TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministri i Jashtëm grek: Negociatat me Tiranën zyrtare janë zhbllokuar

ABC News - 14.03.2019

Në një intervistë për mediat vendase, ministri i Jashtëm grek Katrougalos u shpreh se negociatat me Tiranën janë zhbllokuar pasi nga pala shqiptare janë marrë më në fund përgjigjet që priteshin.

Ndërprerja e dialogut Shqipëri-Greqi, reagon ministri i Jashtëm Grek

Botasot - 14.03.2019

Ministri i Jashtëm grek Georgios Katrougkalos në një intervistë radiofonike është pyetur mes të tjerash se çfarë po ndodh me marrëdhëniet shqiptaro-greke, me dialogun e ndërprerë Athinë–Tiranë dhe ...

Ministri i Jashtëm grek nga Brukseli: Kemi nisur bisedimet me Shqipërinë dhe Italinë, po luftojmë për zgjerimin e ...

Gazeta Tema - 14.03.2019

Ministri i Jashtëm i Greqisë Dimitris Katrugalos, ka folur nga Brukseli pas mbledhjes së OKB-së për Sirinë. Midis shumë pyetjeve mistri grek u pyet edhe për Shqipërinë.

Ndërprerja e dialogut Shqipëri-Greqi, reagon ministri i Jashtëm Grek

Lajmi.net - 14.03.2019

Ministri i Jashtëm grek Georgios Katrougkalos në një intervistë radiofonike është pyetur mes të tjerash se çfarë po ndodh me marrëdhëniet shqiptaro-greke, me dialogun e ndërprerë Athinë–Tiranë dhe ...

Zhbllokohen bisedimet Greqi-Shqipëri, Athina: Synimi kryesor i yni është të zgjerojmë kufirin detar

SOT - 15.03.2019

Athina ka dhënë dje sinjale se negociatat mes dy vendeve janë zhbllokuar. Prej muajsh ngrinë diskutimet për detin dhe çështje të tjera, por tani palët janë vënë sërish në lëvizje.