TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Habit Basha: Cubat e Edi Ramës më kanë kërcënuar!

Java News - 12.10.2017

Lulzim Basha ka artikuluar me zë dhe figurë një denoncim të rëndë, sipas tij me urdhër të kryeministrit janë denoncuar vetë personi i tij dhe pjesëtarë të tjerë të opozitës nga eksponentë kriminalë.

Basha akuza të forta Ramës: "Lëshon" Gramoz Ruçin t'i mbyllë gojën opozitës

SOT - 12.10.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sonte në një lidhje për “Opinion” lidhur me bandat dhe familjet mafioze në Shqipëri. Basha tha se këto emra dhe familje mafioze që ka denoncuar ...

Akuza e rëndë e Bashës: Bandat e Ramës kanë kërcënuar opozitën

LajmiFundit - 12.10.2017

Basha nuk ndalet me akuzat, ndërsa këtë herë ka goditur fort. Kreu i PD-së, ka folur sonte për bandat dhe familjet mafioze në Shqipëri. Basha tha se këto emra dhe familje mafioze që ka denoncuar ...

Basha i nxjerr foton: Ky është krimineli që përdori Rama për të fituar zgjedhjet (Emri)

BalkanWeb - 12.10.2017

Denoncimi i fortë i Bashës: Rama përdori këtë kriminel të kërkuar nga Interpoli për të fituar zgjedhjet Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ditën e sotme i ftuar ...

Basha: Bandat e Edi Ramës kanë shantazhuar opozitën dhe liderin e saj

Durres Lajm - 12.10.2017

Emra të njohur të botës së krimit në vend dhe familje mafioze që veprojnë në vendin tonë, kanë shantazhuar opozitën shqiptare dhe liderin e saj. Lajmi është konfirmuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, ...

Basha pas seancës parlamentare

ABC News - 12.10.2017

Ndërsa kreu i PD Lulzim Basha, deklaroi sërish për gazetarët se opozita nuk do ta lejojë këtë maxhorancë t’i mbyllë gojën në ...

Basha: Rama dhe masha e tij Ruçi i mbyllin gojën opozitës

Ora news - 12.10.2017

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi nga pjesa e jashtme e selisë së Parlamentit kryetarin e Kuvendit Ruçi se prej dy javësh bllokon debatin parlamentar që sipas tij synon t’i mbyllë gojën ...

Ndërprerja e parlamentit, Basha: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANE – Pas rindërprerjes së seancës parlamentare nga ana e kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit, pasi deputeti demokrat Flamur Noka (i përjashtuar më herët nga parlamenti për ditën e sotme) nuk ...

Basha: Rama, lidhje me krimin. Ruçi i mbyll gojën opozitës

Top Channel - 12.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryetarin e Kuvendit se me urdhër të kryeministrit po i mbyll gojën opozitës, e cila sipas tij është gati të tregojë lidhjet e kreut të qeverisë me ...

Basha kërcënon Ramën: Do t’i zbardhim të vërtetat

Ina - 12.10.2017

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas asaj çfarë ndodhi sot në seancë plenare, ku akuzoi kryeministrin dhe kryeparlamentin se nuk lejuan fjalën e lirë në parlament.

Basha: Opozitës po i mohohet e drejta e fjalës, Kuvendi në kolaps

SOT - 12.10.2017

Pas përplasjeve në Kuvend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin.

Lulzim Basha siç nuk e keni parë, bisedon me fëmijët në shkallët e parlamentit por “ngatërrohet” (Video)

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Ndërsa brenda parlamentit zhvillohej një luftë e vogël mes maxhorancës dhe opozitës duke mbyllur çdo shpresë për një situatë normale politike, jashtë tij prania e disa fëmijëve jepte ...

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Ruçin

ABC News - 12.10.2017

Kreu i selisë blu, Lulzim Basha, ka ndaluar përpara gazetarëve jahtë ambienteve të parlamentit për të denoncuar shkeljen e rregullores nga kreu i kuvendit Gramoz Ruçi.

Ndërprerja e seancës/ Basha: Rama u tremb, do nxirrnim fakte për lidhjet e tij personale me krimin e organizuar

BalkanWeb - 12.10.2017

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi ...

