TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zeka: Jam krenar me 9 votat që i mora në fshatin tim

Botasot - 09.10.2019

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka në këto zgjedhje vendosi që të kandidojë me partinë e tij, Partia Euroatlantike e Kosovës. Edhe pse doli keq në këto zgjedhje, Zeka u shpreh se është i ...

Zeka thotë se futja e Behgjet Pacollit në një listë me Nismën ka qenë e gabuar, “sikur ujku me qengjin”

Gazeta Express - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PEK’ut, Milaim Zeka, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Zeka ndër të tjera thotë se Nisma dhe AAK nuk kanë marrë besimin e qytetarëve ...

Milaim Zeka e konsideron fitoren e opozitës si ditë të çlirimit, ka fjalë të rënda për shokët që qeverisën

Gazeta Express - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PEK’ut, Milaim Zeka, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Zeka ndër të tjera thotë se i është gëzuar maksimalisht fitores së opozitës dhe ...

Abria i jep vetëm 9 vota Milaim Zekës

Lajmi.net - 09.10.2019

Ai në fshatin e tij, Abri e Epërme, mori besimin e vetëm nëntë votuesve. Në dy vendvotime sa ishin në këtë fshat, sipas rezultateve të KQZ-së në njërën mori gjashtë e në tjetrën vetëm tri vota.

Milaim Zeka: Gjithkush e di që është bërë vjedhje drastike e votave

Lajmi.net - 08.10.2019

Ai tha se në Drenicë specifikisht, janë shpallur një përqindje e madhe e fletëvotimeve si të pavlefshme, gjë e cila sipas tij nuk ka logjikë. “Unë nuk e kam prit atë rezultat, gjithkush e di që është ...

Milaim Zeka i dëshpëruar, tregon sa vota i janë vjedhur

Botasot - 08.10.2019

Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës (PEK), Milaim Zeka, është ankuar se partisë së tij i janë vjedhur votat. Ai përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se me gjithë numrin e madh të votave ...

Milaim Zeka flet për humbjen e vet dhe fitoren e Albin Kurtit në zgjedhjet e 6 tetorit

Gazeta Express - 08.10.2019

Pavarësisht se me partinë e tij nuk arriti që ta kalojë pragun, e mbeti jashtë Kuvendit, Milaim Zeka iu është gëzuar fitores së Vetëvendosjes. Në një prononcim për Gazetën Express, kreu i PEK-ut, e ...

Milaim Zeka pëson debakël në fshatin e tij, merr vetëm 9 vota!

Tetova Sot - 08.10.2019

Milaim Zeka ka dështuar keq në fshatin e tij të lindjes, Abri e Ulët. Ai ka arritur të marrë vetëm 9 vota, sipas rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Milaim Zeka pëson debakël në fshatin e tij, merr vetëm 9 vota!

Botasot - 08.10.2019

Milaim Zeka ka dështuar keq në fshatin e tij të lindjes, Abri e Ulët. Ai ka arritur të marrë vetëm 9 vota, sipas rezultateve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Milaim Zeka: U dashtë me ardh një njeri si Albin Kurti për me hallakatë klasën e vjetër politike

Botasot - 08.10.2019

Pavarësisht se me partinë e tij nuk arriti ta kalojë pragun e mbeti jashtë Kuvendit, Milaim Zeka i është gëzuar fitores së Vetëvendosjes. Në një prononcim, kreu i PEK-ut, e krahason fitoren e Albin ...

Milaim Zeka flet për humbjen e vet dhe fitoren e Albin Kurtit në zgjedhjet e 6 tetorit: I kam 1 milionë pikëpyetje

SOT - 08.10.2019

Pavarësisht se me partinë e tij nuk arriti ta kalojë pragun e mbeti jashtë Kuvendit, Milaim Zeka i është gëzuar fitores së Vetëvendosjes. Në një prononcim për Gazetën Express, kreu i PEK-ut, e ...

Milaim Zeka: Gjithkush e di që është bërë vjedhje drastike e votave

Medial - 08.10.2019

21:11 | 8 Tetor 2019 Kandidati i PEK-ut për kryeministër, Milaim Zeka ka thënë se votat e partisë së tij janë vjedhur me të madhe. Ai tha se në Drenicë specifikisht, janë shpallur një përqindje e ...

Zeka dyshon se në Drenicë ka pasur vjedhje të votave

Zeri - 08.10.2019

Kandidati i PEK-ut për kryeministër, Milaim Zeka ka thënë se votat e partisë së tij janë vjedhur me të madhe. Ai tha se në Drenicë specifikisht, janë shpallur një përqindje e madhe e fletëvotimeve si ...

Bashkëfshatarët nuk e votojnë Milaim Zekën, kaq pak vota mori në Abri

Zeri - 09.10.2019

Edhe Milaim Zeka po pretendon se i janë vjedhur votat. Ai në fshatin e tij, Abri e Epërme, mori besimin e vetëm nëntë votuesve. Në dy vendvotime sa ishin në këtë fshat, sipas rezultateve të KQZ-së në ...

Milaim Zeka e konsideron fitoren e opozitës si ditë të çlirimit, ka fjalë të rënda për shokët që qeverisën

Botasot - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PEK’ut, Milaim Zeka, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Zeka ndër të tjera thotë se i është gëzuar maksimalisht fitores së opozitës dhe ...

Abria i jep vetëm 9 vota Milaim Zekës

Medial - 09.10.2019

21:14 | 9 Tetor 2019 Edhe Milaim Zeka po pretendon se i janë vjedhur votat. Ai në fshatin e tij, Abri e Epërme, mori besimin e vetëm nëntë votuesve. Në dy vendvotime sa ishin në këtë fshat, sipas ...

Zeka thotë se futja e Behgjet Pacollit në një listë me Nismën ka qenë e gabuar, “sikur ujku me qengjin”

Tetova Sot - 09.10.2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e PEK’ut, Milaim Zeka, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Zeka ndër të tjera thotë se Nisma dhe AAK nuk kanë marrë besimin e qytetarëve ...

Abria i jep vetëm 9 vota Milaim Zekës

Shqipmedia - 10.10.2019

Edhe Milaim Zeka po pretendon se i janë vjedhur votat. Ai në fshatin e tij, Abri e Epërme, mori besimin e vetëm nëntë votuesve. Në dy vendvotime sa ishin në këtë fshat, sipas rezultateve të KQZ-së në ...