TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Daul: Të gjitha partitë anëtare të PPE-së të respektojnë demokracinë e brendshme dhe lirinë e mendimit

Telegrafi - 08.11.2018

Kryetari i Partisë Popullore Evropiane, Joseph Daul sot pas mbarimit të Kongresit të PPE-së u takua me ish-zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, Petar Bogojeskin dhe ish-ministrin ...

Mickoski: Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët

Telegrafi - 08.11.2018

Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët, domethënë të shikohen argumentet e të dyja palëve, në mënyrë që unë të shpjegoj qëndrimet e OBRM-PDUKM-së gjatë periudhës së kaluar, ndërsa në të ...

Pack, Hahn dhe Mass dënojnë kërcënimet ndaj 8 deputetëve të VMRO-së

Tetova Sot - 08.11.2018

Partia Popullore Evropiane dënon aktin dhe fjalorin e VMRO-DPMNE-së të cilët i quajnë kriminelë deputetët që u bashkuan në grupin e deputetëve që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese.

Sasho Mijallkov i shkruan përsëri Mickoskit

Alsat - 08.11.2018

“Hristian, asnjë udhëheqësi e mëparshme e VMRO-së nuk ka përjetuar këso turpi në skenën ndërkombëtare nga partitë simotra që janë pjesë e Partisë Popullore Evropiane”, me këto fjalë ish shefi i ...

Mijallkov: Hristijan, po luan dyfish, gënjen, je dyfytyrësh dhe s’ke kapacitet

Portalb - 08.11.2018

Dy herë brenda dy javëve, që kur është përjashtuar nga radhët e partisë, ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov, i ka ...

Kostadinov: Mickoski mbetet në mbrojtje të kriminalitetit të Gruevskit

Telegrafi - 08.11.2018

Nëpërmjet konferencës për shtyp të zëdhënësit të LSDM-së, Kostadin Kostadinov u tha se “fokusi i vetëm i anti-perëndimorit Hristijan Mickoski mbetet mbrojtja e kriminalitetit të Gruevskit”.

MIJALLKOV, MICKOSKIT: VMRO-ja është përmbi teje

Medial - 08.11.2018

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur ...

Mijallkov me letër të re deri te Mickoski

Alsat - 08.11.2018

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur ...

Mijallkov sërish letër për Mickoskin: Ti je patriot i rrejshëm, nuk ke kapacitet për ta udhëhequr partinë

Telegrafi - 08.11.2018

Ish-anëtari i OBRM-PDUKM-së dhe shef i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ka dërguar sërish letër të hapur për kryetarin e partisë Hristijan Mickoski, të cilit i thotë se asnjë udhëheqësi e ...

Mickoski u takua me Orbanin në samitin e PPE-së

Alsat - 08.11.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman ...

Han: Të ndalojnë kërcënimet ndaj reformatorëve të VMRO-DPMNE-së

Portalb - 08.11.2018

“Takim i shkëlqyer”, kështu shkroi në Tuiter, eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, pas takimit të shkurtër me delegacionin e krahut reformues të VMRO-DPMNE-së, në përbërje të ...

Han: E mirëpres guximin e deputetëve, kërcënimet ndaj tyre duhet të ndalen

Alsat - 08.11.2018

Eurokomesari për zgjerim Johanes Hahn, mbrëmë gjatë evenimentit të PPE-së është fotografuar me deputeten Emilija Aleksandrova, ish ministrin Nikolla Todorov dhe me Petar Bogojevskin.

Doris Pak  ‘shuplakë’ Mickovskit

Ina - 08.11.2018

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, Doris Pak në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë ...

Todorovi takohet me Hahn: Biseduam për presionet ndaj atyre që nuk mendojnë si kryesia e OBRM-PDUKM-së

Telegrafi - 08.11.2018

Ish-funksionari i lartë partiak i OBRM-PDUKM-së dhe ministër i Shëndetësisë, Nikolla Todorov, që kohë më parë partia e shkarkoi nga funksioni partiak, realizoi takim me euro-komisarin Johahnes Hahn ...

