TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lubonja: Ja pse kalimi i Idrizit me PD është i parëndësishëm. PDIU parti klienteliste

SOT - 14.09.2018

Analisti Fatos Lubonja ka folur për daljen nga koalicion i PDIU me Partinë Socialiste. Lubonja e ka cilësuar ikjen e Shpëtim Idrizit nga koalicioni me Ramën, si një lëvizje personale.

Fatos Lubonja: Kalimi i Shpëtim Idrizit me PD, i parëndësishëm. PDIU është parti klienteliste dhe që mbështetet tek të ...

Gazeta Tema - 14.09.2018

Analisti Fatos Lubonja ka qenë i ftuar sot në rubrikën “Opinion” në Neës24 për të folur për ndryshimet që kanë ndodhur në koalicionet politike në Vend.

“Lëvizja e Idrizit është personale dhe e parëndësishme”

Java News - 14.09.2018

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, analisti Fatos Lubonja ka folur për aktualitetin politik si dhe lëvizjen e kreut të PDIU dhe PBDNJ për të tju bashkuar koalicionit te PD, para zgjedhjeve ...

Vjen Idrizi, ikën Dule? PBDNJ diskuton daljen nga koalicioni me PD

Top Channel - 14.09.2018

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, ...

A do të largohet aleati i Bashës nga koalicioni? Përfundon takimi, Vangjel Dule: Ne jemi të prerë

SOT - 14.09.2018

Sapo ka përfunduar takimi mes Vangjel Dules dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha që u takuan në selinë blu. Kryetari i PBDNJ-së pas përfundimit ka deklaruar se: PDDNJ është një parti që ...

Dule takim me Bashën në selinë e PD: Bashkëpunimi vijon

ABC News - 14.09.2018

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha në selinë blu. Në dalje ai i është përgjigjur interesimit të gazetarëve lidhur me pretendimet ...

Çfarë po diskutohet? Vangjel Dule takim me Bashën në selinë e PD-së

SOT - 14.09.2018

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, po zhvillon pasditen e sotme një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Takimi zyrtar po zhvillohet në selinë e PD.

Ndryshime në kampin e opozitës? Afrimi i PDIU-së mund të largojë Vangjel Dulen

Gazeta Express - 14.09.2018

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel ...

Afrimi i Idrizit në koalicionin opozitar largon Dulen? Kreu i PBDNJ flet pas takimit me Bashën

Java News - 14.09.2018

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ishte sot në selinë e PD ku zhvilloi një takim me kreun e kësaj force Lulzim Basha.

Përçarja e opozitës pas futjes së Idrizit, Vangjel Dule flet pas takimit me Bashën: Ja e vërteta e shkëputjes nga PD

Gazeta Tema - 14.09.2018

Deklarata e kreut të Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet për t’ju bashkuar opozitës, duket se nuk është pritur mirë nga aleatët e Partisë Demokratike.

Vijnë çamët ikin grekët, Idrizi e Dule “rokadë” aleancash në zyrën e Bashës

Java News - 14.09.2018

Pak çaste më parë kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule mesohet të ketë takuar kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD-së. Burime brenda PBDNJ e PD shprehen se Dule do t’i komunikojë atij daljen nga ...

Afrimi i PD-së me PDIU-në, Vangjel Dule ‘kokë më kokë’ me Bashën

Durres Lajm - 14.09.2018

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule po zhvillon ditën e sotme një takim me kryedemokratin Lulzim Basha, në selinë e PD-në. Takimi vjen pak pas ‘divorcit’ të PDIU-së me Partinë Socialiste, teksa Idrizi ...

Idrizi “trazon ujërat” tek opozita, Dule takim urgjent me Bashën: Gati largimi

Gazeta Tema - 14.09.2018

Pas afrimit tek opozita të PDIU-së së Shpëtim Idrizit duket se nuk është pritur mirë nga kreu i PPDNJ Vangjel Dule. Për këtë lëvizje të Idrizit, Dule është duke zhvilluar një takim me kreun e Partisë ...

Idrizi takim kokë më kokë me Bashën dhe Veliajn në një lokal në Rrugën e Elbasanit, kreu i bashkisë mbështetje absolute ...

SOT - 14.09.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duket se ka vendosur të sfidojë hapur kryeministrin Edi Rama. Teksa kreu i qeverisë e përzuri Shpëtim Idrizin nga “tepsia e pushtetit”, kryebashkiaku ...

Dritan Bici shpërthen ndaj Idrizit pas kalimit në opozitë: Fluturoi për të gjetur vetveten, po hedh në rrugë 1 mijë të ...

SOT - 14.09.2018

Deputeti Dritan Bici ka shpërthyer ditën e djeshme në akuza të forta sa i takon kalimit të PDIU-së së drejtuar nga Shpëtim Idrizi në opozitë. Bici, i cili është zgjedhur deputet në qarkun e Elbasanit ...

