TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

Lajmi.net - 11.09.2019

Sipas zëdhënësit të tij, Jiri Ovcacek, Zeman i bëri këto komente në një konferencë për media në Beograd, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Gazeta Express - 11.09.2019

Reagime të ashpra në vetë Çekinë ka shkaktuar deklarata e presidentit Millosh Zeman se e do Serbinë por nuk e do Kosovën, ndërsa shefi i diplomacisë çeke, Tomas Petricek, është përpjekur që këtë ...

“Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec”

Java News - 11.09.2019

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes ...

Reagimet në Çeki: Le të 'murmuritë' çfarë të dojë, Qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

Zeri - 11.09.2019

Për shkak të deklaratës së presidentit çek Millosh Zeman, autoritetet e Kosovës nuk do të marrin pjesë në samitin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor në ...

«Pyeti futbollistët çekë a ekziston Kosova o president pijanec»

Gazeta Tema - 11.09.2019

Presidenti pijanec çek Millosh Zeman ka deklaruar se për të Kosova nuk ekziston. Ish-ministri i Jashtëm Karel Schwarzenberg i tha Zemanit se nëse dëshiron të kuptojë a ekziston Kosova le t’i pyes ...

Presidenti çek në Beogard: Diskutime për tërheqjen e njohjes së Kosovës

Top Channel - 11.09.2019

Edhe pse institucionalisht e ka të pamundur, Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman kërkon tërheqjen e njohjes për Republikën e Kosovës. Këtë dëshirë, Zeman e përsëriti edhe në konferencën në Beogard në ...

‘Do shqyrtojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës si shtet’, presidenti i Çekisë del me deklaratë të fortë 

SOT - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë Millosh Zeman, që prej ditës së djeshme ndodhet në Beograd, ndërsa në një konferencë për shtyp me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka bërë një deklaratë të fortë.

Çekia me dy mendje për Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Ndërsa presidenti do të kërkojë tërheqjen e njohjes së Kosovës, kryetari i Senatit çek e quan punë koti

Koha.net - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundësinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

RTSH - 11.09.2019

Ndërsa u takua të martë me presidentin serb Aleksandër Vuçiç në aeroportin e Beogradit, në nisje të një vizite dyditore në kryeqytetin serb, gjatë shtrëngimit të duarve me homologun e tij Vuçiç, ...

Presidenti çek i "kreh" bishtin Vuçiçit: Mund të rishikojmë njohjen e Kosovës

Albeu.com - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman , dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Presidenti ceremonial çek gëzon Serbinë: Do nisi iniciativën për çnjohjen e Kosovën

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai atje është pritur nga homologu i serb, Aleksander Vuçiq. Në takim nuk është lënë pa përmendur edhe Kosova, kur edhe presidenti çek tha se nuk i pëlqen Kosova, duke paralajmëruar se mund ta ...

Çekia me dy mendje për Kosovën

Evropaelire - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Presidenti i Çekisë: Mund të tërheqim njohjen e Kosovës

ABC News - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Zeman, ndodhet për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Një ditë më parë ai u shpreh se nuk i pëlqente Kosova dhe sipas ...

Presidenti Çek: Po shohim mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Mapo - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në konferencë për mediat, të mbajtur sot pas ...

Çekia përshkallëzon qëndrimin ndaj Kosovës, Zeman në Beograd: Po shohim mundësinë e tërheqjes së njohjes si shtet

BalkanWeb - 11.09.2019

“Unë nuk mund të imponojë pozicionin tim, por ajo që mund të bëjë është që të japë një muaj kohë për konsultime të autoriteteve, rreth asaj nëse është e mundur ta tërhqim njohjen” – kwshtu wshtw ...

Presidenti çek paralajmëron mundësinë e tërheqjes së njohjes së Kosovës

Zeri - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Çekia paralajmëron tërheqjen e njohjes për Kosovën

Gazeta Tema - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Presidenti çek: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Presidentin çek Zeman brenda një muaji pas konsultimit me përfaqësuesit e pushtetit në Çeki do të shtrojë çështjen çfarë mund të bëhet në lidhje me tërheqjen e njohjes së Kosovës, nisur nga fakti se ...

