TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha feston 45 vjetorin, mbetet i shtangur nga dhurata e pazakontë (Foto)

SOT - 12.06.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha feston ditën e sotme 45 vjetorin e lindjes. Një surprizë të veçantë Bashës ia kanë bërë të rinjtë e forumit rinor të Partisë Demokratike.

Rama uron Bashën për ditëlindje: I uroj shëndet, por jo fitore

Mapo - 12.06.2019

Kjo e mërkurë e 12 qershorit ka qenë ditë feste në dy selitë partiake rivale, PS dhe PD. Nga kampi blu, sot kryedemokrati Lulzim Basha feston ditëlindjen dhe mbush plot 45 vjeç.

Kjo nuk pritej, kryeministri reagon për ditëlindjen e Bashës, zbuloni çfarë i uron

SOT - 12.06.2019

Sot është ditëlindja e PS-së, pasi kjo forcë politike feston 28-vjetorin, por edhe ditëlindja e Lulzim Bashës, kryetarit të PD-së, që feston 45-vjetorin.

Basha ka ditëlindjen, Rama: I uroj shëndet, jo fitore

Durres Lajm - 12.06.2019

Kryeministri Edi Rama nga Lushnja, ku edhe po zhvillonte një takim me qytetarët i ka uruar ditëlindjen kryedemokratit Lulzim Basha. Rama tha se 12 qershori ishte një ditë e veçantë, pasi 28-vjetori i ...

28 -vjetori i PS-së, si ka ndryshuar partia e parë në Shqipëri

ABC News - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit të saj. Që nga 12 Qershori i vitit 1991, kjo forcë politike ka pësuar ndryshime jo vetëm me emrin dhe drejtuesin e saj por edhe me mënyrën e ...

DETAJET: PS feston themelimin, Rama dhe eksponentët më të lartë mblidhen bashku me mbështetësit në Tiranë

Gazeta Tema - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot datëlindjen. Burimet e sigurta nga Partia Socialiste bëjnë me dije se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS, njëherësh kryeministri Rama do ...

Sot, 28 vjetori i PS dhe…datëlindja e Lulzim Bashës

Medial - 12.06.2019

Partia Socialiste feston këtë të mërkurë 28 vjetorin e krijimit të saj. PS u themelua në 12 qershor të vitit 1991 gjatë kongresit të 10-të të PPSH. Por nëse socialsitët festojnë themelimin e forcës ...

Detaji që na kishte shpëtuar/ Sot ditë e rëndësishme për PS, por edhe për Lulzim Bashën (Çfarë pritet të ndodhë?)

SOT - 12.06.2019

Teksa vendi është zhytur në një krizë të thellë, sot për Partinë Socialiste është një ditë e veçantë. PS mbush 28 vite nga themelimi i saj. Por, e veçantë është kjo ditë edhe për Partinë Demokratike.

Lulzim Basha e ka ditëlindjen në të njejtën datë me PS, sot festojnë të dy partitë

Gazeta Tema - 12.06.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sot diëlindjen, dhe me sa duket në partinë e tij janë përgatitur për ndonjë surprizë të këndshme. Por në të njejtën ditë, pra më 12 qershor është dhe ...

PS e Lulzim Basha ditëlindje në një ditë, ja çfarë i uron Rama

BalkanWeb - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot feston 28-vjetorin e krijimit të saj. Mirëpo kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sot feston 45-vjetorin.

PS mbush 28 vjeç, ja detajet e festimeve të socialistëve

Java News - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot datëlindjen. Burimet e sigurta nga Partia Socialiste bëjnë me dije se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS, njëherësh kryeministri Rama do ...

PS dhe Lulzim Basha festojnë në të njëjtën ditë

Gazeta Express - 12.06.2019

Teksa vendi është zhytur në një krizë të thellë, sot për Partinë Socialiste është një ditë e veçantë. PS mbush 28 vite nga themelimi i saj. Por, e veçantë është kjo ditë edhe për Partinë Demokratike.

Ditëlindja e Bashës, Rama: I uroj shëndet, por jo fitore!

Java News - 12.06.2019

Sot është ditëlindja e PS-së, pasi kjo forcë politike feston 28-vjetorin, por edhe ditëlindja e Lulzim Bashës, kryetarit të PD-së, që feston 45-vjetorin.

Edi Rama uron Lulzim Bashën për ditëlindje: Shëndet por jo fitore

LajmiFundit - 12.06.2019

Ditën e sotme Partia Socialiste feston 28 vjetorin e krijimi të saj, që përkon me ditëlindjen e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, i cili feston 45-vjetorin.

PS dhe Lulzim Basha ditëlindje në një ditë, Rama: I uroj shëndet Lulit, jo fitore. Dhe vetëm ta lëmë në zgjedhje, ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit të saj. Mirëpo kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sot feston 45-vjetorin.

Sot ka ditëlindjen PS dhe Lulzim Basha… ky është urimi i Edi Ramës

Gazeta Express - 12.06.2019

Ditën e sotme Partia Socialiste feston sot feston 28-vjetorin e krijimit të saj. Por, kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sot feston 45-vjetorin.