TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Telegrafi - 08.11.2019

Recetë e pazakonshme për krofne të mrekullueshme të buta si shkumë, – dhe do të jeni shumë të kënaqur me shijen! Përbërësit e nevojshëm: – 15 gr tharm, – 1 lugë e vogël sheqer, – 2 vezë, – 1 katrorë ...

Krofne me banane të përgatitura në tigan: Të buta, pa asnjë pikë vaji!

Flaka - 08.11.2019

Përbërësit e nevojshëm: 15 gr tharm, – 1 lugë e vogël sheqer, – 2 vezë, – 1 katrorë gjalpë, – 100 g ajkë, – 350-400 g mielli, – pak kripë, – 1 puding banane apo vaniljeje, – sheqer për puding, – 1 ...