Presidenti i Çekisë, Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

Tetova Sot - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express.

Zeman: Do ta diskutojmë mundësinë e tërheqjes së njohjes për Kosovën

Gazeta Express - 11.09.2019

Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, shkruan Gazeta Express.

Presidenti çek mbërrin në Beograd, e nis vizitën me deklaratë kundër Kosovës

Albeu.com - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Milos Zeman ka mbërritur në Beograd ku është mirëpritur në aerapoertin “Nikolla Tesla” nga presidenti serb , Aleksandar Vucic . “Marrëdhëniet midis Serbisë dhe Republikës çeke ...

Presidenti çek: “Nuk më pëlqen Kosova”

Ina - 11.09.2019

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën.

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

Gazeta Tema - 11.09.2019

Presidenti çek, Milos Zeman, u dëgjua duke thënë se nuk i pëlqen Kosova, ndërsa takohej me presidentin serb Aleksandar Vuçic, pas mbërritjes në Beograd, të martën, raporton Zëri i Amerikës.

Presidenti çek i thotë Vuçiqit, Më pëlqen Serbia, por nuk më pëlqen Kosova

Koha.net - 11.09.2019

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se "nuk i pëlqen" Kosova, ndërsa takohej me presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd, të martën.

Befason presidenti çek në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

BalkanWeb - 11.09.2019

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova”. Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në ...

Presidenti çek, Vuçiqit: E dua Serbinë dhe popullin e saj, Kosova nuk më pëlqen

Telegrafi - 11.09.2019

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd të martën.

Presidenti çek në Serbi: “Nuk më pëlqen Kosova”

Gazeta Express - 11.09.2019

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova” Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin ...

Presidentit çek i dhemb humbja, thotë se e do Serbinë dhe nuk i pëlqen Kosova

Lajmi.net - 10.09.2019

Kosova ka mposhtur 2:1 Çekinë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, shkruan lajmi.net. Ndërsa, Zeman gjatë vizitës së tij në Beograd ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ...

Presidenti çek e përjeton rëndë humbjen, i thotë Vuçiqit se nuk i pëlqen Kosova

Botasot - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Presidenti çek e përjeton rëndë humbjen, i thotë Vuçiqit se nuk i pëlqen Kosova

Gazeta Express - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Reagimet në Çeki: Le të murmuritë çfarë të dojë, Qeveria e Çekisë e ka njohur Kosovën

Zhurnal - 11.09.2019

Për shkak të deklaratës së presidentit çek Millosh Zeman, autoritetet e Kosovës nuk do të marrin pjesë në samitin e kryeministrave të vendeve të Grupit të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor në ...

Çekia po konsideron tërheqjen e njohjes së Kosovës

Alsat - 11.09.2019

Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, dëshiron të diskutojë me zyrtarët kushtetues çekë mundsinë që vendi i tij ta tërheqë njohjen e Kosovës si shtet të pavarur.

Presidenti çek: Nuk më pëlqen Kosova

ABC News - 11.09.2019

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën.

Presidenti çek i thotë Vuçiçit: Nuk më pëlqen Kosova

Durres Lajm - 11.09.2019

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd të martën.

Presidenti çek në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

Zeri - 11.09.2019

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova” Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin ...

Presidenti çek, Vuçiqit: E dua Serbinë dhe popullin e saj, Kosova nuk më pëlqen

Botasot - 11.09.2019

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se “nuk i pëlqen” Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiq pas mbërritjes në Beograd të martën.

Befason presidenti çek në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

Ina - 11.09.2019

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova”. Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në ...

Presidenti çek në Serbi: “Nuk më pëlqen Kosova”

Botasot - 11.09.2019

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova” Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për një vizitë dy-ditore që pritet të përqendrohet në përmirësimin ...

Presidentit të Çekisë i ‘dhemb’ humbja, Vuçiqit i thotë se nuk i pëlqen Kosova

Zeri - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Çeke, Milos Zeman, duket se e ka përjetuar rëndë humbjen e kombëtares së tij në “Fadil Vokrri” me rezultat 2:1 në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.