TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Clark: Kurdo që Putinit i nevojitet mund të provokojë krizë në Ballkan

Botasot - 12.06.2019

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, ka thënë se Ballkani është një nga rajonet të cilin presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mund ta shndërrojë në krizë.

Clark: Të rinjtë do të kthehen, janë patriotë

Botasot - 12.06.2019

Gjatë qëndrimit të tij të sotëm në Kosovë, gjenerali amerikan tash në pension, Wesley Clark, i cili më 1999 kishte drejtuar fushatën e ndërhyrjes ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake të Serbisë ...

Clark: Krejt e natyrshme që Kosova ta ketë Ushtrinë

Botasot - 12.06.2019

Gjernerali amerikan, Wesley Clark, e sheh krejt të natyrshme që shteti i Kosovës ta ketë Ushtrinë e vet. Ai këtë qëndrim e ka shprehur në intervistën për RTK-në.

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës

Lajmi.net - 12.06.2019

Madje, në këtë përvjetor, Clark kishte marrë me vete gruan dhe dy nipat e tij, njeri prej të cilit mban emrin e tij – Wesley. Gjeneralit dhe familjes Clark një pritje e veçantë iu be nga presidenti i ...

Clark: Kosova, gjasa të shkëlqyeshme për anëtarësim në NATO

Botasot - 12.06.2019

Gjatë intervistës për RTK-në, gjenerali amerikan në pension Wesley Clark është pyetur për ate se çfarë janë gjasat që Kosova të anëtarësohet një ditë në NATO dhe në Bashkimin Evropian.

Clark tregon afërsinë me kosovarët, shpërndan statusin e Limajt në Twitter

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti suprem i Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) Wesli Clark mbetet një nga personalitetet më të dashura për qytetarët e Kosovës.

Veseli takon gjeneralin Clark: Ndërhyrja e NATO-s i dha paqe rajonit

Lajmi.net - 12.06.2019

Kryeparlamentari Veseli dhe gjenerali Clark evokuan kujtime nga periudha e luftës, kur NATO nga qielli dhe UÇK-ja në tokë, po i kundërviheshin makinerisë ushtarake dhe policore të shtetit serb, në ...

Haradinaj: Gjenerali Clark simbolizonte shpresën për popullin tonë në ditët më të vështira

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim gjeneralin Wesley Clark, ish-komandant suprem i forcave të bashkuara të NATO-s për Evropë.

E jashtëzakonshme: Pas 13 vjetësh, Klarku i 'vogël' takon sërish Clarkun e madh (FOTO)

Zeri - 12.06.2019

Ish-komandanti Suprem i Aleancës Veriatlantike – NATO, gjatë bombardimeve në vitin 1999, Wesley Clark, ka vizituar Kosovën me rastin e 20-vjetorit të çlirimit.

Clark kujton momentin kur hyri KFOR-i në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha, jam shumë krenar

Telegrafi - 12.06.2019

Gjeneraly Wesley Clark në konferencën “20 vjet liri, një vizion për paqe të qëndrueshme”, ka kujtuar momentet e ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

Koha.net - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Alsat - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me ...

Gjenerali Clark kujton intervenimin e NATO-s: Ushtarët kanë hyrë të armatosur, por kanë ardhur për paqe

Medial - 12.06.2019

Ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, sot ka rrëfyer ngjarjen e 12 qershorit të vitit 1999 kur morën vendimin për intervenimin në luftën e Kosovës.

Clark takon liderët e Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka ...

Clark: Luftojeni korrupsionin, Kosova e ka vendin në BE dhe NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish-gjenerali, Wesley Clark tha se i vjen shumë mirë që Kryeministri Haradinaj e përmendi korrupsionin sepse ajo është fusha e cila duhet të jetë prioritet për institucionet: lufta kundër ...

Haradinaj takohet me Clark: NATO-ja e ka vendin e përhershëm në Kosovë

Medial - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me ish-komandantin suprem të NATO-së, Wesley Clark. Haradinaj tha se në këtë takim ai ka theksuar që Kosova ka arritur të çoj përpara ...

Wesley Clark erdhi në Kosovë me familjen e tij

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, është nderuar sot nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me dekoratën “Urdhri i Lirisë”.

Veseli takohet me gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli pret në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley ...

Shtyhet takimi i Haradinajt me gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se për shkak të agjendës së ngjeshur të aktiviteteve në kuadër të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së ...

Në kulmin e krizës politike, 'përplasje' live mes Ramës dhe Metës, zbuloni çfarë ndodhi sot në Kosovë (FOTO)

SOT - 12.06.2019

Në kulmin e krizës politike në Shqipëri, ku tensionet janë shtuar tashmë mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama edhe përmes retorikave në distancë, dy liderët sot janë shfaqur krah ...

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota. Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, ...

