TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesta dhe mbi 400 të arrestuar në mbështetje të gazetarit

ABC News - 12.06.2019

Në Rusi kanë vijuar të mërkurën protestat në mbështetje të gazetarit që u arrestua për trafik droge. Policia në Moskë ka arrestuar rreth 400 manifestues, të cilët kërkonin ndëshkimin e agjentëve që ...

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

Gazeta Express - 12.06.2019

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit ...

Arrestimi i gazetarit Ivan Golunov, një pikë kthese në shoqërinë ruse

Portalb - 12.06.2019

Точка кипения: kjo shprehje ruse që do të thotë pikë vlimi – pika kur ka arritur kulmi – është ndoshta mënyra më e mirë për të përshkruar se si një numër në rritje i rusëve ndjehen për arrestimin e ...

Policia ruse arreston rreth 100 vetë dhe kreun e opozitës, Navalni

VOA - 12.06.2019

Policia ruse ka arrestuar kreun e opozitës Aleksei Navalny dhe rreth 100 njerëz të tjerë gjatë një proteste në Moskë, ku u bënë thirrje për ndëshkime ndaj policisë, e cila thuhet se sajoi akuza të ...

Qindra të arrestuar në protestën për gazetarin rus

Gazeta Express - 12.06.2019

Qindra njerëz janë arrestuar në Moskë nga forcat e sigurisë. Protestuesit po kërkojnë që të dënohen policët që e arrestuan gazetarin hulumtues, Ivan Golunov.

Protesta në Rusi, ndalohet lideri i opozitës

Botasot - 12.06.2019

Policia ruse ndaloi të paktën 94 persona, përfshirë liderin e opozitës Alexei Navalny, në protestën e mbajtur në Moskë në mbështetje të një gazetari, ndaj të cilit ishin ngritur akuza false.

RUSI – Vijon saga e arrestimit të opozitarit Navalny

Medial - 12.06.2019

MOSKË, 12 qershor /MEDIAL-AFP-ANSA/ – Opozitari kryesor i Kremlinit, Aleksei Navalny u arrestua sot nga policia gjatë një marshimi në Moskë në mbështetje të gazetarit Ivan Golunov, i akuzuar për ...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

Alsat - 12.06.2019

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast.

Video/ Lirohet gazetari investigativ në Rusi

Top Channel - 12.06.2019

Gazetari rus i cili u arrestua para pak ditëve nën akuzat për shitje droge është liruar sot. Ivan Golunov doli sot nga stacioni i policisë i përlotur kur pa që kishte një publik të gjerë që e priste ...

Rusia liron gazetarin dhe njofton se do të hetohen rrethanat e arrestimit të tij

VOA - 11.06.2019

Ministri i Brendshëm i Rusisë, Vladimir Kolokoltsev, njoftoi se gazetari investigativ Ivan Golunov është tashmë në gjendje të lirë dhe jo më në arrest shtëpie.

Rusi, regjimi dorëzohet para irritimit publik

ABC News - 11.06.2019

Shteti rus është dorëzuar përpara indinjimit publik që shkaktoi arrestimi i një gazetari, që denonconte korrupsionin, duke vendosur lirimin e tij. Reporteri Ivan Golunov ishte arrestuar nën akuzën e ...

Rusi, gazetaria profesion i rrezikshëm

VOA - 11.06.2019

Organizata për lirinë e medias Gazterët Pa Kufinj, e radhit Rusinë në vendin e 149-të në Indeksin e saj të vitit 2019 për Lirinë e Shtypit në Botë, mes Venezuelës dhe Bangladeshit dhe rreth 100 vende ...

Pas reagimeve të shumta, Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

Gazeta Express - 11.06.2019

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak.

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

Zeri - 12.06.2019

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit ...

Tri gazetat e përditshme ruse kishin të njëjtin titull në faqen e parë (Foto)

Telegrafi - 11.06.2019

Tri nga gazetat kryesore të Rusisë kanë dalë në mbështetje të një gazetari të akuzuar për vepra të drogës, në një rast që ka shkaktuar një protestë të madhe publike.

Qindra të arrestuar në protestën për gazetarin rus

Zeri - 12.06.2019

Qindra njerëz janë arrestuar në Moskë nga forcat e sigurisë. Protestuesit po kërkojnë që të dënohen policët që e arrestuan gazetarin hulumtues, Ivan Golunov.

Rusi, u arrestua për trafik droge, testi i gazetarit del negativ

BalkanWeb - 11.06.2019

Asnjë gjurmë droge nuk është gjetur në kampionet e marra nga Ivan Golunov, një gazetar investigativ, i cili u akuzua për trafikim droge të dielën në një çështje kontraversale.

Pranga liderit të opozitës ruse, organizoi protesta për gazetarin e burgosur

Java News - 12.06.2019

Policia ruse ndaloi të paktën 94 persona, përfshirë liderin e opozitës Alexei Navalny, në protestën e mbajtur në Moskë në mbështetje të një gazetari, ndaj të cilit ishin ngritur akuza false.

Vijon saga e arrestimit të opozitarit rus Navalny

Koha.net - 12.06.2019

Opozitari kryesor i Kremlinit, Aleksei Navalny u arrestua sot nga policia gjatë një marshimi në Moskë në mbështetje të gazetarit Ivan Golunov, i akuzuar për trafik droge përpara se të shpallej i ...

Rusia liron gazetarin e pavarur Ivan Golunov

Zhurnal - 12.06.2019

Rusia ka hedhur poshtë të gjitha akuzat kundër një gazetari hulumtues i akuzuar për shitjen e substancave narkotike, pas një proteste masive të publikut për këtë rast.

Rusi, regjimi dorëzohet para irritimit publik

Medial - 11.06.2019

Shteti rus është dorëzuar përpara indinjimit publik që shkaktoi arrestimi i një gazetari, që denonconte korrupsionin, duke vendosur lirimin e tij. Reporteri Ivan Golunov ishte arrestuar nën akuzën e ...

Pas reagimeve të shumta, Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

Zeri - 11.06.2019

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak.

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

Lajmi.net - 12.06.2019

Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit gjatë marshimit të paautorizuar në mbështetje të Ivan Golunov. Ndër të burgosurit ishin gazetarë dhe udhëheqësi i opozitës ruse Alexei Navalny.

Tri gazetat e përditshme ruse kishin të njëjtin titull në faqen e parë

Zeri - 11.06.2019

Tri nga gazetat kryesore të Rusisë kanë dalë në mbështetje të një gazetari të akuzuar për vepra të drogës, në një rast që ka shkaktuar një protestë të madhe publike.

Pas reagimeve të shumta, Rusia e liron nga akuzat gazetarin Golunov

Botasot - 11.06.2019

Ministria e Brendshme e Rusisë ka njoftuar se autoritetet e drejtësisë në këtë vend i kanë hedhur poshtë akuzat ndaj gazetarit Ivan Golunov dhe se ai do të lirohet edhe nga arresti shtëpiak.

Arrestohen qindra protestues mbështetës të gazetarit Golunov

Tetova Sot - 13.06.2019

Qindra njerëz janë arrestuar në një tubim në Moskë, ku po kërkonin dënim për policët që arrestuan një gazetar i cili zbuloi aferat e korrupsionit. Zyrtarët në këtë tubim u përleshën me protestuesit ...