TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Dialogu” me Serbinë, në Kushtetuese. LDK-VV: Thaçi s’ka autoritet për të drejtuar

Top Channel - 15.03.2019

Projektligji për dialogun me Serbinë është votuar ditë më parë në Kuvendin e Kosovës. Partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese ...

Ligji për dialogun në udhëkryqin para Gjykatës Kushtetuese

Kosova Live - 15.03.2019

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizje Vetëvendosje, kanë njoftuar se sot do t’i dorëzonin Gjykatës Kushtetuese të Kosovës Ligjin për dialogun me Serbinë, i cili javën ...

Dialogu me Serbinë, Opozita: Është shkelur Kushtetuta

ABC News - 15.03.2019

Opozita kosovare ka akuzuar mazhorancën se ka shkelur Kushtetutën në hartimin e ligjit për dialogun me Serbinë. LDK dhe Vetëvendosje e kanë çuar ligjin në Gjykatën Kushtetuese për interpretim, ndërsa ...

LDK e VV e dërgojnë në Kushtetuese ligjin për dialogun

Alsat - 15.03.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së ...

Ligji për dialogun nën 'filtrat' e Gjykatës Kushtetuese

Evropaelire - 15.03.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë konfirmuar se e kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës kërkesën për vlerësim të kushtetutshmërisë së Ligjit për detyrat, ...

Haxhiu: Protesta dhe masë të përkohshme për Projektligjin për dialogun

Zeri - 15.03.2019

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu në një intervistë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur për dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të Ligjit për Dialogun, ...

LDK e VV e dërgojnë në Kushtetuese Ligjin për dialogun

Botasot - 15.03.2019

(E plotesuar) - Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës.

Nga opozita paralajmërohet protestë nëse nuk u miratohen kërkesat për dialog

Medial - 15.03.2019

Përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për dialogun, me arsyetimin se me të është shkelur Kushtetuta.

LDK dhe LVV 'ankohen' në Kushtetuese për ligjin e dialogut

Zeri - 15.03.2019

Dy partitë më të mëdha në opozitë, LDK-ja dhe Vetëvendosja sot dërguan në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dialogun, i miratuar ditë më parë nga partitë në pushtet dhe partia tjetër opozitare, PSD për ...

LDK dhe LVV paralajmërojnë protesta për dialogun

Zeri - 15.03.2019

Driton Selmanaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës paralajmëroi sot se nëse nuk marrin përgjigjen e dëshiruar nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës në raport me ligjin për dialogun me Serbinë, atëherë ...

Dërgohet në Kushtetuese Ligji për Dialog

Lajmi.net - 15.03.2019

Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar tetë më parë në Kuvendin e Kosovës. Lidhur me pikat në të cilat kundërshtohet ky ligj, ...

Selmanaj: S’ka marrëveshje pa LDK-në e pa LVV-në

Zeri - 15.03.2019

Pavarësisht paralajmërimeve se viti 2019 do të jetë vit i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Për një marrëveshje të tillë thuhet se aktualisht nuk ka ...

VV-ja e LDK-ja e dërgojnë në Kushtetuese Ligjin për Dialog

Koha.net - 15.03.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës.

LDK-ja dhe VV-ja sot do ta dorëzojnë në Kushtetuese Ligjin për Dialogun

Zeri - 15.03.2019

Dy partitë më të mëdha në opozitë, LDK-ja dhe Vetëvendosja sot do ta çojnë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dialogun, i miratuar ditë më parë nga partitë në pushtet dhe partia tjetër opozitare, PSD.

Ligji për dialogun nesër dërgohet në kushtetuese

Botasot - 14.03.2019

​Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës.

Kosovë, opozita do të çojë në kushtetuese ligjin për dialogun me Serbinë

RTSH - 14.03.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK në opozitë do të dërgojnë të premten në Gjykatën Kushtetuese ligjin për dialogun me Serbinë që u miratua një javë më parë nga kuvendi i Kosovës.

Kosovë, ligji për dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

Alsat - 14.03.2019

Partitë opozitare në Kosovë, Vetëvendosja dhe LDK-ja, nesër, e premte, do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e ...

Ligji për dialogun nën 'filtrat' e Gjykatës Kushtetuese

Botasot - 15.03.2019

Në një konferencë të përbashkët për medie, deputetët këtyre dy partive opozitare u kanë shpjeguar arsyet e kontestimit dhe dërgimit të këtij ligji, që njihet si Ligji për dialogun, në Gjykatën ...

Ligji për Dialogun, LDK dhe Vetëvendosje kundërshtojnë kushtetutshmërinë e ligjit

RTSH - 15.03.2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për detyrat, përgjegjësitë dhe kompetencat e Delegacionit shtetëror të Republikës së Kosovës.

Kosovë, Ligji për Dialog dërgohet në Gjykatën Kushtetuese

Java News - 15.03.2019

Partitë opozitare, Vetëvendosja dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dialogun, i miratuar tetë ditë më parë në Kuvendin e Kosovës.

Krasniqi: LDK dhe Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë vizion

Lajmi.net - 13.03.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë ...

Ligji për Dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

Koha.net - 14.03.2019

​Partitë opozitare, Vetëvendosje dhe LDK, nesër, e premte, do e dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, Ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës.

Dërgohet në Kushtetuese Ligji për Dialog

Zeri - 15.03.2019

Partitë opozitare, Vetëvendosja dhe LDK-ja, e kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për dialogun, i miratuar tetë ditë më parë në Kuvendin e Kosovës.

Krasniqi: VV dhe LDK vetëm vajtojnë, ne veprojmë

Albeu.com - 13.03.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi , ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë ...

Kosovë, ligji për dialogun nesër dërgohet në Kushtetuese

Tetova Sot - 14.03.2019

Partitë opozitare në Kosovë, Vetëvendosja dhe LDK-ja, nesër, e premte, do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese, ligjin për dialogun, i miratuar një javë më parë në Kuvendin e Kosovës.

Frashër Krasniqi: LDK-ja e Vetëvendosje veç vajtojnë

Botasot - 14.03.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë subjekte vajtuese që nuk kanë asnjë ...