TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shkëndija dhe Vardari me rezultat baras

Zhurnal - 14.02.2018

Shkëndija dhe Vardari me rezultat baras Tetovë, 14 shkurt - Lideri i vjeshtës Shkëndija dhe kampioni aktual Vardar luajtën baras në ndeshjen e 19 -të që u zhvillua në Tetovë.

Ibraimi i jep një pikë Shkëndijës, Vardari mbetet -8 pikë

SuperSport - 14.02.2018

Shkëndija e Tetovës nuk shfrytëzon dot faktorin fushë për të vrarë përfundimisht garën për titullin kampion në Maqedoni.Kuqezinjtë tetovarë e nisën me një barazim 1-1 vitin 2018-të pasi në Tetovë u ...

Shkëndija mbetet favorit për titull (VIDEO)

Ina - 14.02.2018

Shkup, 14 shkurt – Shkëndija dhe Vardari janë ndarë në paqe në derbin e javës së 19-të ose ndeshjes së parë të sezonit pranveror duke luajtur 1-1. Kjo ndeshje u zhvillua me 20-të minuta vonesë, për ...

Shkëndija e Renova barazojnë, Shkupi fillon furishëm

Portalb - 14.02.2018

Fillimi i sezonin pranveror në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, solli derbin e javës së 19-t, që u zhvillua në Tetovë. Dueli i dy ekipeve pretendente për titullin kampion, Shkëndija-Vardari ...

Shkëndija vetëm barazim me Vardarin

Shqipmedia - 14.02.2018

Është mbyllur në “paqe”supersfida e javës së 19-të në Superligën e Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit. Derbi i Maqedonisë u prit me shumë kureshtje nga të gjithë në ambientin futbollistik ...

Shkëndija dhe Vardari u ndanë me barazim në derbin në Tetovë/FOTO

Ina - 14.02.2018

Shkëndija dhe Vardardi në derbin e luajtur në Tetovë u ndanë me barazim 1:1. Një lojë e fortë ku të dyja ekipet synonin fitore u zhvillua nën tensione të mëdha, me shumë shanse dhe me dy gola të ...

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit

Antpress - 14.02.2018

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit . Kuqezinjtë humbën shumë mundësi shënimi, deri sa avansoi kundërshtari 12-të minuta para fundit.

Derbi në Tetovë mbyllet me barazim, Shkëndija ende në +8 (VIDEO)

InfoSport - 14.02.2018

Shkëndija dhe Vardari në derbi ndeshjen e parë të stinorit pranveror mes tyre kanë luajtur baraz 1:1, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje shumë cilësore, ku Shkëndija kishte më shumë nga loja, në ...

Mbyllet pjesa e parë e derbit, Shkëndija – Vardari (VIDEO)

InfoSport - 14.02.2018

Pjesa e parë e derbi ndeshjes midis Shkëndijës dhe Vardarit, që në këto momemnte po zhvillohet në Tetovë, është mbyllur pa gola, njofton “infOSport.mk”.

Vajzat tetovare shpresojn anulimin e ndeshjes Shkëndija-Vardar.Ja arsyeja

Ina - 14.02.2018

Ndeshja që duhet të luhet sot ndërmjet Shkëndisë dhe Vardarit nuk është pritur aspak mirë nga vajzat tetovare. Mobilizimi i madh i tifozëve KUQ E ZI për të shikuar ndeshjen në shkallët e stadiumit i ...

Shkëndija-Vardar, s’ka ” Shën Valentin” mes tyre

Alb Portali - 14.02.2018

Faktiditor.ch-sport Loading... Në superderbin Shkëndija-Vardar gjithcka mund të ketë por ” Shën Valentin ” jo transmeton Faktiditor.ch. Rivaliteti, por edhe dy prej skuadrave më të forta i japin ...

Stadiumi Tetovës po pastrohet nga bora, derbi luhet nga ora 14:00!

InfoSport - 14.02.2018

Derbi i xhiros së 19-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë ndërmjet Shkëndijës së Tetovës dhe Vardarit të Shkupit do të luhet sot në stadiumin e qytetit në Tetovë.

Osmani: Pavarësisht kushteve, këkrojmë fitore (VIDEO)

Alb Portali - 13.02.2018

Elita e futbollit vendor në start të gjysmësezonit pranveror nuk kishte se si të niste më mirë kur xhiroja e 19-të përballë njëra tjetrës vëndon aspirantët për titullin e kampionit Shkëndijën e ...

Stadiumi Tetovës i mbuluar me borë, por derbi pritet të luhet!

InfoSport - 13.02.2018

Të reshurat që kapluan rrethinën e Pollogut gjatë ditës së sotme kanë mbuluar me borë stadiumin e qytetit në Tetovë, në të cilin është programuar të luhet ndeshja derbi në futbollin vendor ndërmjet ...