OBRM-PDUKM: Zaevi do të jep përgjegjësi për krimet e tij

Telegrafi - 08.11.2018

Nëpërmjet një kumtese nga partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thuhet se “Qeveria kriminale në krye me të amnistuarin Zoran Zaev nuk kanë mandat ta ndryshojnë Kushtetutën e Maqedonisë.

Doris Pak qorton VMRO-në

Alsat - 08.11.2018

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët ...

Doris Pack: Sjellja e OBRM-PDUKM-së ndaj tetë deputetëve është e papranueshme

Telegrafi - 08.11.2018

Kryetarja e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (PPE), në llogarinë e saj në Twitter ka shkruar se PPE nuk mund të tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së OBRM-PDUKM-së për tetë ...

Mickoski me shumë shuplaka kthehet nga Helsinki

Medial - 08.11.2018

A do të sjell Kongresi i PPE-së në Helsinki ndryshime në sjelljen e partisë më të madhe opozitare në Maqedoni? Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në margjinat e Kongresit të PPE-së ka ...

Han takon të përjashtuarit e VMRO-së (FOTO)

Medial - 08.11.2018

Komisari për zgjerim Johanes Han në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane (PPE) ëështë takuar me ish ministrin e Shëndetësisë Nikolla Todorov, reformatorin Petar Bogojevski dhe deputeten Emilija ...

Doris Pak: Është e papranueshme sjellja e VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve

Tetova Sot - 08.11.2018

Doris Pak, kryetare e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (EPP), në tuiterin profilin e saj ka shkruar se EPP nuk guxon ta tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së ndaj tetë ...

Daul: Të gjitha partitë anëtare të PPE-së të respektojnë demokracinë e brendshme dhe lirinë e mendimit

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Partisë Popullore Evropiane, Joseph Daul sot pas mbarimit të Kongresit të PPE-së u takua me ish-zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, Petar Bogojeskin dhe ish-ministrin ...

Mickoski: Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët

Flaka - 08.11.2018

Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët, domethënë të shikohen argumentet e të dyja palëve, në mënyrë që unë të shpjegoj qëndrimet e VMRO-DPMNE-së gjatë periudhës së kaluar, ndërsa në të ...

Pack, Hahn dhe Mass dënojnë kërcënimet ndaj 8 deputetëve të VMRO-së

Flaka - 08.11.2018

Partia Popullore Evropiane dënon aktin dhe fjalorin e VMRO-DPMNE-së të cilët i quajnë kriminelë deputetët që u bashkuan në grupin e deputetëve që votuan “pro” ndryshimeve kushtetuese.

Mijallkov i shkruan letër Micksokit. Ja çka i thotë!

Tetova Sot - 08.11.2018

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur ...

Mijallkov me letër të re deri te Mickoski

Ina - 08.11.2018

Për të dytën herë me radhë brenda dy javëve, gjegjësisht pas ishte përjashtuar nga partia, ish shefi i policisë sekrete dhe funksionar i lartë i VMRO-DPMNE-së, Sasho Mijallkov i shkroi letër të hapur ...

Mijallkov sërish letër për Mickoskin: Ti je patriot i rrejshëm, nuk ke kapacitet për ta udhëhequr partinë

Botasot - 08.11.2018

Ish-anëtari i OBRM-PDUKM-së dhe shef i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ka dërguar sërish letër të hapur për kryetarin e partisë Hristijan Mickoski, të cilit i thotë se asnjë udhëheqësi e ...

Mickoski u takua me Orbanin në samitin e PPE-së

Tetova Sot - 08.11.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në Helsinki ka mbajtur një sërë takimesh me përfaqësuesit dhe liderët e partive anëtare në PPE. Mickoski pati takim me zëvendës kancelarin gjerman ...

