TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ndërroi jetë Rexhep Hoxha, shkrimtari që i ra shuplakë qeveritarëve të korruptuar

Ina - 12.07.2019

Pas një sëmundjeje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Vdiq shkrimtari Rexhep Hoxha

Koha.net - 12.07.2019

Ka vdekur në moshën 90 vjeçare, shkrimtari i njohur kosovar, Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë publik, djemtë e shkrimtarit, Luani dhe Shpendi.

Vdes Rexhep Hoxha, autor i librave “Verorja” dhe “Lugjet e Verdha”

Lajmi.net - 12.07.2019

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale. Në mesin e librave të njohura që ai kishte shkruar për fëmijë ishin: “Verorja” dhe “Lugjet e Verdha”.

Ndërroi jetë shkrimtari Rexhep Hoxha

Zhurnal - 12.07.2019

Shkrimtari i njohur kosovar, Rexhep Hoxha, ka ndërruar jetë të enjten mbrëma në moshën 90-vjeçare. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë publik, Shpend Hoxha, djali i shkrimtarit, përmes një njoftimi të ...

Vdes Rexhep Hoxha, autor i librave “Verorja” dhe “Lugjet e Verdha”

Medial - 12.07.2019

8:34, 12 Korrik 2019 Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale, njofton ...

Ndërron jetë Rexhep Hoxha, autor i librave “Verorja” dhe “Lugjet e Verdha”

Zeri - 12.07.2019

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Vdes në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha

Gazeta Express - 12.07.2019

Pas një sëmundjeje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Vdes në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha

Botasot - 12.07.2019

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Vdes shkrimtari Rexhep Hoxha, autor i librave “Verorja” dhe “Lugjet e Verdha”

Telegrafi - 12.07.2019

Pas një sëmundje të shkurtër, ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare, shkrimtari dhe poeti Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Vdes në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha

BalkanWeb - 12.07.2019

Pas një sëmundjeje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Vdes Rexhep Hoxha, autor i librave “Verorja” dhe “Lugjet e Verdha”

Zhurnal - 12.07.2019

Gjakovë, 12 korrik – Zhurnal.mk – Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet ...

E FUNDIT/ Letërsia në zi, ndërron jetë shkrimtari i njohur shqiptar (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.07.2019

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha . Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.

Ndahet nga jeta shkrimtari Rexhep Hoxha

Durres Lajm - 12.07.2019

Pas një sëmundjeje të shkurtër ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare shkrimtari Rexhep Hoxha. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët në rrjetet sociale.