Vangjel Dule braktis Lulzim Bashën, gati dhe largimi i Nard Ndokës. Shkaku, Shpëtim Idrizi

Gazeta Tema - 14.09.2018

Lëvizja e PDIU drejt Lulzim Bashës dhe opozitës pritet të sjellë largimin e një tjetër opozitari nga koalicioni kundër qeverisë. Burime zyrtare nga PBDNJ, (Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut), ...

Analiza e votave, zgjedhjet 2017/ PS kryeson mbi aleancën PD-LSI-PDIU

Java News - 14.09.2018

Nëse partitë kryesore politike ruajnë peshën elektorale të zgjedhjeve parlamentare të 2017 edhe në zgjedhjet lokale të 2019, aleanca e shpallur ditët e fundit mes Partisë Demokratike, Lëvizjes ...

Shpëtim Idrizi braktis koalicionin me PS, por jo deputetët e tij

Top Channel - 13.09.2018

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka braktisur koalicionin qeverisës, duke zyrtarizuar atë që Shpëtim Idrizi kishte deklaruar disa orë më parë në emisionin “Top Talk”, të gazetarit Denis ...

Lubonja: Ju tregoj arsyet pse kalimi i Idrizit me PD-në është i parëndësishëm…

Mapo - 14.09.2018

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në “News24”, analisti Fatos Lubonja, ka folur për aktualitetin politik si dhe lëvizjen e kreut të PDIU dhe PBDNJ për të tju bashkuar koalicionit te PD, para zgjedhjeve ...

Vjen Idrizi, ikën Dule? PBDNJ diskuton daljen nga koalicioni me PD

Botasot - 14.09.2018

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, ...

Idrizi braktisi koalicionin me Ramën, darkat e tij sekrete me Erion Veliaj dhe Lulzim Bashën?!

Ina - 14.09.2018

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duket se ka vendosur të sfidojë hapur kryeministrin Edi Rama. Teksa kreu i qeverisë e përzuri Shpëtim Idrizin nga “tepsia e pushtetit”, kryebashkiaku ...

Analiza e votave, zgjedhjet 2017: PS kryeson mbi aleancën PD-LSI-PDIU

Gazeta Tema - 14.09.2018

Kalimi i Shpëtim Idrizit me kalocionin PD-LSI nuk i kërcënon pozitat e PS. Nëse do krahasonim votat e marra nga partitë në zgjedhjet parlamentare të 2017, dhe nëse pesha elektorale nuk do lëvizte, ...

Idrizi largohet nga koalicioni me Ramën/ Deputeti e sulmon ashpër: Po fluturon të gjejë vetveten, ne jemi me ...

SOT - 13.09.2018

Shpëtim Idrizi, kreu i PDIU iku nga koalicioni me kryeministrin Edi Rama për t’u bërë pjesë e opozitës së Lulzim Bashës por tre deputetët e Idrizit i përkasin tashmë PS-së së Ramës.

A e mirëpret Basha kreun e PDIU-së? Reagon për herë të parë kryedemokrati

SOT - 13.09.2018

Nga Durrësi ku u mbajt sot mbledhja e përbashkët e grupeve parlamentare të partive opozitare, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i “ka hapur derën” e bashkëpunimit kreut të PDIU, Shpëtim ...

Deputetët e larguar përplasen me Shpëtim Idrizin: Po fluturon për të gjetur vetveten, po tradhëton 1000 të punesuarit e ...

Gazeta Tema - 13.09.2018

Deputeti Dritan Bici ka folur lidhur me perplasjen me kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Ai shprehet se Idrizi ka tradhëtuar besimin e qytetarëve për interesa personale.

Basha mirëpret Shpëtim Idrizin për koalicion

Durres Lajm - 13.09.2018

Dy ditë pasi kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi deklaroi se do të nisë negociatat me Partinë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së tij.

Basha: Nuk ka negociata me Ramën, por mirëpres Shpëtim Idrizin

Mapo - 13.09.2018

“Nuk ka dhe nuk do të ketë negociata me Ramën dhe bandën e tij përsa kohë institucionet janë të pushtuar nga krimi”,- tha ndër radhë kreu PD-së, Lulzim Basha, nga Durrësi.

Basha nuk pyet aleatët, i hap derën Shpëtim Idrizit: Na ndihmo të largojmë Ramën

Java News - 13.09.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha nga Durrësi u shpreh sot se mirëpret vendimin e PDIU për t’ u larguar nga koalicioni me Ramën. Ai tha se do të nisin bisedimet me Idrizin për të formuluar strategjinë për ...

Basha nxjerr “listën me emra” që e përmend kudo që vete dhe mirëpret Shpëtim Idrizin: Me Ramën s’ulem më në tryezë, mos ...

Gazeta Tema - 13.09.2018

Në takimin e tij në Durrës, Lulzim Basha tha se do të pastrojë politikën nga krimi. Dhe përmendi emrat e zakonshëm, duke nisur nga Rama, Xhafaj, Balla, Çyrbja, Dako etj, që sipas tij janë njerëzit më ...