Basha: Rama lidhje personale me krimin. Kuvendi në kolaps

Ora news - 12.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha akuzoi drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama se është i lidhur personalisht me krimin. Ai tha se Ruçi me urdhër të Ramës ka futur Kuvendin në kolpas pasi nuk kërkon të ...

Kreu i PD, Basha: Rama lidhje personale me krimin

Java News - 12.10.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, per përjashtimin e deputetit Flamur Noka per fjalor banal ne seancen plenare dhe ndaj sjelljes së kryeministrit Rama ndaj ish ...

Basha përplaset me të rinjtë e PD, debate të ashpra në kryesi, kreu demokrat detyrohet të tërhiqet nga qëndrimet

SOT - 12.10.2017

Problematika në Partinë Demokratike duket se nuk do të ketë na njëherë fund. Pas kritikave dhe sulmeve nga të ashtuquajturit ish-garda e vjetër e PD apo siç njihen ndryshe kritikët e Bashës, kreu ...

Nano: Berisha është problemi kryesor, por në PD e shohin si zgjidhje

Mapo - 12.10.2017

Analisti Mustafa Nano, në një shkrim për gazetën Mapo, thekson se në selinë blu, të gjithë po bëjnë garë për t’u dukur më berishian se tjetri. “Kundërshtarët e Bashës brenda partisë kërkojnë ta ...

Basha e pranon LIVE: Rama ka lëshuar cubat! Më kanë kërcënuar mua dhe opozitën

Botasot - 12.10.2017

Lulzim Basha ka artikuluar me zë dhe figurë një denoncim të rëndë, sipas tij me urdhër të kryeministrit janë denoncuar vetë personi i tij dhe pjesëtarë të tjerë të opozitës nga eksponentë kriminalë.

Akuza e rëndë e Bashës, publikon foton: Ky është krimineli që përdori Rama për të fituar zgjedhjet

LajmiFundit - 12.10.2017

Basha nuk ndalet! Ai ka bërë një denoncim të rëndë kundrejtë Ramës. Ky i fundit, sipas Bashës, ka përdorur një kriminel të kërkuar nga Interpoli për të fituar zgjedhjet.

Basha për ndërprerjen e seancës parlamentare: Ankthi i Ramës s’po na le të debatojmë

SOT - 12.10.2017

Pas rezistencë së deputetit demokrat Flamur Noka për të mos dalë nga Kuvendi, kreu i tij Gramoz Ruçi ka shtyrë për ditën e nesërme. Pas kësaj kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë para ...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij personale me krimin

Mapo - 12.10.2017

Me tone të forta kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, përjashtimin e demokratit Flamur Noka dhe sjelljen sipas tij rrugacërore të Ramës ndaj ish kryeministrit ...

Basha: Bandat kanë sot kontrollin e Shqipërisë sepse kanë aleancën e Ramës

Botasot - 12.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli pas seancës parlamentare në lidhje me çfarë ndodhi në Kuvend. Basha e ka konsideruar vendimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, një vendim jo të ...

Basha: Rama u tremb, do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

Lajmi.net - 12.10.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi jashtë parlamentit se opozita do të publikonte në parlament fakte për lidhjet e kryeministrit Edi Rama me krimin e organizuar, ndaj sipas tij Gramoz Ruçi ...

Basha përplaset me të rinjtë e PD, debate të ashpra në kryesi, kreu demokrat detyrohet të tërhiqet nga qëndrimet

Zhurnal - 12.10.2017

Basha përplaset me të rinjtë e PD, debate të ashpra në kryesi, kreu demokrat detyrohet të tërhiqet nga qëndrimet Tiranë, 12 tetor - Problematika në Partinë Demokratike duket se nuk do të ketë na ...

Berisha i ngjashëm me Kim Jong-un, problemi në PD është që problemin e quajnë zgjidhje

Java News - 12.10.2017

Nga Mustafa Nano “Edi Rama ta harrojë që me opozitën dhe me Partinë Demokratike do të ketë diçka tjetër përveç përballjes totale; ai e ka zgjedhur kompromisin; kompromisin e ka me krimin e ...