Han: E mirëpres guximin e deputetëve, kërcënimet ndaj tyre duhet të ndalen

Flaka - 08.11.2018

Eurokomesari për zgjerim Johanes Hahn, mbrëmë gjatë evenimentit të PPE-së është fotografuar me deputeten Emilija Aleksandrova, ish ministrin Nikolla Todorov dhe me Petar Bogojevskin.

Thellohet “lufta”, brenda VMRO-DPMNE-së

Flaka - 08.11.2018

Ish-funksionari i lartë partiak i VMRO-DPMNE-së dhe ministër i Shëndetësisë, Nikolla Todorov, që kohë më parë partia e shkarkoi nga funksioni partiak, realizoi takim me euro-komisarin Johahnes Hahn ...

OBRM-PDUKM: Zaevi do të jep përgjegjësi për krimet e tij

Botasot - 08.11.2018

Nëpërmjet një kumtese nga partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM thuhet se “Qeveria kriminale në krye me të amnistuarin Zoran Zaev nuk kanë mandat ta ndryshojnë Kushtetutën e Maqedonisë.

Doris Pak qorton VMRO-në

Flaka - 08.11.2018

Kryetarja e asociacionit të grave në partinë popullore europiane, në profilin e saj në Twitter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve të cilët ...

Doris Pack: Sjellja e OBRM-PDUKM-së ndaj tetë deputetëve është e papranueshme

Botasot - 08.11.2018

Kryetarja e Asociacionit të Grave në Partinë Popullore Evropiane (PPE), në llogarinë e saj në Twitter ka shkruar se PPE nuk mund të tolerojë sjelljen e udhëheqësisë së OBRM-PDUKM-së për tetë ...

Han: Isha shumë i qartë me Mickoskin, Marrëveshja e Prespës duhet të finalizohet

Portalb - 07.11.2018

Bisedë e dobishme me liderin e BMRO DPMNE-së Mickoski. Isha i qartë kristal kur thash se ratifikimi i Marrëveshjes nga Prespa duhet të finalizohet shpejt dhe pa pengesa të tjera.

Bogojeski: Në Kongresin e PPE-së jam i ftuar special i Joseph Daul

Telegrafi - 07.11.2018

Ish-sekretari i përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, tani aktivist, Petar Bogojevski sot po qëndron në Helsinki të Finlandës ku po mbahet kongresi i Partisë Popullore Evropiane.

Mickoski merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane

Telegrafi - 07.11.2018

Sot në mëngjes filloi pjesa e punës së Kongresit të Partisë Popullore Evropiane, ku 758 delegatë duhet të zgjedhin kandidatin e PPE-së për kryetar të Komisioni Evropian.

LSDM: OBRM-PDUKM-ja nuk mund të pajtohet me funksionimin profesional të institucioneve

Telegrafi - 07.11.2018

Nëpërmjet një kumtese reagon partia maqedonase në pushtet, LSDM ndaj konferencës për shtyp të zëdhënësit të OBMR-PDUKM-së, Naum Stoillkovskit duke thënë se “kryesia anti-perëndimore e OBRM-PDUKM-së ...

Stoillkovski: Punësimi i nënave të anëtarëve, vlerë e re evropiane (Video)

Telegrafi - 07.11.2018

Në konferencë për shtyp, zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së Naum Stoilkovski deklaroi se “OBRM-PDUKM-ja i uron punësimin në Regjistrin qendror në Strumicë, Fanija Kostadinovës, të ëmës së Kostadin ...

Mickoski në Kongresin e PPE-së

Medial - 07.11.2018

Ka filluar punët Kongresi i Partisë Popullore Evropiane (PPE), ku 758 delegatë duhet mes tjerash të zgjedhin kandidatin e PPE-së për kryetar të KE-së.

OBRM-PDUKM: Qeveria po zhvlerëson institucionet, qytetarët ndjehen të pasigurt

Telegrafi - 07.11.2018

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se qeveria e LSDM-së ka zhvlerësuar institucionet dhe qytetarët nuk kanë besim në to.