Dashamir Shehi: PDIU të korrigjojë zigzaget, jo dy javë majtas dhe dy javë djathtas, aksioni i opozitës duhet të jetë ...

SOT - 13.09.2018

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka komentuar dje zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Shehi fillimisht e ndali theksin tek ...

Aleatët e Bashës kundër aleancës me Idrizin, Nard Ndoka: Koalicioni PDIU-PD, si “pemë pa kokrra”!

Gazeta Tema - 13.09.2018

Kreu demokristian Nard Ndoka ëhstë shprehur në mënyrë të hapur kundër koalicionit të Partisë Demokratike me Partinë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet të Shpëtim Idrizit.

Shpëtim Idrizi braktis koalicionin me PS, por jo deputetët e tij

Botasot - 13.09.2018

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka braktisur koalicionin qeverisës, duke zyrtarizuar atë që Shpëtim Idrizi kishte deklaruar disa orë më parë në emisionin “Top Talk”, të gazetarit Denis ...

Kush janë tre deputetët që braktisën PDIU për Qeverinë

Mapo - 12.09.2018

Deputetja e Dibrës, Reme Lala dhe dy deputetët e Elbasanit, Elena Xhina dhe Dritan Bici nuk ishin dje bashkë me anëtarësinë e PDIU-së ku u vendos mandatimi i kryetarit Shpëtim Idrizi për të nisur ...

Jari I shqetësuar nga afrimi I Idrizit me PD

Gazeta Tema - 12.09.2018

Pas deklaratës së Idrizit se do të bashkohet me PD, Jari u shqetësua seriozisht për fatin e Dules. Siç dihet, Dulja iku nga Rama, se ai bëri nënkryetar parlamenti Idrizin.

Lubonja: Arsyet pse kalimi i Idrizit me PD-në është i parëndësishëm

Durres Lajm - 14.09.2018

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, analisti Fatos Lubonja ka folur për aktualitetin politik si dhe lëvizjen e kreut të PDIU dhe PBDNJ për të tju bashkuar koalicionit te PD, para zgjedhjeve ...

Vjen Idrizi, ikën Dule? PBDNJ diskuton daljen nga koalicioni me PD

Medial - 14.09.2018

Afrimi i PDIU-së së Shpëtim Idrizit me koalicionin opozitar të drejtuar nga Lulzim Basha nuk është pëlqyer nga kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule. Burime nga kjo forcë politike bëjnë me dije se Dule, ...

Basha, Shpëtim Idrizit: Eja ta largojmë Ramën nga pushteti

Telegrafi - 13.09.2018

Nga Durrësi ku u zhvendos mbledhja e përbashkët e grupeve parlamentare të partive opozitare, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i “ka hapur derën” e bashkëpunimit kreut të PDIU, Shpëtim ...

Deputeti i PDIU: Idrizi po hedh në rrugë 1 mijë të punësuar për interesa personalë

Java News - 13.09.2018

Deputeti Dritan Bici ka folur lidhur me perplasjen me kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi. Ai shprehet se Idrizi ka tradhëtuar besimin e qytetarëve për interesa personale.

Basha: Kurrë negociata me Ramën dhe bandën e tij, mirëpres PDIU e Idrizit për bisedime

LajmiFundit - 13.09.2018

Nuk ka dhe nuk do të ketë negociata me Ramën dhe bandën e tij përsa kohë institucionet janë të pushtuar nga krimi”, deklaroi prerë kreu PD-së, Lulzim Basha, nga Durrësi.

Shehi kundër Bashës dhe Idrizit: PDIU të korrigjojë zigzaget, jo dy javë majtas e dy javë djathtas, aksioni i opozitës ...

Gazeta Tema - 13.09.2018

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, ka komentuar dje zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Shehi fillimisht e ndali theksin tek ...

Idrizi shkon i vetëm nën ‘çadrën’ e Bashës, 3 deputetët e PDIU vijojnë në koalicion me PS

Java News - 12.09.2018

Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PDIU-së është bojkotuar dje nga tre deputetët që kanë fituar mandatin me siglën e kësaj partie. Deputetja e Dibrës, Reme Lala dhe dy deputetët e Elbasanit, Elena ...

Afrimi i PDIU në koalicionin e opozitës, flet Vangjel Dule: Vendimin…

Mapo - 14.09.2018

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, është duke zhvilluar një takim me Lulzim Bashën në selinë blu. Ende nuk ka detaje për këtë mbledhje, dhe arsyen e saj, por kujtojmë se vetëm pak ditë më parë Shpëtim ...

Aleatët e Bashës kundër koalicionit me Idrizin: PDIU, jo dy javë majtas e dy javë djathtas!

Java News - 13.09.2018

Opozita është e përçarë përsa koalicionit me PDIU, dy ditë pasi Shpëtim Idrizi njoftoi daljen nga koalicioni me PS dhe bashkimin me opozitën. Kreu i LZHK, Dashamir Shehi është treguar skeptik, për ...