TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maliqi: Kur qeverisin maskarenjtë fitojnë horrat, po vjen diktatura

Albeu.com - 12.07.2019

Deputeti LEfter Maliqi nga kryesia e kuvendit ka vendosur të theksojë edhe një herë situatën politike në vend. "Kur qeverisin maskarenjtë fitojnë horrat".

“Situatë alarmante”! Maliqi: Politikanët të ulen urgjent me Metën

BalkanWeb - 12.07.2019

Deputeti i ri i Kuvendit, Lefter Maliqi, i ka bërë thirrje gjithë klasës politike në vend të ulet urgjent në tryezën e diskutimit me Presidentin Ilir Meta, për të gjetur një zgjidhje për krizën e ...

Jonida Maliqi s' është e vetmja, një tjetër këngëtareje RTSH i është borçlie (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.07.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi përfaqësoi këtë vit Shqipërinë në "Eurovision" me këngën "Ktheju tokës". Pak ditë më parë Jonida deklaroi se nuk kishte marrë ende paratë që i takonin, edhe pse RTSH duhet të ...

Nuk i paska marrë vetëm Jonida Maliqi paratë, një tjetër këngëtare e famshme i nxjerr bojën RTSH-së: Akoma janë në ...

SOT - 12.07.2019

Ditët e fundit Jonida Maliqi ka bërë xhiron e mediave me deklaratën e saj se nuk ka marrë paratë për këngën fituese nga RTSH. Mirëpo, duket se Jonida nuk është e vetmja.

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në

Lajmi.net - 11.07.2019

Këtë vit këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi përfaqësoj Shqipërinë në ‘Eurovizion’ me këngën ‘Ktheju tokës’, shkruan lajmi.net. Ajo e dhuroi një interpretim me shumë emocion dhe u rendit e ...

Duket shumë ndryshe, Jonida Maliqi publikon foto të 2014-ës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2019

Shpeshherë e akuzojnë për ndërhyrje të tepruara kirurgjikle duke i krahasuar fotot e vjetra me fotot perfekte që poston tani këngëtarja Jonida Maliqi .

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në për borxh

Telegrafi - 11.07.2019

Këtë vit Shqipëria u përfaqësua denjësisht në “Eurovision” nga këngëtarja Jonida Maliqi, me këngën “Ktheju Tokës”. Ajo u rendit e shtatëmbëdhjeta në natën finale, teksa pati një interpretim të ...

Momenti kur Jonida Maliqi vihet në siklet në emisionin e të dashurit

Lajmi.net - 11.07.2019

Kohëve të fundit emri i Jonida Maliqit është përmendur shumë në media, njëherë për pjesëmarrje në ‘Kënga Magjike’ e më pas lidhur me jetën e saj private, shkruan lajmi.net.

Vajzat shqiptare VIP që u hodhën në krahët e partnerëve më të rinj në moshë, pas ndarjes!

Botasot - 11.07.2019

Asnjëherë nuk e dimë se si dhe sa do të zgjasë një histori dashurie, ndonëse për secilin prej nesh dëshira për një dashuri përrallash ku ‘ata jetojnë të lumtur përgjithmonë’, është e madhe.

“E gëzofsh punën e re që të dha Rama”/ E bëri gazetaren të revoltohet keq në studio, ajo i heq mikrofonin. Deputetit ...

SOT - 11.07.2019

Deputetit të opozitës parlamentare, Lefter Maliqi duket se nuk i ka dalë inati që pas episodit të mbrëmshëm me gazetaren Eni Vasili, e cila i mbylli lidhjen direkte në emisionin ku e kishte ftuar, ...

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi: RTSH s’më ka dhënë lekët!

Mapo - 11.07.2019

Jonida Maliqi, përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision 2019, ka deklaruar se ende nuk i ka marrë paratë që i takojnë nga Radio Televizioni Shqiptar (RTSH).

"Ta gëzosh detyrën e re që të ka dhënë Rama", deputeti përplaset keq me Eni Vasilin, ajo nuk ia përton:Po na ...