Derbi pa fitues, Shkëndija mbetet në “+8”

Lajm - 14.02.2018

Shkëndija nis gjysmësezonin pranveror me barazim 1:1 përballë Vardarit. Kuqezinjtë humbën shumë mundësi shënimi, deri sa avansoi kundërshtari 12-të minuta para fundit.

Derbi Shkëndija-Vardar mbyllet pa fitues, Shkëndija e para me +8 pikë

Almakos - 14.02.2018

Shkëndija dhe Vardari në derbi ndeshjen e parë të stinorit pranveror mes tyre kanë luajtur baraz 1:1, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje shumë cilësore, ku Shkëndija kishte më shumë nga loja, në ...

Tifozet e Shkëndijës së Tetovës që po “ndezin” rrjetin (Foto)

Lajm - 14.02.2018

Ndeshja që duhet të luhet sot ndërmjet Shkëndisë dhe Vardarit nuk është pritur aspak mirë nga vajzat tetovare. Mobilizimi i madh i tifozëve KUQ E ZI për të shikuar ndeshjen në shkallët e stadiumit i ...

Po pastrohet bora nga stadiumi i Tetovës, sot luhet Shkëndija-Vardari (Foto)

Alb Portali - 14.02.2018

Derbi i xhiros së 19-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë ndërmjet Shkëndijës së Tetovës dhe Vardarit të Shkupit do të luhet sot në stadiumin e qytetit në Tetovë.

Shkëndija e nis vitin përballë Vardarit, kuqezinjtë janë optimistë

SuperSport - 13.02.2018

Shkëndija e Tetovës do të rinisë rrugëtimin drejt titullit kampion pas pauzës dimërore dhe do ta bëj në një supersfidë që do të vendosë shumë në lidhje me trofeun e kampionatit.

Ja çka presin trajneri Osmani dhe kapiteni Hasani në derbin e madh kundër Vardarit

Lajm - 13.02.2018

Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhiros së 19-të të LPFM-së në Tetovë përballen me Vardarin.

Reshjet e borës mundë të pengojnë derbin Shkëndija – Vardari (FOTO)

Portalb - 13.02.2018

Nesër fillon vazhdimi i kampionatit të Ligës së Parë të Maqedonisë, ku me fillim në orën 14:00 do të nisin ndeshjet e sezonit pranveror. Është bërë e zakonshme që tani më e sa vite terrenet e ...

Osmani: Shkëndija e gatshme për këtë kampionat

Alsat - 13.02.2018

Me ndeshjet e javës së 19-të, të mërkurën do të nis sezoni pranveror i LPFM-së. Skuadra e Shkëndijës, sezonin pranveror do e nis nga pozita e parë dhe ka 8 pikë më shumë se skuadra e Vardarit, e cila ...

Ky gjyqtar do ta drejtoj derbin Shkëndija-Vardar

Lajm - 13.02.2018

Referi më i mirë në Maqedoni për vitin 2017, Aleksandar Stavrev do të jetë refer kryesor në derbin e madh në pjesën pranverore të kampionatit të Maqedonisë, mes Shkëndijës dhe Vardarit.

Emurllai Në ‘Sportmania’: Shkëndija Pa Eufori Të Luajë Ndaj Vardarit! (VIDEO)

InfoSport - 13.02.2018

Ish futbollisti Burhan Emurllai, ka folur para derbit Shkëndija-Vardari që do të zhvillohet të mërkurën në kuadër të xhiros së 19-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë.

Stavrev do të gjykojë derbin Shkëndija-Vardari

InfoSport - 12.02.2018

Aleksandar Stavrev do të jetë arbitri kryesor në derbin e madh Shkëndija-Vardari që do të zhvillohet të mërkurën në startin e gjysmësezonit të dytë në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë.

Tifozet e Shkëndijës së Tetovës që po “ndezin” rrjetin (Foto)

Almakos - 14.02.2018

Ndeshja që duhet të luhet sot ndërmjet Shkëndisë dhe Vardarit nuk është pritur aspak mirë nga vajzat tetovare. Mobilizimi i madh i tifozëve KUQ E ZI për të shikuar ndeshjen në shkallët e stadiumit i ...

Trajneri Osmani dhe kapiteni Hasani flasin për ndeshjen ndaj Vardarit (VIDEO)

InfoSport - 13.02.2018

Trajneri i Shkëndijës, Qatip Osmani dhe kapiteni, Ferhan Hasani në takim me mediat janë shprehur të gatshëm për sfidat që e presin ekipin në vazhdim të kampionatit.

Osmani: Shkëndija e gatshme për këtë kampionat

Shqipmedia - 13.02.2018

Me ndeshjet e javës së 19-të, të mërkurën do të nis sezoni pranveror i LPFM-së. Skuadra e Shkëndijës, sezonin pranveror do e nis nga pozita e parë dhe ka 8 pikë më shumë se skuadra e Vardarit, e cila ...

Trajneri dhe kapiteni i Shkëndijës optimistë për pjesën e dytë të sezonit

Albeu.com - 13.02.2018

Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhiros së 19-të të LPFM-së në Tetovë përballen me Vardarin.