Objektivi i FRPD, Këlliçi: Të ketë kandidat për kryetar bashkie në 2019

Ora news - 11.10.2017

Kreu i Forumit Rinor të PD-së, Belind Këlliçi, hodhi dritë mbi takimin maratonë prej pesë orësh të kryetarit të PD-së Lulzim Basha të martën me të rinjtë e kësaj partie.

Kriza në PD, Këlliçi: Me Bashën po punojmë të rrisim besimin

Top Channel - 11.10.2017

Mungesa e përfaqësimit Parlamentar e forumit rinor dhe demotivimi i tij në fushatë për shkak të mos mbajtjes së premtimit të Bashës për të patur 35 për qind të listave të deputetëve me anëtare të ...

Nis pajtimi i Bashës me Forumin Rinor

ABC News - 11.10.2017

Orë të tëra diskutimesh me kreun e Partisë Demokratike duket se kanë vënë forumin rinor demokrat dhe liderin e opozitës në shinat e një besimi të ri. Siç deklaron Belind Këlliçi, kundërshtari i vetëm ...

Basha zbulon: I dyshuari për ngjarjen në Elbasan u arratis, e ndihmoi policia

LajmiFundit - 11.10.2017

Partia Demokratike zbuloi të dhëna të reja për arratisjen e të dyshuarit kryesor të ngjarjes në Elbasan, ku policia u sulmua me një automjet të blinduar më 18 shtator 2017.

‘Ku u gabua më 25 qershor’, Basha nis analizën, ja çfarë u diskutua në takimin me FRPD-në

Botasot - 11.10.2017

Partia Demokratike ka nisur analizën brenda vetes së saj, për rezultatin e dobët të marrë në zgjedhjet e 25 qershorit. Takimin e parë për këtë çështje, kryedemokrati Lulzim Basha e ka zhvilluar me të ...

A është i kërcënuar Basha nga bandat e Elbasanit? (VIDEO)

Albeu.com - 11.10.2017

Lulzim Basha mbajti një konferencë për shtyp në drekë duke theksuar problematikën e futjes së të gjithë biznesit në skemën e TVSH-së, ndërsa tha se pritet një rritje e ndjeshme e kostos së jetesës në ...

Basha: TVSH-ja e Ramës marrëzi, do ta pengojmë

RTSH - 11.10.2017

Shqiptarët janë të parët nga vendet e Ballkanit dhe të Europës, që duan të braktisin vendin e tyre . Kështu i lexon rezultatet e Barometrit të Ballkanit 2017, kreu i opozitës së djathtë shqiptare ...

Basha e la jashtë listave, kreu i FRPD “bën paqe”: Të vendosur e të bashkuar do nisim një…

BalkanWeb - 11.10.2017

TIRANE- Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka shpërndarë pak minuta më parë në profilin e tij në Facebook një foto të takimit që kanë pasur me kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Kryedemokrati Lulzim Basha akuzon Ramën për lidhje me krimin

ABC News - 11.10.2017

Lulzim Basha nga foltorja e selisë blu denoncoi rritjen e varfërisë në Shqipëri, për të theksuar edhe njëherë rëndësinë e votës së lirë dhe misionin e tij në opozitë.

Basha: Banda që përplasi policinë në Elbasan është arratisur jashtë vendit

Albeu.com - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për median theksoi se nga janari mbijetesa e shqiptarëve do jetë edhe më e vështirë, pasi Rama do fusë biznesin e vogël në skemën e ...

Basha: autorët e incidentit të Elbasanit janë larguar nga Shqipëria me ndihmën e policisë (video)

Alb Portali - 11.10.2017

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, akuzoi policinë se ka ndihmuar personat e përfshirë në incidentin e Elbasanit pak javë më pare, që të arratisen nga vendi. Loading...

Basha: Kryeministri nuk do t’ia dijл, shqiptarлt po largohen nga vendi

Botasot - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një deklaratë për shtyp nga selia e PD-së ka folur në lidhje me gjendjen e vendit. Basha foli për bandat dhe jo vetëm, ai bëri fajtor qeverinë dhe ...

