TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KINË – Xi në vizitë zyrtare në Phenian

Medial - 17.06.2019

PEKIN, 17 qershor /MEDIAL-AFP/ – Presidenti kinez, Xi Jinping do të kryejë një vizitë shtetërore dyditore në Korenë e Veriut. Ky është udhëtimi i parë që nga viti 2005 i një presidenti kinez në këtë ...

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin e befason me akullore

Telegrafi - 17.06.2019

Presidenti kinez Xi Jinping festoi të shtunën e 66 vjetorin e lindjes së tij së bashku me presidentin rus Vladimir Putin. Dhe Putin e befasoi homologun e tij me dhuratën për ditëlindje.

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, do ju befasojë dhurata e Vladimir Putin

Alsat - 17.06.2019

Presidenti kinez Xi Jinping festoi të shtunën e 66 vjetorin e lindjes së tij së bashku me presidentin rus Vladimir Putin. Dhe Putin e befasoi homologun e tij me dhuratën për ditëlindje.

Putini i jep akullore si dhuratë për ditëlindje presidentit kinez

Gazeta Express - 17.06.2019

Presidenti kinez, Xi Jinping, e festoi të shtunën ditëlindjen e tij të 66-të bashkë me presidentin rus, Vladimir Putin, i cili e befasoi me disa akullore si dhuratë për ditëlindje.

Një kuti me akullore, dhurata e Putin për Xi Jinping

Alsat - 16.06.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin i bëri dhuratë homologut të tij kinez, Xi Jinping një kuti me akullore artizanale ruse, i cili festoi të shtunën 66 vjetorin e lindjes në Dushanbe, në Taxhikistan, ku ...

Putin i bën dhuratën e veçantë homologu të tij kinez për ditëlindje

Botasot - 17.06.2019

Presidenti i Rausisë ka zgjedhur një dhuratë të veçantë për ditëlindjen e homologut të tij kinez, Xi Jinping që festoi të shtunën 66-vjetorin. Vladimir Putin i kishte blerë atij një akullore.

Presidenti kinez feston 66-vjetorin, Putin i dhuron akullore ruse

Koha.net - 17.06.2019

Presidenti kinez Xi Jinping festoi të shtunën 66 vjetorin e lindjes së tij së bashku me presidentin rus Vladimir Putin. Dhe Putin e befasoi homologun e tij me dhuratën për ditëlindje.

Putini i jep akullore si dhuratë për ditëlindje presidentit kinez

Zeri - 17.06.2019

Presidenti kinez, Xi Jinping, e festoi të shtunën ditëlindjen e tij të 66-të bashkë me presidentin rus, Vladimir Putin, i cili e befasoi me disa akullore si dhuratë për ditëlindje.

Një kuti me akullore, dhurata e Putin për Xi Jinping

Tetova Sot - 16.06.2019

Presidenti rus, Vladimir Putin i bëri dhuratë homologut të tij kinez, Xi Jinping një kuti me akullore artizanale ruse, i cili festoi të shtunën 66 vjetorin e lindjes në Dushanbe, në Taxhikistan, ku ...

E pabesueshme/ Ja çfarë dhurate i bën Putin presidentit kinez

Mapo - 18.06.2019

Para pak ditësh, Presidenti kinez Xi Jinping festoi ditëlindjen e 66-të së bashku me presidentin rus Vladimir Putin. Ky i fundit e befasoi homologun e tij me dhuratën për ditëlindje.