TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Nuk punoj për historinë”, Basha: Rinia shqiptare të ketë shanse të barabarta me rininë evropiane

Medial - 08.11.2019

22:18 | 8 Nëntor 2019 Gjatë bashkëbisedimit të tij me të rinjtë në Krujë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se shpërblimi më i madh për të nuk është të mbetet në histori, por t’i ...

Lulzim Basha në Krujë: Edi Rama Neroni i Shqipërisë, ka djegur shumë pjesë të vendit

BalkanWeb - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me qytetarët në Krujë deklaroi se Edi Rama sot ngjan me Neronin, ish-perandorin e Romës. Basha theksoi se Rama, njësoj si Neroni dikur po djeg ...

Basha me të rinjtë e Krujës: Të ardhmen do ta ndërtoni këtu

Mapo - 08.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vijuar në Krujë turin e bashkëbisedimit me të rinjtë. Duke iu referuar problemeve me të cilën ndeshen sot të rinjtë në Shqipëri si janë papunësia dhe emigracioni, Basha ...

Lulzim Basha në Krujë: Rinia sot në udhëkryq, të shporrim “kalçeton” në pushtet e të sjellim shpresën

BalkanWeb - 08.11.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha tha se rinia shqiptare nuk ka më përse të drejtojë sytë ...

Basha nga Vlora: Rinia është braktisur, unë do rikthej shpresën dhe kam një plan serioz për ta çarmatosur oligarkinë ...

SOT - 08.11.2019

Vlora ishte destinacioni i djeshëm i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, ...

Basha me të rinjtë në Vlorë: Emigracioni nuk është zgjidhje, të marrim në dorë fatet e vendit

Medial - 07.11.2019

Në ditën e tretë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kreu demokrat ka zhvilluar një takim me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Duke mos kursyer akuzat e sulmet ndaj qeverisë, Basha u bëri apel të ...

Basha nga Vlora: Rina është braktisur, unë do rikthej shpresën

Java News - 07.11.2019

Vlora ishte destinacioni i kryedemokratit Lulzim Bashan ë vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, Basha tha se kjo kategori ...

Basha nga Vlora: Rinia është braktisur, unë do rikthej shpresën dhe kam një plan serioz

Ina - 08.11.2019

Vlora ishte destinacioni i djeshëm i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në vijim të turit të takimeve me qytetarët. Duke e konsideruar rininë si pjesën më të pakompromentuar të shoqërisë, ...

Basha nga Kruja: Kemi gjithçka, por na duhet një qeveri që mendon për ju

Medial - 08.11.2019

Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është ndalur në Krujë. Lideri i opozitës në një bashkëbisedim me të rinjtë është ndalur tek ...

U thirr të dëshmojë si i pandehur në Prokurori, Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës

SOT - 08.11.2019

Pasi doli lajmi se u thirr si i pandehur në Prokurori për çështjen e lobimit rus, kryetari i PD Lulzim Basha ka vazhdur turin e tij nëpër qytetet e vendit.

Basha në Krujë: Rinia sot në udhëkryq, ne do të sjellim shpresën

Durres Lajm - 08.11.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Kruja deklaroi se rinia krutane sot është fatkeqësisht mes zgjedhjes së kriminalizimit dhe emigrimit. Basha tha se rinia shqiptare nuk ka më përse të drejtojë sytë ...

Basha vijon “Rrugëtimin” në Krujë: Të shporrim “kalçeton” në pushtet dhe të sjellim shpresën

Java News - 08.11.2019

Në ditën e pestë të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar në Krujë. Në bashkëbisedimin me të rinjtë, ai tha se rinia krutane sot është fatkeqësisht ...

Krujë, kryetari i PD Basha: 10 mijë studentët më të mirë do marrin një vit stazh pune me pagesë

RTSH - 08.11.2019

Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi se “papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja ...

Takim me të rinjtë në Krujë, Basha: 10 mijë studentët më të mirë do marrin një vit stazh pune me pagesë

Botasot - 08.11.2019

Në një takim me të rinjtë në Krujë, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë”, kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi se papunësia dhe mjerimi janë produkt i kësaj qeverie dhe se e vetmja ...

Reagon Lulzim Basha: Më akuzuan për pastrim parash, por prokuroria e përdorur nga Rama u detyrua të tërhiqej

SOT - 09.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar dje pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës, e cila ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit nga Partia Demokratike në SHBA, duke vendosur që ta dërgojë në ...