TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Selena Gomez: Mediat sociale janë të tmerrshme për të rinjtë

Telegrafi - 15.05.2019

Selena Gomez po shpreh shqetësimin e saj rreth efektit “të tmerrshëm” që kanë pasur mediat sociale në gjeneratën e saj dhe ajo u bën thirrje që të largohen nga këto platforma.

Selena në fotot e reja shfaqet shumë 'hot'

Botasot - 15.05.2019

Selena Gomez paraqiti koleksionin e dytë me Puma të mërkurën. Këngëtarja 26 vjeqare e hitit Wolves dukej mahnitëse në fotot e reja, duke u shfaqur në kërkim të elegantes, të realizuara në aeroport.

Një film shqiptar arrin të bëhet pjesë zyrtare e Festivalit të Kanës (Foto)

Top Channel - 15.05.2019

Në Francë, hapet festivali i 72-të i filmit në Kanë, që do të vazhdojë deri më 25 maj. Filmat do të vlerësohen për Palmën e Artë nga një juri me 9 anëtarë, e drejtuar nga regjisori i serisë së ...

Festivali i Kanës 2019: Yjet që shkëlqyen në tapetin e kuq (Foto)

Top Channel - 15.05.2019

Yjet e famshëm sollën shkëlqim dhe magji në Festivalin e Kanës, këtë vit. Këto janë veshjet më të bukura të mbrëmjes, që nuk duhen humbur. Shteti shqiptar ishte pjesë e festivalit të Filmit në Kanë ...

Fustanet më të bukura të yjeve në Festivalin e Kanës

Telegrafi - 15.05.2019

Mbrëmë (e martë) ka nisuar edicioni i 72-të i Festivalit të Kanës, i cili është hapur me premierën e filmit “The Dead Don’t Die”, regjinë e të cilit e ka bërë regjisori amerikan, Jim Jarmusch.

Veshjet më të bukura të Festivalit të Filmit në Kanë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.05.2019

Festivali i filmit në Kanë, është një ritual i përvitshëm. Në të marrin pjesë aktorë e personazhe të famshëm. Ky festival do të publikojë për 10 ditë pra deri më datën 25 maj, disa nga produksionet e ...

Festivali i Filmit në Kanë u hap zyrtarisht, shikoni si u veshën vipat në tapetin e kuq

Portalb - 15.05.2019

Festival i 72-të i Filmit në Kanë është hapur zyrtarisht! Nga data 14 maj deri më 25 maj, personazhet e famshëm do të promovojnë filmat e tyre, por edhe do të parakalojnë në tapetin e kuq, transmeton ...

Selena Gomez: Mediat sociale janë të tmerrshme për të rinjtë

Gazeta Tema - 15.05.2019

Aktorja dhe këngëtarja Selena Gomez është shprehur se mediat sociale janë “të tmerrshme” për gjeneratën e saj. Ndërsa u bëri thirrje njerëzve të vendosin afate kohore për qëndrimin online.

Selena Gomez rrëmben vëmendjen e të pranishmëve me paraqitjen e parë në festivalin e Kanës

Telegrafi - 15.05.2019

Mbrëmjen e kaluar, një numër i madh i figurave publike kanë parakaluar në qilimin e kuq të Kanës. Edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit u hap gjatë natës së kaluar dhe këto bukuroshet ...

Ngrihet sipari i Festivalit të Kanës, ja yjet që shkëlqyen

Mapo - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme nisi edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Kanë, i cili do të vijojë deri më datë 25 maj. Të apasionuarit pas filmit shijuan dje parakalimin e yjeve të ...

WOW! Modelja shqiptare takohet me Selena Gomezin në Kanë dhe e puth para të gjithëve!

Gazeta Express - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë, ku në tapetin e kuq kanë parakaluar emrat më të rëndësishëm të botës së showbizit.

Selena Gomez së bashku me yjet e tjerë shkëlqejnë në tapetin e kuq të Kanës

Botasot - 15.05.2019

Festivali i Kanës nisi mbrëmjen e së martës në Rivierën Franceze. Ndërsa fokusi i festivalit janë filmat, gjithmonë janë veshjet e yjeve në tapetin e kuq që komentohen.

Heidi Lushtaku takohet me Selena Gomezin

Telegrafi - 15.05.2019

Heidi Lushtaku po e vazhdon karrierën prej modeleje në shtetin zviceran, ku po merr pjesë në aktivitete të ndryshme. Bukuroshja jonë njihet edhe si femër që i përcjell dhe është pjesëmarrëse e shumë ...

