TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Me 23 korrik vendoset për negociatat e BE-së, me Maqedoninë e Veriut

Flaka - 15.05.2019

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian, me siguri më 23 korrik do të vendosin për hapjen eventuale të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mëson Radio Evropa e Lirë nga burime ...

"Kërkojmë hapa konkretë", Ditmir Bushati replika me komisionerin Hahn

SOT - 15.05.2019

Reagimi i Komisionerit për Zgjerim në BE Johannes Hahn për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pas një takimi diplomatësh është komentuar nga ish-ministri Bushati.

Hahn: Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë merret para verës

Koha.net - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Hahn: Shpresoj që vendimi për negociatat të merret në korrik!

RTSH - 15.05.2019

Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të ...

Han: KE do të rekomandojë të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

Portalb - 15.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë të hapen negociatat për aderim për anëtarësim me të drejta të plota me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kah fundi i muajit maj, konfirmoi komisari i ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

LajmiFundit - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Negociatat/ Hahn jep lajmin e mirë për shqiptarët: Para verës do..

SOT - 15.05.2019

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Komisioneri Hanh ka thënë se “Reforma në Drejtësi e Shqipëri duhet të shpërblehet”, duke shtuar se “pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë ...

Maqedonia e Veriut optimiste për marrjen e datës për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian

Telegrafi - 15.05.2019

Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit.

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Evropaelire - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Negociatat e anëtarësimit, Hahn optimist për Shqipërinë e Maqedoninë

ABC News - 14.05.2019

Komisioneri i BE për Zgjerimin Johanes Hahn është shprehur optimist se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të marrin një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit.

Pas Holandës edhe vende të tjera do kthejnë vizat? Hahn jep përgjigjen e prerë

SOT - 14.05.2019

Johannes Hahn, Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian ka folur për hapjen e negociatave të Shqiprisë me BE-në. Në fjalën e tij, në një intervistë për Radio Europa e Lirë, Hahn ka dhënë dhe një ...

“Në qershor merr përgjigjen zyrtare për hapjen e negociatave”, Hahn jep lajmin e mirë për Shqipërinë

SOT - 14.05.2019

Johannes Hahn, Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian ka folur për hapjen e negociatave të Shqiprisë me BE-në, ku ndër të tjera është shprehur se Bashkimi Europian do të bëj çmos për të dhënë ...

Hapja e negociatave, Hahn: Shqipëria duhet shpërblyer për Reformën në Drejtësi

Medial - 14.05.2019

TIRANË, 14 maj /MEDIAL/ Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se Reforma në Drejtësi në Shqipëri është diçka që duhet të shpërblehet.

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Medial - 14.05.2019

Beograd, 14 maj 2019 (MEDIAL) – Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari ...

Hahn: Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

Telegrafi - 14.05.2019

Komisioni Evropian do të rekomandoj hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në fund të majit, konfirmon komisari për zgjerim në BE, Johanes Hahn.

Johannes Hahn vlerëson Maqedoninë: Do ketë dritë jeshile edhe për Shqipërinë

Gazeta Tema - 14.05.2019

Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një intervistë për “Radio Europa e Lirë”, Komisioneri për ...

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës

Botasot - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Hahn jep shpresë: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë brenda afatit

Albeu.com - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë. Reforma në drejtësi të shpërblehet

Java News - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pret nje rekomandim pozitiv per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut per hapjen e negociatave.

Maqedonia e Veriut shumë afër fillimit të bisedimeve me Bashkimin Evropian

SOT - 15.05.2019

Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit.

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Koha.net - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn qetëson shqiptarët: Holanda nuk vendos vizat, negociatat para verës

Albeu.com - 14.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet shpërblyer

Tetova Sot - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han.

Hahn: Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

Botasot - 14.05.2019

Komisioni Evropian do të rekomandoj hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në fund të majit, konfirmon komisari për zgjerim në BE, Johanes Hahn.

Negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Hahn: Përpara verës

Java News - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johanes Hahn ka deklaruar se vendimi për hapjen ose jot ë negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret përpara verës.

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Top Channel - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Zeri - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn qetëson shqiptarët: Holanda nuk vendos vizat, negociatat para verës

Ina - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Alsat - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han.

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës

Flaka - 15.05.2019

Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Botasot - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Botasot - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Hahn: Shqipëria duhet shpërblyer për Reformën në Drejtësi

Alsat - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se Reforma në Drejtësi në Shqipëri është diçka që duhet të shpërblehet. Në një intervistë për radion “Europa e Lirë”, Hahn tha se pret ...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Flaka - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han.

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Gazeta Express - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

Portalb - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

BalkanWeb - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Hahn: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Gazeta Express - 14.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Koha.net - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Ballkani në faza të ndryshme të integrimit në BE, Mali i Zi dhe Serbia përpara

Alsat - 15.05.2019

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Medial - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor.

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Portalb - 15.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë

Alsat - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Alsat - 15.05.2019

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

Ina - 15.05.2019

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, ...

Negociatat/ Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Shqipërinë

Mapo - 15.05.2019

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me ...

Hahn dhe zyrtari i Merkel të prerë, hapja e negociatave me BE pritet para verës, akuza opozitës se po pengon integrimin

SOT - 16.05.2019

Komisioni Europian pret që vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë të merret në qershor. Edhe pse është folur se mund të kemi një shtyrje në vjeshtë, për Komisionerin Johanes Hahn, Shqipëria ...