TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fitorja e parë pas 5 javësh kampionat, Luliano: Kaluam nga “ferri” në “parajsë”

BalkanWeb - 12.10.2017

Partizani kaloj shumë vështirësi sot për të marrë fitoren e parë në kampionat kundër Teutës. Në intervistën pas ndeshjes, trajneri i Partizanit, Mark Luliano deklaroi se skuadrës së tij iu desh shumë ...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

SuperSport - 12.10.2017

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e ...

Partizani gjen golin dhe fitoren e parë. Skënderbeu mposht Laçin

Top Channel - 12.10.2017

Duhet të vinte java e pestë e Kategorisë Superiore që Partizani të shënonte dhe të merrte fitoren e parë. Skuadra e drejtuar nga italiani Mark Iuliano nuk kishte mundur të realizonte asnjë gol në ...

Skënderbeu ec sigurtë, vjen fitorja e parë për Partizanin (VIDEO)

InfoSport - 12.10.2017

Kanë përfunduar ndeshjet e javës së 5-të, të Superligës, e cila ka regjistruar rezultate surprizë dhe gola në të gjitha takimet. Skënderbeu vazhdon ecurinë pozitive, teksa pas fitores 2:1 kundër ...

Teuta përmbyset brenda ndaj Partizanit, Demat marrin fitoren e parë

Albeu.com - 12.10.2017

Partizani ka marrë fitoren e parë në 5 ndeshjet në kampionat, dhe këtë e ka marrë në "Niko Dovana" ndaj Teutës me shifrat 2-1. Të parë t në avantazh kalojnë durrësakët falë golit të mesfushorit të ...

Partizani merr frymë lirshëm për herë të parë, bie Teuta në “Niko Dovana” (Video)

BalkanWeb - 12.10.2017

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën.

Pjesa e parë/ Partizani shënon golin e parë në Durrës, Skënderbeu në avantazh falë autogolit të Laçit

BalkanWeb - 12.10.2017

Në këto momente kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të fundit të javës së 5-të të kampionatit shqiptar. Partizani me shumë fat ka arritur ta mbyllë pjesën e parë me rezultatin e barabartë ...

Luliano: Më pëlqyen shumë gjëra, mbi të gjitha karakteri

Albeu.com - 12.10.2017

Partizani arriti fitoren e parë në kampionat, në një transfertë të vështirë si ajo e Durrësit. Një fitore shpëtimi për trajnerin italian Mark Iuliano, i cili rrezikonte shkarkimin në rast të një ...

Partizani merr fitoren e parë në Superiore

Ina - 12.10.2017

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të cmendur që kishte gjithcka në Niko Dovana , gola , kartona të kuq , episode e ...

Iuliano i gatshëm për eksperimente të reja, rotacion në formacionin e radhës

Albeu.com - 12.10.2017

Partizani ka mbyllur dje përgatitjet për ndeshjen e javës së pestë që do të luajë sot, në orën 19:00, në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit ndaj Teutës.

Partizani arrin fitoren e parë, mund Teutën në transfertë

Java News - 12.10.2017

Një takim emocionues dhe me shumë episode është zhvilluar në “Niko Dovana” aty ku Partizani ka marrë fitoren e parë në kampionat pas 5 javësh duke mundur Teutën.

Superliga luan sot javën e pestë

ABC News - 12.10.2017

Superliga e futbollit do të luajë sot ndeshjet e javës së pestë. Skënderbeu kërkon shkëputje edhe më të madhe nga rivalët, ndërsa trajneri i Partizanit, Iuliano, rrezikon stolin nëse nuk ia del në ...

Rikthehet Superiorja, sytë nga Teuta-Partizani

Top Channel - 11.10.2017

Kategoria Superiore rikthehet në qendër të vëmendjes pas sfidave të Kombëtares. Këtë të enjte luhen ndeshjet e javës së pestë dhe sfida më e rëndësishme është ajo që do të luhet në Durrës mes Teutës ...

Iuliano optimist: Besoj te titulli, se mendoj largimin

SuperSport - 11.10.2017

Pavarësisht se Partizani nuk fiton dhe nuk ka shënuar në katër javët e para të kampionatit, Mark Iuliano shfaqet i qetë përpara trasfertës me Teutën. Trajneri i të kuqve tregon arsyet e gjendjes së ...

Teuta-Partizani, ora e së vërtetës për të kuqtë

Durres Lajm - 11.10.2017

Jurgen Bardhi dhe Alban Hoxha do të jenë në fushën e blertë pas angazhimeve me kombëtaret, por Partizani në Durrës do të luajë pa 4 emra të rëndësishëm, sulmuesin Edgar Çani, Fejzullahin, Filin dhe ...

Partizani bën kthesën, vjen fitorja e parë nën drejtimin e Julianos

SOT - 13.10.2017

Partizani gjen golin e parë, e madje dhe fitoren e parë, janë Sukaj dhe Trashi protagonistët e një përmbysjeje të çmendur që kishte gjithçka në “Niko Dovana”, gola, kartonë të kuq, episode e penallti ...

Iuliano vazhdon të jetë optimist: Kritikat të padrejta

Albeu.com - 11.10.2017

Pavarësisht se Partizani nuk fiton dhe nuk ka shënuar në katër javët e para të kampionatit, Mark Iuliano shfaqet i qetë përpara trasfertës me Teutën. Trajneri i të kuqve tregon arsyet e gjendjes së ...

Juliano largon presionin: Ndaj Teutës vetëm për fitore, pozicioni im nuk diskutohet

SOT - 12.10.2017

Partizani synon të lerë pas periudhën e krizës e të kthehet tek fitorja, por për këtë ka dilema të mëdha dhe natyrisht ato lidhen me performancën e dobët të skuadrës në katër javët e para, ku ...