TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PD-ja e Aganit bënë homazhe te Rugova, Jasharët e Haradinajt

Lajmi.net - 17.02.2017

Një delegacion i Partisë së Drejtësisë, në krye me kryetarin Ferid Agani, me rastin e 9 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz.

Rama, homazhe në nder të Rugovës dhe Jasharit

Top Channel - 17.02.2017

Kryeministri Edi Rama, në vijim të qëndrimit në Kosovë, ka bërë këtë të premte homazhe me rastin e përvjetorit të shpalljes së pavarësisë. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka bërë me dije se ...

Berisha publikon fotografi me Presidentin Rugova dhe Komandantin Adem Jashari

Botasot - 17.02.2017

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha në përvjetorin e 9-të të shënimit të ditë së Pavarësisë së Kosovës ka publikuar dy fotografi nga arkiva. Pjesë të këtyre dy fotografive janë presidentin ...

Mustafa: Gjithherë nderim heronjve që dhanë jetën për shtetin e Kosovës

Zeri - 17.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në 9 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial i Familjes Jashari në Prekaz I shoqëruar nga ministra të kabinetit ...

Kryeministri nderon Jasharët në përvjetorin e Pavarësisë

Zeri - 17.02.2017

Kryeministri Isa Mustafa teksa bëri homazhe te varrezat e familjes dhe lagjes Jashari të Prekazit, tha se kjo familje u sakrifikua për shtetin. “Kujtojmë gjithë ata që u flijuan për shtetin e ...

Rama, homazhe tek Adem Jashari dhe Ibrahim Rrugova

RTSH - 17.02.2017

Kryeministri Edi Rma i cili gjendet në Kosovë për të marrë pjesë në festimet e 9 vjetorit të pavarësisë së saj, ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora në varrin e Heroit Kombëtar Adem Jashari.

Mustafa: Ditë e madhe për familjen Jashari

Botasot - 17.02.2017

(E plotësuar) - Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas homazheve në Kompleksin Memorial në Prekaz, ka deklaruar se sot është një ditë e madhe për të gjithë ata që kanë sakrifikuar dhe flijuar për ...

Prekazi në ditëlindjen e nëntë të Kosovës (DIREKT)

Botasot - 17.02.2017

Përvjetorët e Pavarësisë së Kosovës, në veçanti, na kujtojnë ata që sakrifikuan gjithçka për lirinë e vendit. Në Prekaz sot nderohet vepra e komandantit legjendarë të UÇK-së, Adem Jasharit, dhe ...

Faleminderit komandant!

Lajmi.net - 17.02.2017

Komandanti legjendar Adem Jashari ka lindur më 28 nëntor të vitit 1955 në Prekaz të Skenderajt. Ishte djali i tretë i Shaban Jasharit dhe Zahide Jasharit.

Mustafa: Gjithherë nderim heronjve që dhanë jetën për shtetin e Kosovës

Kosova Live - 17.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në 9 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial i Familjes Jashari në Prekaz.

Edi Rama kurora në varrin e Heroit Kombëtar Adem Jashari

Ina - 17.02.2017

Kryeministri Edi Rma i cili gjendet në Kosovë për të marrë pjesë në festimet e 9 vjetorit të pavarësisë së saj, ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora në varrin e Heroit Kombëtar Adem Jashari.

| 11:40 | Z.H. | 201 Nëntë vjet shtet

Zhurnal - 17.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas homazheve në Kompleksin Memorial në Prekaz, ka deklaruar se sot është një ditë e madhe për të gjithë ata që kanë sakrifikuar dhe flijuar për lirinë e këtij ...

Mustafa: Ditë e madhe për familjen Jashari

Telegrafi - 17.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas homazheve në Kompleksin Memorial në Prekaz, ka deklaruar se sot është një ditë e madhe për të gjithë ata që kanë sakrifikuar dhe flijuar për lirinë e këtij ...

Mustafa e kabineti qeveritar homazhe te shtatorja e Presidentit Historik, Dr. Ibrahim Rugova

Botasot - 16.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kabineti qeveritar, me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, bënë homazhe te shtatorja e Presidentit ...

Mustafa: Gjithherë nderim heronjve që dhanë jetën për shtetin e Kosovës

Lajmi.net - 17.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në 9 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial i Familjes Jashari në Prekaz I shoqëruar nga ministra të kabinetit ...

Mustafa në Prekaz: Ditë e madhe për familjen Jashari

Lajmi.net - 17.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pas homazheve në Kompleksin Memorial në Prekaz, ka deklaruar se sot është një ditë e madhe për të gjithë ata që kanë sakrifikuar dhe flijuar për lirinë e këtij ...

Kabineti qeveritar dhe kryeministri homazhe te shtatorja e Ibrahim Rugovës

Lajmi.net - 16.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kabineti qeveritar, me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, bënë homazhe te shtatorja e Presidentit ...

Mustafa: Gjithherë nderim heronjve që dhanë jetën për shtetin e Kosovës

Lajm - 17.02.2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në 9 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ka bërë homazhe tek Kompleksi Memorial i Familjes Jashari në Prekaz I shoqëruar nga ministra të kabinetit ...

Mustafa: Vlerësojmë lartë figurën e Ibrahim Rugovës dhe Adem Jasharit

Telegrafi - 16.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kabineti qeveritar, me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, bënë homazhe te shtatorja e presidentit të ...

Nëntë vjetori i Pavarësisë, nderohen të rënët e Prekazit

Botasot - 17.02.2017

(E plotësuar) - Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Kabineti qeveritar homazhe te shtatorja e presidentit historik, Ibrahim Rugova

Kosova Live - 16.02.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa dhe kabineti qeveritar, me rastin e shënimit të nëntë vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, bënë homazhe te shtatorja e Presidentit ...

Nëntë vjetori i Pavarësisë, qytetarët nderojnë të rënët e Prekazit

Telegrafi - 17.02.2017

Qytetarë të shumtë ia kishin mësyrë sot fshatit Prekaz të Drenicës për të nderuar të rënët e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, në nëntë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.