SOT - 11.07.2019

“Unë do jap dorëheqjen nëse në 30 qershor do të zhvillohen zgjedhje”. Kështu shprehej pak ditë para 30 qershorit deputeti Lefter Maliqi, ndërsa tashmë që zgjedhjet u mbajtën dhe ai nuk e ka lënë ...

Jonida flet për sipërmarrjen me Arminën: Vetë zot, vetë shkop!

Mapo - 11.07.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi ka folur së fundmi për sipërmarrjen e përbashkët me Armina Mevlanin. E ftuar në emisionin “Treshat”, Jonida ka treguar se nuk është e lehtë të menaxhohet një dyqan veshjesh ...

Jonida Maliqi: RTSH nuk m'i ka dhënë ende lekët e pjesëmarrjes në Eurovision

Durres Lajm - 11.07.2019

Pas pjesëmarrjes në Izrael "Eurovision 2019", ku Shqipëria u përfaqësua nga Jonida Maliqi me këngën "Ktheju Tokës", zhurma e këtij kompeticioni nuk është shuar ende.

Deputeti i kthehet keq Eni Vasilit: Mos më provoko mua, se s’merr vesh. Rama largohet në shtator

SOT - 10.07.2019

Deputeti Lefter Maliqi, i ka kërkuar moderatores Eni Vasili që të mos bëjë avokaten mbrojtëse të djallit. ‘Mos ndërhy kot, mos bëj avokaten e Ramës se ai dështoi, po i bien Çitjanet, ty të shpërbleu ...

'RTSH nuk m'i ka dhënë lekët', Jonida Maliqi nxjerr prapaskenat e pjesëmarrjes në Eurovizion

SOT - 10.07.2019

Këtë vit Shqipëria u përfaqësua nga këngëtarja Jonida Maliqi në Eurovizion . Jonida dha një mesazh të fortë për emigrimin me këngën 'Ktheju Tokës'. Por le të kthehemi pak kohë më pas.

Jondia fsheh lidhjen, Romeo e ngacmon publikisht (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2019

Lidhja e Jonida Maliqit dhe Romeo Veshaj është ndër më të komentuarat e kësaj vere. Çiftit në fillim i doli paksa situata nga dora por duket se po e marrin me sportivitet.

Arbana, Jonida dhe Bora konfirmojnë lidhjet me djemtë më të rinj, si rigjetën dashurinë pas divorceve të bujshme

Botasot - 10.07.2019

Janë tri vajza ekrani, tashmë nëna djemsh nga martesat e tyre disavjeçare që përfunduan me divorc. Sikur ta kishin lënë me fjalë, Arbana Osmani, Jonida Maliqi dhe Bora Zemani në të njëjtën kohë kanë ...

Jonida Maliqi akuzon RTSH : Nuk m'i ka dhënë akoma lekët e këngës fituese (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.07.2019

Në muajin maj këngëtarja Jonida Maliqi na përfaqësoj në "Eurovision 2019" që u mbajt në Izrael. Kënga përfaqësuese "Ktheju Tokës" fillimisht u shpall fituese në Festivalin e Këngës në RTSH dhe siç ...

Eni Vasili ‘vë me shpatulla pas muri’ Lefter Maliqin: Premtove dorëheqjen, do ta japësh?

SOT - 10.07.2019

Deputeti Lefter Maliqi, i ftuar në emisionin ‘Open’ është pyetur nga Eni Vasili se a do ta mbajë premtimin e dhënë se do të dorëhiqet nëse zhvilloheshin zgjedhjet e 30 qershorit.

“Ta nxiu Braçe, mbylle gojën”, plas sherri mes Maliqit dhe Koçit

BalkanWeb - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zëvendësministrin e Mbrojtës, Petro Koçin në emisioni “Open”. Teksa kanë biseduar për gjendjen në Policinë e Shtetit, Maliqi iu drejtua Koçit ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë

Gazeta Express - 10.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe ...

REPLIKAT/ Deputeti Lefter Maliqi përplaset me Eni Vasilin: Ta gëzosh detyrën e re që të ka dhënë Rama

Gazeta Tema - 10.07.2019

Më pas Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi të cilit i tha se është sot në qeveri vetëm falë koalicionit me LSI në 2013. “Qepe ti dhe hiqi ato syze.

