TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbulohet arsyeja e ndarjes së Meghanit nga bashkëshorti i saj i parë!

Botasot - 16.05.2019

Në kohën kur Meghan Markle dhe princi po shijojnë ardhjen në jetë të fëmijës së tyre të parë, shtypi rozë ka rrëmuar në të shkuarën e ish aktores amerikane dhe ka gjetur arsyen e vërtetë të ndarjes ...

Zbulohet arsyeja përse Meghan Markle i dha fund martesës së parë

Durres Lajm - 16.05.2019

Përpara se të lidhej në martesë me Princ Harry-n, Dukesha Meghan Markle ka qenë e martuar me aktorin Andrew Marton. Çifti qëndroi dy vjet së bashku për t’u ndarë më pas në vitin 2013.

Princ Harry, Meghan Markle dhe foshnja e tyre Archie: Brenda jetës së tyre të re tre anëtarëshe

Telegrafi - 16.05.2019

Princ Harry dhe djali i sapolindur i Meghan Markle, Archie, janë në fronin e shtatë britanik, por prindërit e tij kanë vendosur t’i japin atij një fëmijëri normale.

Princi Harry i drejtohet babait të tij: Të urrej

Telegrafi - 16.05.2019

Princi Harry dhe Meghan Markle ditë më parë u bënë prindër të një djali, Archie Harrison. Pas kësaj dyshja mezi po prisnin të fillonin një jetë të lumtur në shtëpinë e tyre në Windsor.

Disney, film të animuar për bebin mbretëror Archie

BalkanWeb - 16.05.2019

Archie Harrison erdhi në jetë disa ditë më parë nga dukesha Meghan Markle dhe princi Harry. Që prej atëherë bebi mbretëror ka qenë në qendrën e vëmendjes të medieve duke tërhequr interesin e mbarë ...

Mënyra e papritur si kanë zgjedhur ta rrisin djalin e tyre dukesha Meghan dhe princ Harry

SOT - 15.05.2019

Archie mund të jetë i shtati në radhë për të trashëguar fronin, por kjo s’do të thotë se fëmija i parë i Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it po rritet si princ.

William dhe Kate kanë takuar për herë të parë nipin Archie 9 ditë pas lindjes

Portalb - 15.05.2019

Më 6 maj Meghan dhe Harry u bënë prindër për herë të parë, teksa mirëpritën në jetën e tyre djalin Archie Harrison Mountbatten- Windsor, shkruan Bordo.al.

Princi William dhe dukesha takojnë anëtarin më të ri të familjes mbretërore

Alsat - 15.05.2019

Kate Middleton dhe Princi William i Britanisë së Madhe, edhe zyrtarisht e kanë takuar nipin e tyre Archien. Çifti mbretëror e kanë vizituar Princin Harry dhe gruan e tij Meghan Markle, dhe të birin e ...

Thomas Markle nuk ka hequr dorë nga vajza e tij, ja si shprehet pas ardhjes në jetë të Archie-t

Botasot - 15.05.2019

Babai i Meghan Markle, Thomas Markle nuk nguroi të urojë vajzën e tij në datë 6 maj kur ajo solli në jetë fëmijën e saj të parë. Ai u shpreh për revistën ‘The sun’ se është i lumtur që Meghan dhe ...

Një javë pas lindjes së djalit, Princ Harry-n e gjen ‘belaja’

SOT - 15.05.2019

Një javë pas lindjes së djalit Archie, Princ Harry ka pasur daljen e tij të pare publike ku dhe ka vizituar një spitalin e fëmijëve në Oksford. Harry nuk i shpëtoi dot pyetjeve lidhur me vogëlushin ...

Zbulohet arsyeja përse Meghan Markle i dha fund martesës së parë

Tetova Sot - 16.05.2019

Përpara se të lidhej në martesë me Princ Harryn, Dukesha Meghan Markle ka qenë e matuar me aktorin Andrew Marton. Çifti qëndroi dy vjet së bashku për t’u ndarë më pas në vitin 2013.

Kate Middleton dhe Princ William takojnë Archie-n, fëmijët e dyshes mungojnë në takim

Botasot - 15.05.2019

Të hënën e javës që shkoi, në datë 6 maj, Meghan Markle dhe Princ Harry u bënë prindër për herë të parë me një djalë të quajtur, Archie. Familja mbretërore publikoi disa foto të vogëlushit, pranë ...

Princ Harry gjithë natën pa gjumë, zbuloni arsyen

Botasot - 15.05.2019

Princi Harry ka rrëfyer se nuk mund ta imagjinojë jetën pa djalin e tij Archie, por pranon se foshnja e ka mbajtur zgjuar mbrëmë. Duka i Sussexit u bë baba për herë të parë të hënën e kaluar, ndërsa ...

Disney lanson filmin e animuar për djalin e Meghan Markle dhe Princ Harry

Telegrafi - 14.05.2019

Kompania e famshme e filmave, “Disney”, e ka bërë pjesë të filmave edhe fëmijën e princit Harry dhe Meghan Markle. Ky film i shkurtër është krijuar për të festuar ardhjen në jetë të foshnjës ...

Thomas Markle nuk ka hequr dorë nga vajza e tij, ja si shprehet pas ardhjes në jetë të Archie-t

Tetova Sot - 15.05.2019

Babai i Meghan Markle, Thomas Markle nuk nguroi të urojë vajzën e tij në datë 6 maj kur ajo solli në jetë fëmijën e saj të parë. Ai u shpreh për revistën ‘The sun’ se është i lumtur që Meghan dhe ...

Princ Harry rrëfen netët me djalin: Mbrëmë më la pa gjumë

Durres Lajm - 15.05.2019

Princi Harry ka rrëfyer se nuk mund ta imagjinojë jetën pa djalin e tij Archie, por pranon se foshnja e ka mbajtur zgjuar mbrëmë. Duka i Sussexit u bë baba për herë të parë të hënën e kaluar, ndërsa ...