Basha: Qytetarët ikin nga Shqipëria, Rama nuk do t’ia dijë

Ora news - 11.10.2017

Kryetari i PD, Lulzim Basha bëri fajtor qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama që shqiptarët duan të largohen nga vendi. Duke iu referuar barometrit për Ballkanin, Basha tha se motivi kryesor i ikjes ...

Basha akuza të forta qeverisë: Ja ku ndodhet banda që përplasi policinë në Elbasan

Java News - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se ka ndihmuar ata që goditën policinë në Elbasan natën e 18 shtatorit për tu larguar nga Shqipëria drejt një vendi të BE-së.

Aksion “me themel”, Basha ngre zërin dhe paralajmëron…

Java News - 11.10.2017

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim basha ka dalë në një reagim për mediat nga selia e PD ku tha se froca që ai drejton do të ndërmarrë aksion kundër futjes së biznesit të vogël në skemën e TVSH-së.

Dosjet e Sigurimit, Basha akuza të forta Ramës për emërimin e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit

SOT - 11.10.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk ka kursyer sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kabinetit të tij qeveritar gjatë ceremonisë përkujtimore për 70-vjetorin e ekzekutimit të 16 ...

Lulzim Basha reagon pas thirrjes së Sali Berishës në gjykatë, replikon me Saimir Tahirin

SOT - 11.10.2017

Çështja Shullazi ka ashpërsuar përplasjet politike mes demokratëve dhe socialisteve. Vetë kreu demokrat Lulzim Basha përmes një statusi në profilin e tij zyrtar në ‘Facebook’ ka reaguar dje, pas ...

Mungesa e të rinjve në lista, FRPD ‘dush të ftohtë’ Bashës

Java News - 11.10.2017

Të rinjtë e FRPD-së, zhvilluan dje një mbledhje me kryedemokratin Lulzim Basha, ku e kanë vënë atë ‘me shpatulla pas muri’, për mungesën e përfaqësimit të të rinjve të FRPD-së në ‘Listën Basha’.

Ruçi nuk pranoi kërkesën e PD-së, Basha: ?Kukullat e Ramës kanë zaptuar Parlamentin?

Albeu.com - 12.10.2017

Pas debateve të shumta sot në kuvend , gjërat përfunduar me kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike,të LSI-së dhe PR-së të cilët kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama nga punimet e ...

Basha: Rama u tremb se do jepnim fakte për lidhjen e tij me krimin

Albeu.com - 12.10.2017

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas zhvillimeve të sotme në Kuvend, në lidhje me përjashtimin e demokratit Flamur Noka. “Opozita është e gatshme ta faktojë para qytetarëve lidhjen e tij ...

ANALIZA/ Mustafa Nano: Berisha në PD si Kim Jong-Un në Korenë e Veriut

BalkanWeb - 12.10.2017

Gazetari Mustafa Nano ka bërë një analizë të situatës aktuale politike në vend. Në shkrimin e tij ai thotë se në selinë blu, të gjithë po bëjnë garë për t’u dukur sa më shumë si ish-kryeministri Sali ...

Këlliçi zbardh takimin “maratonë” me Bashën: Ja çfarë diskutuam

SOT - 11.10.2017

I ftuar në intervistën e mbrëmjes në “Ora News” kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi tregoi detaje nga takimi maratonë prej pesë orësh të kryetarit të PD-së Lulzim Basha me të ...

Kriza në PD/ Kreu i FRPD, Këlliçi: Negociatat tona me Bashën për ndryshimet në statut

Java News - 11.10.2017

Mungesa e përfaqësimit Parlamentar e forumit rinor dhe demotivimi i tij në fushatë për shkak të mos mbajtjes së premtimit të Bashës për të patur 35 për qind të listave të deputetëve me anëtare të ...

Kreu i FRPD reagon pasi u la jashtë listave, bën paqe me PD-në

LajmiFundit - 11.10.2017

Një reagim nga kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka surprizuar së fundmi. Përmes një profili në FB, ai publikon foton me Lul Bashën. E ndërsa duket se e ka harruar tashmë që Basha e la jashtë listës së ...