhe ky edicion i 61-të i Grammy-t bëri bashkë artistët më të mirë të momentit, yjet e industrisë të ...

Alicia Keys me performancë të mahnitshme, luan në dy piano njëkohësisht

Alsat - 11.02.2019

Këngëtarja e famshme Alicia Keys dhuroi një performancë të jashtëzakonshme në Grammy 2019. Krahas kësaj, ajo moderoi mbrëmjen e edicionit të 61-të të ceremonisë Grammy Awards, duke u bërë gruaja e ...

Gashi krenohet me Dua Lipën, kështu e uron për çmimet “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Krenar me Dua Lipën është ndier edhe këngëtari shqiptar Gashi. Këngëtari shqiptar Gashi, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për çmimet që ka marrë në “Grammy”, shkruan lajmi.net.

U përpoqën të shkëlqenin, ja VIP-at që u veshën më keq në “Grammys”

Java News - 11.02.2019

Në edicionin e 61-të të çmimeve “Grammys” në tapetin e kuq parakaluan shumë emra të njohur botëror. E padyshim, në një parakalim të tillë, vëmendjen më të madhe e marrin edhe veshjet e VIP-ve, ...

Dua Lipa rrëmbeu dy çmimet në Grammy, por karriera e saj rrezikohet nga mallkimi i çuditshëm (FOTO)

Tetova Sot - 11.02.2019

Dua Lipa na ka bërë të gjithëve mjaft krenarë, pasi rrëmbeu dy çmime Grammy, një prej të cilëve si “Best New Artist”. E ndërkohë që jemi shumë krenarë për këngëtaren shqiptare, por ajo që zbuluam nuk ...

Estrada e Kosovës "xheloze", nuk e uruan Duan

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa duket se nuk i ka punët mirë as me këngëtaret e estradës së Kosovës. Edhe pse ajo fitoj dy Grammy të dielën në mbrëmje, atë nuk e kanë uruar disa prej emrave tonë përfshirë Era Istrefi, Nora ...

Edhe pse fitoi, Dua Lipa kritikon Grammyn për vitin e kaluar

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa ka thënë se këtë vit “ka pasur më shumë femra për Grammy”, por e ka kritikuar këtë event për vitin e kaluar ku kishte më pak fitues...derisa ajo ka festuar dy çmimet bashkë me familjen e ...

Në prag të festës së Pavarësisë, presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në 'Grammy Awards' në prag të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ...

I kaloi pushimet me Ritën, por ja çfarë i ka shkruar Hamilton, Dua Lipës

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka fituar dy çmime në ceremoninë "Grammy Awards". Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, i ka fituar dy çmime në dy kategori në ‘Grammy Awards’, atë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja ...

Pak e kapën, momenti i sikletshëm që i ndodhi Dua Lipës kur po mbante fjalim (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2019

Kngëtarja shqiptare Dua Lipa rrëmbeu dy prej çmimeve më të rëndësishëm gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve "Grammy". Ajo mbajti edhe një fjalim por u vu re se Duas i ndërprenë fjalimin pasi ...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

Almakos - 11.02.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi ...

Dy shqiptare mes të veshurve më bukur në Grammy 2019 (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.02.2019

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur edicioni i 61-të i Çmimeve “ Grammy ” në Qendrën Staples në Los Angeles. Duhet thënë që më shumë sesa cmimet, në këtë event pah del dhe moda e sjellë nga stilistët më ...

Çfarë marrin artistët kur fitojnë çmime në ‘Grammy Award’?

Java News - 11.02.2019

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të ...

Michelle Obama mahnit me paraqitjen në Grammy

Kosova Live - 11.02.2019

Alicia Keys mund të ketë qenë prezentuese e Grammy Awards të dielën mbrëma, por ishte Michelle Obama ajo e cila e mori gjithë vëmendjen e audiencës: duke hyrë nga prapaskena krah për krah me Lady ...

Çfarë fitojnë artistët kur shpërblehen me ‘Grammy Award’

Gazeta Express - 11.02.2019

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një ...

Alicia Keys edhe pa grim rrëmben vëmendjen në “Grammy Awards”

Telegrafi - 11.02.2019

Alicia Keys ishte në ceremoninë e 61-të të ndarjes së çmimeve “Grammy Awards” dhe ajo duket se kishte vendosur që të bie në sy të të gjithë të pranishmëve me pamjen e saj.

Dy çmime “Grammy”, nuk ka si të mungojë urimi i të dashurit të Duas

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka fituar dy çmime në ceremoninë "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur të fitojë në dy kategori në “Grammy Awards”, atë për “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, ...

Ariana Grande tregon se pse tha “ndyrësirë” kur Cardi B mori një çmim në Grammy Awards

Telegrafi - 11.02.2019

Mbrëmë është ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve prestigjioze muzikore “Grammy Awards”. Pasi Cardi B fitoi çmimin për albumin më të mirë të rap me albumin e saj “Invasion of Privacy”, Ariana ...