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në

Botasot - 12.07.2019

Këtë vit këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi përfaqësoj Shqipërinë në ‘Eurovizion’ me këngën ‘Ktheju tokës’. Ajo e dhuroi një interpretim me shumë emocion dhe u rendit e shtatëmbëdhjeta në natën ...

Momenti kur Jonida Maliqi vihet në siklet në emisionin e të dashurit

Zhurnal - 11.07.2019

Jonida Maliqi është vënë në siklet. Kohëve të fundit emri i Jonida Maliqit është përmendur shumë në media, njëherë për pjesëmarrje në ‘Eurovizion’ e më pas lidhur me jetën e saj private, shkruan ...

Të famshmet shqiptare që pas ndarjes zgjodhën partnerë më të rinj në moshë

Portalb - 11.07.2019

Në një moment, ju mund të gjeni veten në një marrëdhënie në dukje të përsosur – por pastaj ajo përsosshmëri fillon e zbehet. Në fillim, mund të mendoni se nuk do të largoheni kurrë nga ky person.

Arbana, Jonida dhe Bora konfirmojnë lidhjet me djemtë më të rinj, si rigjetën dashurinë pas divorceve të bujshme

Tetova Sot - 10.07.2019

Janë tri vajza ekrani, tashmë nëna djemsh nga martesat e tyre disavjeçare që përfunduan me divorc. Sikur ta kishin lënë me fjalë, Arbana Osmani, Jonida Maliqi dhe Bora Zemani në të njëjtën kohë kanë ...

Jonida Maliqi: Festivali i RTSH-së nuk më ka paguar akoma

LajmiFundit - 10.07.2019

Jonida Maliqi përfaqësoi Shqipërinë këtë vit në festivalin më të njohur evropian ‘Eurovision 2019’ me këngën “Ktheju tokës”. Por siç tregon këngëtarja, kënga fituese në Festivalin e Këngës në RTSH ...

“Qepe gojën”, plas keq sherri mes Lefter Maliqit dhe Petro Koçit

SOT - 10.07.2019

Deputeti i Kuvendit, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zëvendësministrin e Mbrojtës, Petro Koçin. Teksa kanë biseduar për gjendjen në Policinë e Shtetit, Maliqi iu drejtua Koçit duke i thënë se ai ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë

Zeri - 10.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe ...

"Qepe ti, hiqi ato syze", Maliqi debaton ashpër në studio me Petro Koçin

Albeu.com - 10.07.2019

Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është ndezur pas pyetjes që moderatorja e emisionit i bëri Lefter Maliqit se, përse nuk ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë

Tetova Sot - 10.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe ...

Deputeti i PD shpërthen ndaj zv.ministrit të mbrojtjes, ja debati

Top Channel - 11.07.2019

Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është ndezur pas pyetjes që moderatorja e emisionit i bëri Lefter Maliqit se, përse nuk ...

Lefter Maliqi sherr me të gjithë në studio! I drejohet ashpër zv.Ministrit: Qepe ti, je në qeveri vetëm falë Metës

Gazeta Express - 11.07.2019

Deputeti Lefter Maliqi është përplasur ashpër këtë të mërkurë në mbrëmje në emisionin Open me zv/Ministrin e Mbrojtjes Petro Koçi, të cilit i tha se ai sot në qeveri ndodhet vetëm falë koalicioni me ...

Pas Eurovizion, Jonida Maliqi: Nuk m’i kanë dhënë paratë…

Botasot - 11.07.2019

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe. E ftuar në puntatën e parë në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka ...

Deputeti i PD shpërthen ndaj zv.ministrit të mbrojtjes, ja debati

Botasot - 11.07.2019

Deputeti i PD, Lefter Maliqi ka debatuar ashpër me zv/ministrin e Mbrojtjes mbrëmjen e sotme në Open. Debati është ndezur pas pyetjes që moderatorja e emisionit i bëri Lefter Maliqit se, përse nuk ...