Ka nisur Festivali i Kanës, ndërsa Eva Longoria merr gjithë vëmendjen

Telegrafi - 15.05.2019

Ka filluar Festivali i Kanës dhe yjet e mëdha kanë ecur nëpër tepihun e kuq. Bukuroshet e famshme janë paraqitur me fustane mbresëlënëse, por vëmendjen e ka marrë Eva Longoria.

Heidi Lushtaku, puth Selenën, shkëlqen në Cannes

Gazeta Express - 14.05.2019

Modelja kosovare Heidi Lushtaku ka shkëlqyer sonte në tapetin e kuq të Festivalit të Filmit në Cannes Para disa dite Heidi Lushtaku ishte në ethe pasi që burri i saj, Robin Krasniqi e humbi titullin ...

Heidi Lushtaku shkëmben puthje me Selena Gomez në Festivalin e Kanës

Botasot - 14.05.2019

Në Francë po mbahet edicioni i 72-të i Festivalit të Kanës. Në këtë event prestigjioz të filmit është duke marrë pjesë edhe modelja, Heidi Lushtaku. Ajo madje është takuar me këngëtaren me famë ...

Fillon festivali i Cannes, kështu duken disa nga yjet në tapetin e kuq

Gazeta Express - 14.05.2019

Ka filluar me plot glamur Festivali i filmit në Cannes, ku ka spikatur në paraqitjen e parë Selena Gomez me një fustan që thekson gjoksin e saj, kurse pas saj kanë qenë edhe Tilda Swinton dhe të ...

Hapet Pavijoni i Kosovës në edicionin e 72-të të Kanës

Koha.net - 14.05.2019

Për të tetin vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezent në Festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’, bëhet e ditur përmes një ...

Tapeti i kuq i Festivalit të Kanës, gati për yjet kinematografike

Mapo - 14.05.2019

Mbrëmjen e sotme do të mbahet edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Kanë, i cili do të vijojë deri më datë 25 maj . Të apasionuarit pas filmit do të mund të shijojnë parakalimin e ...

Selena Gomez: Mediat sociale janë të tmerrshme për të rinjtë

Portalb - 16.05.2019

Selena Gomez po shpreh shqetësimin e saj rreth efektit “të tmerrshëm” që kanë pasur mediat sociale në gjeneratën e saj dhe ajo u bën thirrje që të largohen nga këto platforma.

Një film shqiptar arrin të bëhet pjesë zyrtare e Festivalit të Kanës

Telegrafi - 15.05.2019

Në Francë, është hapur festivali i 72-të i filmit në Kanë, që do të vazhdojë deri më 25 maj. Filmat do të vlerësohen për Palmën e Artë nga një juri me 9 anëtarë, e drejtuar nga regjisori i serisë së ...

Selena Gomez rrëmben vëmendjen e të pranishmëve me paraqitjen e parë në festivalin e Kanës

Zeri - 15.05.2019

Mbrëmjen e kaluar, një numër i madh i figurave publike kanë parakaluar në qilimin e kuq të Kanës. Edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit u hap gjatë natës së kaluar dhe këto bukuroshet ...

FOTO/ Modelja shqiptare takon Selena Gomez

Durres Lajm - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Kanë, ku në tapetin e kuq kanë parakaluar emrat më të rëndësishëm të mbarë botës. Në mesin e tyre nuk mungoi supermodelja shqiptare ...

Kosova edhe sivjet në Festivalin e Kanës

Gazeta Express - 14.05.2019

Për të tetin vit me radhë, Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezent në festivalin e Kanës, me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’.

“The Van”, filmi i parë shqiptar në Kanë

Koha.net - 16.05.2019

Tiranë, 16 maj – Mbrëmjen e djeshme është hapur në Francë festivali i 72-të i filmit në Kanë, që do të vazhdojë deri më 25 maj. Filmat do të vlerësohen për Palmën e Artë nga një juri me 9 anëtarë, e ...

Hapet Pavijoni i Kosovës në Edicionin e 72 të Festivalit të Kanës

Kosova Live - 14.05.2019

Për të tetin vit me radhë Qendra Kinematografike e Kosovës vazhdon të jetë prezentnë festivalin e Kanës me pavijon në tregun më të madh të filmit në botë ‘Marche Du Film’.