Berisha: Çika e Kosovës, Dua Lipa ngjitet në zenitin e suksesit

Lajmi.net - 11.02.2019

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa pas triumfit të saj në “Grammy”. Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar yllin e ...

Ia bëjnë me të padrejtë, Duas ia ndërprejnë fjalimin gjatë pranimit të çmimit në Grammy

Lajm - 11.02.2019

Dua Lipa është zgjedhur si artistja e re më e mirë, çmim ky që artistëve iu jepet rasti ta fitojnë vetëm një herë në jetë. Kështu, këngëtarja sigurisht se është shfaqur me shumë emocione kur ka dalë ...

Urimi i Xherdan Shaqirit për dy çmimet e Dua Lipës në “Grammy Awards”

Lajmi.net - 11.02.2019

Xherdan Shaqiri e ka uruar Dua Lipën për suksesin në "Grammy Awards". Xherdan Shaqiri e ka uruar Dua Lipën pasi mori dy çmime në ceremoninë “Grammy”, shkruan lajmi.net.

Dua Lipa fiton dy çmime në “Grammy Awards”, artistët i gëzohen suksesit të shqiptares

Telegrafi - 11.02.2019

Dua Lipa ka shkruar historinë me arritjen e mbrëmshme në ngjarjen kryesore botërore të muzikës. Këngëtarja shqiptare ka fituar dy çmime prestigjioze duke konfirmuar se kishte një vit të ...

Cardi B, “perla” e “Grammy Awards”

Koha.net - 11.02.2019

Reperja e njohur amerikane, Cardi B, di sesi të vjedhë të gjithë vëmendjen në tapetin e kuq. Reperja me famë botërore shkaktoi ‘stuhi’ ndërsa u shfaq si një “perlë” në 61 vjetorin e “Grammy Awards” ...

Çmimet Grammy: Dua Lipa, Artistja e Re më e Mirë

VOA - 11.02.2019

Çmimet Grammy këtë vit ishin një himn për suksesin e grave në industrinë muzikore. Artistë e figura të tjera publike në komentet e tyre rrëfyen forcën që kishin gjetur tek muzika gjatë jetës.

Ia bëjnë me të padrejtë, Duas ia ndërpresin fjalimin gjatë pranimit të çmimit në Grammy

Gazeta Express - 11.02.2019

Interneti është kthyer kundër organizatorëve të ceremonisë së 'Grammy AwardsÇ gjatë natës së ...

Michelle Obama bën befasinë më të bukur në Grammy

Botasot - 11.02.2019

Ceremoninë e Grammy Awards 2019 e hapi Alicia Keys si nikoqire dhe solli edhe disa mysafirë speciale për monologun hyrës: Michelle Obama, Lady Gaga, Jennifer Lopez dhe Jada Pinkett Smith.

Ja çfarë veshën yjet në tapetin e kuq të Grammy 2019

Mapo - 11.02.2019

Mbrëmjen e së dielës u mbajt në Los Angeles ceremonia e 61-të e çmimeve Grammy. Eventi që vlerëson arritjet në industrinë muzikore nuk ndiqet nga miliona shikues vetëm për këngët dhe vlerësimet që u ...

Reagimet e të famshmëve shqiptarë për suksesin e Dua Lipës në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Të famshmit shqiptarë e kanë uruar Dua Lipën për suksesin në "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur që në ceremoninë “Grammy” të fitojë dy çmime “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e ...

Pas ceremonisë, shikojeni si e feston suksesin Dua Lipa

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka vazhduar festën pasi doli me dy trofe nga eventi "Grammy". Dua Lipa ka shënuar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar çmim në këtë event, shkruan lajmi.net.

Ledri uron ish-të dashurën për suksesin historik

Gazeta Express - 11.02.2019

Edhe Ledri Vula i është gëzuar suksesit të Dua ...

Kështu dukeshin JLo dhe partneri i saj në qilimin e kuq mbrëmë

Lajmi.net - 11.02.2019

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez ishin në mesin e yjeve të pranishëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve "Grammy". Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez morën vëmendjen me paraqitjen në eventin ...

Berisha del jashtë parashikimeve, sot pa denoncime të “qytetarit dixhital’, hapësirën në FB ia ka kushtuar....

SOT - 11.02.2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme hapësirën në Facebook ia ka dedikuar këngëtares shqiptare me origjinë nga Kosova. Berisha e ka uruar superyllin botëror për çmimet e rëndësishme që ka ...

Fitoi dy çmime “Grammy”, ja çfarë i shkruan Ledri, Duas

Lajmi.net - 11.02.2019

Ledri Vula e ka uruar Dua Lipën për dy çmimet "Grammy". Dua Lipa pas suksesit të arritur në edicionin e 61-të të “Grammy Awards”, ka pranuar shumë urime nga familjarët, fansat, miqtë dhe kolegët, ...