Publikohet biseda e gjeneralit Clark me gazetarin, ja si e kishte paralajmëruar Millosheviqin për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Bajram Gecaj, ka mirëpritur ardhjen e gjeneralit amerikan Wesley Clark në Kosovë. Ai ka thënë se rasti i gjeneralit Clark, është unik, pasi ai fitoi luftën ...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Koha.net - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Wesley Clark: Dua të e shohë Kosvën në BE dhe NATO

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Wesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Me këtë rast Clark ka thënë disa fjalë.

Gjenerali Wesley Clark nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot ish gjeneralin e forcave të NATO’s, Wesley Clark, me titullin Urdhëri i Lirisë. Më heret presidenti kishte dekoruar edhe zonjën ...

Ish-gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Botasot - 12.06.2019

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Gjenerali amerikan Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark. Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës.

Thaçi pret gjeneralin Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Thaçi pret ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley ...

Pamje të bëra 20 vjet më parë: Kur oficeri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe, për t’u larguar nga Prizreni ...

Telegrafi - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Vizita e parë e komandantit të NATO-s në Kosovën e lirë dhe takimi me Rugovën dhe Thaçin

Botasot - 12.06.2019

Vetëm pak ditë, pasi forcat e NATO-s, bombarduan Serbinë, kishte ardhur për vizitë në Kosovë, komandanti suprem i forcës euroatlantike, Wesley Clark’s.

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

Telegrafi - 12.06.2019

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Clark: Kurdo që Putinit i nevojitet mund të provokojë krizë në Ballkan

Ina - 13.06.2019

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, ka thënë se Ballkani është një nga rajonet të cilin presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mund ta shndërrojë në krizë.

Clark iu rrëfen nipave: Ky është Presidenti Thaçi, heroi i Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës.

Veseli takoi gjeneralin Clark: Ndërhyrja e NATO-s dhe prezenca e saj fizike në Kosovë, i dhanë rajonit paqen

Telegrafi - 12.06.2019

Pas takimit me ish-presidentin amerikan Bill Clinton, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, është takuar sot edhe me ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesle​y Clark, i ...

Clark kujton momentin kur KFOR-i hyri në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha

Lajmi.net - 12.06.2019

Clark tha se më 12 qershor KFOR-i filloi me lëvizjet e para. “Është kënaqësi e madhe të jem këtu me ju. Më kujtohet kjo ditë 12 qershori, ka filluar me një telefonat në orën një në mëngjes nga Havier ...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...

Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me ...

Clark takon liderët e Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

sh-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka takuar kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli. Clark ka falënderuar Kosovën për aleancën me SHBA-në, ndërsa ka ...

Haradinaj takon Clark-un: Kosova përherë do ta kujtoj dhe respektoj vendimin tuaj

Lajmi.net - 12.06.2019

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka takuar ish-komandantin suprem i forcave të bashkuara të NATO-së për Evropë, Wesley Clark. Në këtë takim, Haradinaj e ka falënderuar ish-komandantin Clark për ...

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Botasot - 12.06.2019

Në sheshin ‘Skënderbeu’ të kryeqytetit, janë mbledhur qindra qytetarë, për nder të festës së Ditës së Çlirimit. Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota.

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me ...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

Zhurnal - 12.06.2019

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, ...

Gjenerali amerikan: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA ju përkrah

Lajmi.net - 12.06.2019

Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës. “Faleminderit për punën tuaj të jashtëzakonshme. Kishim kënaqësi që të kishim biseda edhe me Clinton dhe Albright.

Video e realizuar 20 vjet më parë: Oficieri i NATO-s u jep 30 minuta afat forcave serbe për t’u larguar nga Prizreni

Zeri - 12.06.2019

Kosova është duke shënuar 20 vjetorin e çlirimit të saj, përkatësisht futjes së forcave të NATO-s në Kosovë. Një veprim i tillë i aleatëve, kishte ardhur pas sulmeve ndaj caqeve serbe, sulme që ...

Clark: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.

Gjenerali Clark ua prezanton Thaçin nipave të tij: Ky është heroi i Kosovës

Alsat - 12.06.2019

Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Millosheviqit, është pritur sot nga liderët institucionalë të Kosovës.

Clark kujton momentin kur KFOR-i hyri në Kosovë: 20 vjet pas janë bërë përparime të mëdha

Zeri - 12.06.2019

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, në konferencën “20 vjet liri”, ka kujtuar momentet e ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, derisa ka thënë se është kënaqësi e madhe që ...

Clark zbulon bisedën me Solanën pasi rusët kishin arritur në Prishtinë

Botasot - 12.06.2019

Ish-komandanti super i Forcave Aleate të NATO-s, Wesley Clark, ka kujtuar 12 qershorin e vitit 1999, ditën kur NATO nisi intervenimin në Kosovë. Në Konferencën Ndërkombëtare të Sigurisë “20 vjet ...