TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Taulant Balla jep lajmin e mirë: Më në fund arritëm marrëveshje me opozitën

LajmiFundit - 13.02.2018

Pozita dhe opozita duket se kanë rënë dakord dhe kanë gjetur një të mesme pas mbledhjes së Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri për të kërkuar një datë për hapjen e ...

Europa bën bashkë pozitën me opozitën, kërkohet datë për negociatat

Telegrafi - 13.02.2018

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

Albeu.com - 13.02.2018

Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE, në takimin e përbashket me eurodeputetet, bëri thirrje për luftimin e korrupsionit.

Meta: Dialogu politik dhe reformat shtylla e rrugëtimit europian

Zhurnal - 13.02.2018

Meta: Dialogu politik dhe reformat shtylla e rrugëtimit europian Shkup, 13 shkurt - Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin ...

Komiteti i Stabilizim-Asocimit, Bylykbashi: Janë blerë votat, u derdhën 5 milionë euro

SOT - 13.02.2018

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit. Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Oerd Bylykbashi tha se konsensusi per reformen zgjedhore ...

Zyrtarja e lartë e BE: Boll vetëm me hetime, çoni në burg të korruptuarit

SOT - 13.02.2018

Prej dy ditësh në Tiranë po mbahet takimi i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Bashkimi Evropian- Shqipëri. Takimi i djeshme është karakterizuar nga debate dhe akuza të ndërsjellta mes ...

Tiranë: Deklaratë e përbashkët qeveri - opozitë për integrimin europian

VOA - 13.02.2018

Qeveria dhe opozita nënshkruan një deklaratë të përbashkët në fund të takimit të 12-të të Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian. Të dyja palët së bashku kërkojNë hapjen e negociatave ...

Reforma Zgjedhore/ Opozita: Të mos i ngjajë reformës në Drejtësi, OSBE-ODIHR: Të bëhen korrigjime

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin.

"Hetime për politikanë në nivele të larta", deputeti i PS-së bën paralajmërimin e fortë

Gazeta Express - 13.02.2018

kreu i grupit parlamentar për PS-së, Taulant Balla ka bërë sot paralajmërim e të forta në lidhje me zyrtarët e lartë që do të ...

Meta takon delegacionin e Parlamentit Evropian

Gazeta Express - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Tryeza BE-Shqipëri, Macovei: Zgjedhjet e qershorit ishin më të mirat! Luftoni korrupsionin!

Java News - 13.02.2018

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në tryezën BE-Shqipëri për stabilizim-asociimin, në sesionin e dytë të tryezës foli për reformën zgjedhore dhe korrupsionin.

Meta pret në takim delegacionin e PE: Shqipëria, vokacionin solid evropian

Java News - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Balla-eurodeputetëve: Presim hetime për politikanë të niveleve të larta

Java News - 13.02.2018

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit ...

Eurodeputetja “u mbyll gojën” deputetëve të PD: Zgjedhjet e qershorit ishin të rregullta (dhe një mesazh të fortë për ...

Gazeta Tema - 13.02.2018

Deputetët e Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste kanë shfrytëzuar takimin me delegacionin e Parlamentit Europian, që ndodhet në Tiranë në kuadër punimeve të Komitetit ndërparlamentar të ...

Zyrtarja e BE i pret fjalën Bylykbashit: Po flisni jashtë teme…

Java News - 13.02.2018

Kryetarja e Delegacionit të Parlamentit Evropian, Monica Macovei, i ka ndërprerë fjalën deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, gjatë takimit të 12 të Stabilizim-Asociimit të Bashkimit Evropian dhe ...

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen ...

SOT - 13.02.2018

Është mbledhur dje, nën kujdesin e Kuvendit, sesioni i parë i takimit të 12 i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit, Bashkimi Evropian-Shqipëri.

Takimi i 12-të i KPSA Shqipëri-BE, Macovei: Lufta politike nuk e ndihmon vendin për negociatat

Java News - 12.02.2018

Në Tiranë mbahet sot takimi i 12-të i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE. Drejtuesja e Delegacionit të KPSA Shqipëri-BE, Monica Macovei kërkon dialog konstruktiv midis partive ...

Europa bën bashkë pozitën me opozitën, kërkohet datë për negociatat

Almakos - 13.02.2018

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion

Zhurnal - 13.02.2018

Zyrtarja e BE mesazh të fortë: Në Shqiperi ka shumë pak të dënuar për korrupsion Tiranë, 13 shkurt - Monica Macovei, drejtuesja e Delegacionit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit ...

Bylykbashi: 20% të votuesve iu dhanë para për votën, 5 milionë euro

Alb Portali - 13.02.2018

Ka nisur sot dita e dytë e punimeve e sesionit të 12 të Komitetit të Stabilizim-Asociimit dhe fjalën e kanë marrë deputetët e opozitës shqiptare. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, ka deklaruar se “20% ...

Macovei, klasës politike: Boll me përvetësimin e parave publike

Respublica - 13.02.2018

Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, Monica Macovei kërkoi nga klasa politike shqiptare më shumë përpjekje në luftën kundër ...

Meta takon delegacionin e Parlamentit Evropian

Lajmi.net - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Paralajmërimi i Ballës: Do të nisin hetime për politikanë në nivele të larta

LajmiFundit - 13.02.2018

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit ...

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen ...

Zhurnal - 13.02.2018

Mblidhet Komiteti i Stabilizim Asociimit me BE, Brukseli thirrje opozitës të bashkëpunojë për integrimin, vlerësohen reformat e qeverisë Tiranë, 13 shkurt - Është mbledhur dje, nën kujdesin e ...

Marrëveshje me opozitën, kërkohet datë për negociatat me BE

SOT - 13.02.2018

Në sytë e eurodeputetëve, mazhoranca dhe opozita kanë gjetur dakortësinë dhe dolën me rekomandime të përbashkëta në përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të ...

Meta takon delegacionin e Parlamentit Evropian

SOT - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Meta pret delegacionin e PE-së: Dialogu politik në funksion të ecurisë së prioriteteve kyçe

BalkanWeb - 13.02.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Presidenti Meta pret në takim delegacionin e PE të Stabilizim-Asociimit

Durres Lajm - 13.02.2018

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly ...

Meta takoi delegacionin e PE-së

Telegrafi - 13.02.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica ...

Meta takoi delegacionin e PE-së

Almakos - 13.02.2018

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica ...

Meta takoi delegacionin e PE-së

Zhurnal - 13.02.2018

Meta takoi delegacionin e PE-së Tiranë, 13 shkurt - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të ...