Mickoski: Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët

Botasot - 08.11.2018

Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët, domethënë të shikohen argumentet e të dyja palëve, në mënyrë që unë të shpjegoj qëndrimet e OBRM-PDUKM-së gjatë periudhës së kaluar, ndërsa në të ...

Hahn: E mirëpres guximin e deputetëve, kërcënimet ndaj tyre duhet të ndalen

Tetova Sot - 08.11.2018

Eurokomesari për zgjerim Johanes Hahn, mbrëmë gjatë evenimentit të PPE-së është fotografuar me deputeten Emilija Aleksandrova, ish ministrin Nikolla Todorov dhe me Petar Bogojevskin.

Todorovi takohet me Hahn: Biseduam për presionet ndaj atyre që nuk mendojnë si kryesia e OBRM-PDUKM-së

Botasot - 08.11.2018

Ish-funksionari i lartë partiak i OBRM-PDUKM-së dhe ministër i Shëndetësisë, Nikolla Todorov, që kohë më parë partia e shkarkoi nga funksioni partiak, realizoi takim me euro-komisarin Johahnes Hahn ...

Doris Pak, VMRO-së: Tetë deputetët nuk duhet të trajtohen si kriminel (FOTO)

Medial - 08.11.2018

Kryetarja e Asociacionit të grave në Partinë popullore evropiane Doris Pak, në profilin e saj në Tuiter ka thënë se PPE nuk duhet të lejojë sjelljen e drejtuesve të VMRO-DPMNE-së ndaj tetë deputetëve ...

Bogojeski: Në Kongresin e PPE-së jam i ftuar special i Joseph Daul

Botasot - 07.11.2018

Ish-sekretari i përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, tani aktivist, Petar Bogojevski sot po qëndron në Helsinki të Finlandës ku po mbahet kongresi i Partisë Popullore Evropiane.

Mickoski merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Evropiane

Botasot - 07.11.2018

Sot në mëngjes filloi pjesa e punës së Kongresit të Partisë Popullore Evropiane, ku 758 delegatë duhet të zgjedhin kandidatin e PPE-së për kryetar të Komisioni Evropian.

Stoillkovski: Punësimi i nënave të anëtarëve, vlerë e re evropiane

Botasot - 07.11.2018

Në konferencë për shtyp, zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së Naum Stoilkovski deklaroi se “OBRM-PDUKM-ja i uron punësimin në Regjistrin qendror në Strumicë, Fanija Kostadinovës, të ëmës së Kostadin ...

OBRM-PDUKM: Qeveria po zhvlerëson institucionet, qytetarët ndjehen të pasigurt

Botasot - 07.11.2018

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se qeveria e LSDM-së ka zhvlerësuar institucionet dhe qytetarët nuk kanë besim në to.

Mickoski nga Helsinki: Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët

Portalb - 08.11.2018

Gjithmonë është mirë që të dëgjohen të dyja palët, domethënë të shikohen argumentet e të dyja palëve, në mënyrë që unë të shpjegoj qëndrimet e VMRO-DPMNE-së gjatë periudhës së kaluar, ndërsa në të ...

Todorov takohet me Hahn: Biseduam për presionet ndaj atyre që nuk mendojnë si kryesia e VMRO-DPMNE-së

Tetova Sot - 08.11.2018

Ish-funksionari i lartë partiak i VMRO-DPMNE-së dhe ministër i Shëndetësisë, Nikolla Todorov, që kohë më parë partia e shkarkoi nga funksioni partiak, realizoi takim me euro-komisarin Johahnes Hahn ...

Bogojeski: Në Kongresin e PPE-së jam i ftuar special i Joseph Daul

Flaka - 07.11.2018

Ish-sekretari i përgjithshëm të OBRM-PDUKM-së, tani aktivist, Petar Bogojevski sot po qëndron në Helsinki të Finlandës ku po mbahet kongresi i Partisë Popullore Evropiane.